Ogród naturalny - farma kwiatowa

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Loki tak, to czas podziwiania kosaćców. Ja mam to szczęście podziwiać (i wąchać) je na żywo.
Kończy się kwitnienie kosaćców średnich czyli IB:
'Ask Alma'
Obrazek

'Champagne Encore'
Obrazek

'Irish Darling'
Obrazek

'Salonique'
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5054
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

'Champagne Encore' śliczny irysek :)
Mam Salonique (m.in) u mnie to jeden z wcześniejszych.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Dzięki Olu. 'Salonique' rzeczywiście kwitnie dość wcześnie. Teraz jest pełnia kwitnienia kosaćców wysokich.
Najbardziej "żarówiasty" kosaciec w mojej kolekcji:
'Coup de Soleil'
Obrazek

To wczesna odmiana i jedna z ciemniejszych, jakie mam:
'Czarna Madonna'
Obrazek

Subtelne odcienie to domena kosaćców. Ten ma domieszkę niebieskiego i beżu:
'Fogbound'
Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3133
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Jacku piękne masz te wszystkie kosaćce ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12432
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Cudne kosaćce. ;:oj właściwie ich nie lubiłam, a teraz nie wyobrażam sobie rabat bez nich. ;:173
Kepa różowych orlików przepiękna. Czy też to kwiat florystyczny?
Świetnie, że odkrywasz kolejne rośliny dla zawodowej uprawy. Orlaja się pokazała?
Urokliwy zakątek ze ścieżką i cegłą. ;:138
Podziwiam ciężką pracę na tak dużym areale, ;:180 ale jak się kocha kwiaty, to łatwiej ogarnąć.
Florianie spokojnej pogody na ogrodowe prace. ;:168
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Kasiu, cieszę się, że Ci się podobają. Pozwolisz, że jeszcze kilka pokażę:
Niebieskiego koloru jest mało w ogrodzie i to kolejny atrybut kosaćców - wszelkie odcienie niebieskiego
'Falcon Pride'
Obrazek

Polskie odmiany nie ustępują światowym perełkom:
'Dostojnik'
Obrazek

Gdy zakwita więcej kwiatów - piękno kosaćców potęguje się:
'Jazz Band'
Obrazek

Soniu, orliki jak najbardziej florystycznie. Ale zaraz na początku kwitnienia, bo potem się sypią
Kosaćce natomiast nie na kwiat cięty (z wyjątkiem syberyjskich) więc też w zasadzie powinienem z nich zrezygnować na rzecz kwiatów ciętych. Ale nie umiałbym tego zrobić - są magiczne i hipnotyczne!
'Going Green'
Obrazek

'Supreme Sultan'
Obrazek

Orlaja zagościła u mnie na dobre. W miejscach wilgotnych i żyznych tworzy spore kępy, a w słabszych rośnie niewielka ale za to bardziej poręczna dla florystów, którzy chętnie ją biorą:
Obrazek

Prawdziwe żniwa ma teraz goździk brodaty:
Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3133
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Jacku, pokazuj, pokazuj masz rację z tymi niebieskościami nie ma ich za dużo w ogrodzie a kosaćce są i to w kilku odcieniach niebieskosci.
Jazz band skradł moje serce ;:167 cudnej urody jest.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Pokazuj swoje irysy, Florianie, bo moje dopiero sił nabierają. :)

Dlaczego irysy bródkowe nie nadają się na kwiat cięty? Pojedynczy kwiat szybko przekwita, ale jest ich zawsze kilka na łodydze…
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9844
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Aleś mnie nastraszył! Temat stary zablokowany, myślałam, że wycofałeś się z forum, a ja chciałam zajrzeć by obejrzeć Twoje irysy. Na szczęście mnie coś tknęło i przeczesałam tematy.
Niezmiennie podziwiam Twoje irysy. Wracam do nich od kilku lat i jestem zachwycona. Szkoda tylko, że tak krótko kwitną... :(
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13000
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Kosaćce niesamowite!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa

Post »

Kasiu, uwielbiam niebieskie kosaćce we wszystkich odcieniach - od delikatnych niemal białych do ciemnych granatowych czy indygo:
'Dark Fury'
Obrazek

Z innych niebieskości - bardzo lubię moją amsonię:
Obrazek

Małgorzato, pojedynczy kwiat po przekwitnięciu wygląda jak szmatka. Obrywanie ich i pilnowanie tego w kwiaciarni jest mało realne. Ikebana lubi kosaćce i tam będą one dopieszczane. Na konkursach florystycznych też. Poza tym większość odmian ma u mnie 1-3 pędy kwiatowe i miałbym się ich pozbawiać? Raczej nie. Nie mam miejsca na większe grupy kosaćców - wolę dodawać nowe odmiany 8-)
Kolejny niezwykły kolor kosaćców to brązowy:
'Cayene Capers'
Obrazek

Natomiast drugą królową kwiatów na początku czerwca jest piwonia. I ta już jak najbardziej do cięcia ;:108
Obrazek

Miłko, zwyczajowo na końcu zamykanego wątku umieszczamy link no nowego. I tak też zrobiłem więc łatwo mnie było namierzyć 8-)
Ty też kojarzysz mi się z kosaćcami przez Twoje piękne akwarele, które wiszą u nas w domu.
'Cranberry Ice'
Obrazek

W cieniu wystrzałowych kosaćców kwitną skromnie ale obficie bodziszki
geranium renardii
Obrazek

Dzięki Loki. Zgadzam się z Tobą.
Kolejny niepowtarzalny w kolorystyce kosaciec:
'Ring Around Rosie'
Obrazek

I jeszcze jeden kolor, na widok którego się rozpływam:
'Sweetern than Wine'
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”