Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie codziennie pada, ale wczoraj było nieco słonecznych chwil. W Radiu Wrocław mówią, że dzisiaj ostatni dzień z deszczem i od jutra słonecznie na kolejne dwa tygodnie. Hm... Mimo opadów sucho. Przesadzałem wczoraj krzew Gewurztraminera. Do 15 cm wilgoć w glebie, poniżej 30 cm sucho.
Mapa ze strony wrocławskiego Hydropolis za IMGW.
Wzdłuż całej Doliny Odry od Raciborza po Zieloną Górę ujemny bilans wodny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3321
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Pada deszcz, +13 st C
Zapowiadają potężne upały ;:202
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/20 ... 40-stopni/
Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Deszczyk siąpi z przerwami, wiatr słaby, 12C.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Wreszcie ;:3 i 21C :heja Wszystkie moje rozsady mają kąpiel słoneczną po wielu dniach ponurych
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8418
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Wreszcie po 10 dniach ( rwa troszkę odpuściła ) dotarłam na działkę, pięknie, cieplutko - 20*C. Jadąc na działkę miałam nadzieję, że jednak nie wszystko przemarzło.
Obejrzałam wszystkie drzewka i z 4 czereśni tylko na Vedze znalazłam kilkanaście po jednej stronie drzewa. Z 4 wiśni tylko na wierzchołku Groniastej nieliczne owoce. Trzy śliwy - ZERO owoców. Jabłonie - Gold Milenium - ZERO, Julia -wypatrzyłam 4 SZT. Najwięcej owoców mają schowane za domkiem i szklarnią Szara Reneta i kolumnowy Champion. ;:oj . A ja miałam nadzieję :wink: Jedyna nadzieja, że orzechy włoskie coś urodzą i winorośle, orzechom wymarzły same maluśkie pąki i teraz pięknie odbijają. Jeszcze nie wiem co z borówką , przekwita, może jednak!
Masowy atak mszyc, tak pozwijanych liści od mszyc na jabłoniach jeszcze nigdy nie miałam. Dziś za bardzo wiało ale jutro to ja im dam do wiwatu. ;:134
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Burza i ostra nawałnica; wreszcie jest czas na kawę. Na szczęście pomidory pod dachem nie połamały się.
Fajnie że leje tylko za mocny wiatr, jak wyjdzie słonko idę sadzić fasolke.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Iga, a u mnie susza. Codziennie wiatr, słonecznie i ciepło. Fajnie, lubię taką pogodę, ale trzeba codziennie podlewać ogródek. A fasolkę już wysiałem przed weekendem i zaczęła właśnie wschodzić. :) Coś w tym roku nie mam ręki do dyń i arbuzów oraz melonów. Mam po parę sztuk jedynie. Jutro będę wysiewał jeszcze do gruntu.
Opryskiwacze na lata - producent MAROLEX Sp.z o.o.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Trzeci dzień z silnym wiatrem. Deszcz symboliczny czasami pokropił. Wiatr wywalił drzewo na linię elektryczną i prądu nie miałem do 1 w nocy.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3103
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Trochę chmur i 20C tylko ten zimny wiatr psuje atmosfere :D
Noc była zimna ok3-4C na szczęście bez mrozu ale musiałam wszystko okrywać bo było ryzyko u nas wysokie; mam nadzieje że to ostatni raz bo to sporo roboty.
Dolnoslonzok A mnie się wydawało że u was sporo padało; ale faktycznie wiatr wysusza bardzo szybko. U mnie arbuzy nie wzeszły wszystkie, będzie tylko 3 krzaki a pozostałe dynie jeszcze dorastają w doniczkach. Mam jeszcze 3 dynie z poprzedniego sezonu do zjedzenia.
Ciekawe czy fasolka mi wzejdzie bo mam wrażenie że gleba niezbyt ciepła bo noce takie zimne i podobno dalej tak ma być ale zapowiadają jakieś opady.
seedkris U nas też wiało ale teraz dużo mniej; wiatr porwał mi tunelik właściwie to wyrwał i odwrócił do góry nogami ;:306 i zatrzymał się na czereśniach... siewki poukładane na podłodze podlane ale nieuszkodzone na szczęście ;:333 .
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4066
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Dziś wiatr deczko słabszy. O świcie +4,6C. Teraz 17C , pochmurno, opadów brak. Dziś rozebrałem mini namiocik z zagona ogórków. Jutro będę stawiał tam konstrukcję do uprawy w pionie.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie nareszcie deszcz. W nocy nadszedł zapowiadany front i pada od 5-6 rano. :)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3304
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

I sypnęło gradem :roll: Chmury zjawiskowo wyglądały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2497
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

O kurcze. Szło przez Górny Śląsk. Przez Balcarzowice przeszła ponoć trąba powietrzna. Policja z Brzegu wrzuciła komunikat wczoraj dla podróżujących na wschód autostradą, że A4 w rejonie Góry św. Anny jest zamknięta z powodu przejścia nawałnicy. Ciekawe czy winnica w Balcarzowicach ucierpiała.
U nas wczoraj spokojnie, pochmurno i bez deszczu do godzin popołudniowych. Wieczór słoneczny. Noc pogodna i dzień też słoneczny. Tyle z tego deszczu zatem. Dobre i to.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

Sucho :twisted: Dziś o dziwo popadało trochę, choć IMGW nie zapowiadał. Przyszła taka "mikro burza", chmura z grzmotami i deszczem stała nad moim ogrodem, a wszędzie wokół świeciło slońce :D
Pozdrawiam Lucyna
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12332
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Post »

U mnie nadal susza,ale dzisiaj ma padać. Niebo zachmurzone,czekam na deszcz,bo posiałam koniczynkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”