Nasionnica trześniówka
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5108
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Nasionnica trześniówka
Interia.pl podaje przepis na oprysk z wrotyczu. Smród ma sprawić, że trześniówka nie trafi na drzewo? A co ze mną??
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
-
KasiaSpodLasu
- 0p - Nowonarodzony

- Posty: 4
- Od: 14 maja 2026, o 21:01
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Re: Nasionnica trześniówka
Anulab,
Jeśli ktoś się zastanowi w jaki sposób działają opryski na nasionnicę, to zauważy, że po opryskaniu robaki umierają ale nie znikają z czereśni.
To nie ja będę jadła czereśnie z robakami.
Ja nikomu nie zabraniam wykonywać oprysków, ale w niektórych sytuacjach inne metody również działają.
Jeśli ktoś się zastanowi w jaki sposób działają opryski na nasionnicę, to zauważy, że po opryskaniu robaki umierają ale nie znikają z czereśni.
To nie ja będę jadła czereśnie z robakami.
Ja nikomu nie zabraniam wykonywać oprysków, ale w niektórych sytuacjach inne metody również działają.
-
gienia1230
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 8415
- Od: 17 kwie 2008, o 11:49
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Okolice Dębicy
Re: Nasionnica trześniówka
Kasiu, to chyba nie tak, bo po opryskach nie ma w czereśniach ani jednego trupka, owoce są czyste. Tak się zastanawiam ; to na jakim etapie rozwoju - jaja ??? Działa oprysk skoro nie ma żadnego śladu w owocu ???
Pozdrawiam! Gienia.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5108
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Nasionnica trześniówka
Benevia i Exirel podają, że dział na wszystkie stadia rozwojowe.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
-
anulab
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 12320
- Od: 22 lut 2011, o 18:41
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: województwo mazowieckie
Re: Nasionnica trześniówka
Jest okres karencji,ja tego przestrzegam a nawet daję kilka dni dłużej. Miałam okres gdy chroniłam tylko lepami i powiem,że
to za mało i proszę Cię,nie wciskaj ludziom kitu. Rób co chcesz,ale nie odkryłaś super sposobu. Plantatorzy stosują lepy z ferromonem
tylko dla sygnalizacji.
to za mało i proszę Cię,nie wciskaj ludziom kitu. Rób co chcesz,ale nie odkryłaś super sposobu. Plantatorzy stosują lepy z ferromonem
tylko dla sygnalizacji.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5108
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Nasionnica trześniówka
No właśnie, jak działają?KasiaSpodLasu pisze: ↑26 maja 2026, o 18:58Jeśli ktoś się zastanowi w jaki sposób działają opryski na nasionnicę, to zauważy, że po opryskaniu robaki umierają ale nie znikają z czereśni.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5108
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Nasionnica trześniówka
Wykonujecie już oprysk?, latają muchy?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5108
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Nasionnica trześniówka
Wykonujecie już oprysk?, latają muchy?
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
-
gienia1230
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 8415
- Od: 17 kwie 2008, o 11:49
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Okolice Dębicy
Re: Nasionnica trześniówka
Nie opryskujemy bo nie ma owoców na czereśni ani na wiśni
. Jeżeli lata nasionnica to opryskaj.
Pozdrawiam! Gienia.
-
anulab
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 12320
- Od: 22 lut 2011, o 18:41
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: województwo mazowieckie
Re: Nasionnica trześniówka
Pryskaj,to chyba najlepszy moment.

