Nie ma róży bez kolców... w ogrodzie u Ewy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Post »

gloriadei pisze:
Gdybyś podała, gdzie kupujesz te różne odmiany piwonii, szczególnie japonek, to będę bardzo wdzięczna. Kilka razy moje zakupy się już nie powiodły.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Podaję Ci adresy firm wysyłkowych, tam gdzie robiłam sama zakupy- Krakowska szkółka ma dla kolekcjonerów limitowane -pojedynki : Whitley Majors- biel i Wilbur Wreight- czerwień -taka jak tu,
( www.kalle-k.dk/Paeonia_side_4.htm)

1) http://www.akwojtas.pl
- doskonały producent, kupisz tam piwonie: lekarską, np. białą , potem wybor polskich odmian , jak ta tu na foto-"Barbara" i japonka "Władysława", czasem maja w limicie cenne rzadkości- jak wąskolistna czyli stepowa tenuifolia- w sam raz dla twego podłoża z liśćmi z krzewów,

"Barbara" (tu kwiat 'świeżej' karpy -ale dwubarwoność cudowną już u niej widać)- Holendrzy mówią o niej- najlepsza piwonia jaka powstała w Europie , a obok p.officinalis " Alba plena'
Obrazek Obrazek


"Władysława"
-polska 'japonka'
Obrazek

2) www.krokusy.pl
tam kupowałam japonki,


3) Pan Kołodziejski, Sochaczew,- różny wybór, piękne- materiał ze Skieniewic,
roman.kolodziejski@gmail.com

4) Pani Wejgert Ewelina-tu tez wybór japonek i pojedynki,

5) Lukon- firma Czechów, brałam tam i materiał jest ok.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Peonia! Nie wiem ,jak mam dziękować za te namiary na piwonie :D . Czeka mnie trochę wydatków na wiosnę :wink: Te japonki będą moje!!!!!!!!!!!!! Dziekuje też za rady co do polepszania gleby. Kompost pójdzie w ruch!!!
Na mojej suchej ziemi przed domem jeszcze super sprawdza się budleja! Polecam wszystkim, trzeba tylko dać jej min. 2 metry przestrzeni w każdą stronę.

JolantaGraj i brunetka2
dziękuję za odwiedziny u mnie i te pochwały :D . Będę starała się coś nowego dodawać w miarę możliwości (jak mi dzieci dadzą komputer na chwilę :lol: Wiecie, jak to jest!?
Awatar użytkownika
teresat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1097
Od: 2 lip 2008, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: omc Orawa

Post »

Ale pięknie i obficie owocowały Ci krzewy. :D
Cudowne :lol:
Dynia również niczego sobie :D
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Ewo. Szczególnie miło witam również wrocławiankę. Widzę, że ogród masz zadbany i taki wieloletni. Ja nie dawno zaczęłam a dopiero teraz będę sadzić krzewy ozdobne, rezygnując z warzywniaka. Gdybyś miała za dużo siewek irgi to zapisuję się w kolejkę, gdyż bardzo jest to dekoracyjny krzew. Pozwolisz , że będę zaglądała do Twojego ogródka i zapraszam wiosną do mnie.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Witaj Ado!
Sieweczki irgi na razie pod śniegiem, ale myślę, że już za kilka tygodni możemy się umówić na ich odbiór :D
I nie tylko te, jest jeszcze sporo bylin. Zapraszam, zaglądaj do mnie. :wink:
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Ewo, i ja wpadłam popodziwiać Twój ogród :-D
Jestem zachwycona Twoimi skarbami ogrodowymi :lol: ... pięknie prowadzonym ognikiem i irgą Zabella.
Zainteresował mnie jeszcze jeden śliczny krzew z czerwonymi owocami, proszę, powiedz, co to jest :idea:

Obrazek
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Urszula B
500p
500p
Posty: 642
Od: 27 sty 2009, o 08:21
Lokalizacja: Sokolniki Las k/Łodzi

Post »

ile tu kolorów...piękny ogród...
pozdrawiam
"Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie."
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Piękne jesienne zdjęcia pokazujesz. :P
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Halina Kwak pisze:Ewo, i ja wpadłam popodziwiać Twój ogród :-D
Jestem zachwycona Twoimi skarbami ogrodowymi :lol: ... pięknie prowadzonym ognikiem i irgą Zabella.
Zainteresował mnie jeszcze jeden śliczny krzew z czerwonymi owocami, proszę, powiedz, co to jest :idea:

Obrazek
Witaj Halinko!
:)
Na tym zdjęciu jest Irga pomarszczona- Cotoneaster bullatus- rośnie dość luźno do 2 m, łukowo przewieszające się pędy obsypane koralowymi owocami. Kuleczki trzymają się do wiosny, chętnie objadane przez ptaki :D .
Młode pędy są lekko owłosione.Jesienią liście są żółte i czerwone, w zależności od miejsca, na jakim rośnie. Książki podają, ze czasem może przemarzać w ostre zimy, jednak u mnie się to jeszcze nie zdarzyło od 10 lat. Nie potrzebuje okrycia na zimę. Co kilka lat wycinam przy gruncie najstarszą gałąź. Wypuszcza wtedy nowe od samego dołu.
To kolejny niezawodny krzew, który polecam na suche i piaszczyste gleby! Moja opieka nad nim ogranicza się do podsypywania 2x w roku kompostem i na wiosnę 1x azofoska (1-2 garści rozsypuję po obrysie korony krzewu).
Dodam jeszcze, że jest dostępna w krakowskiej szkółce roślin :D
Pod spodem rośnie azalia Irene Koster- moja ulubienica, pachnie intensywnie goździkami!!! :D . Poszperam gdzieś, może mam zdjęcie z kwiatami :wink:
Dziękuję wszystkim za odwiedziny :D . Też spaceruję po Waszych ogrodach i nie mogę się nadziwić! Każdy inny i piękniejszy :shock:
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj, Ewo :D Piękne jesienne zdjęcia, obejrzałam z ogromna przyjemnością :D
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Ostatnie zimy są tak łagodne, jak na polskie warunki, że wiele roślin niespodziewanie zakwita. :shock:
Tu kilka zdjęć zrobionych 15.12.2008r.
Kalina wonna ( Viburnum farreri )

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Śliczna jest ta kalina wonna Ewo :)
Te subtelne kwiatki robią wrażenie, podobnie jak Twoje irgii :)
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Witam serdecznie i jestem pełna podziwu dla Twojego ogrodu .Właśnie zgapie pomysł z podcięciem ognika .Mam takiego samego ,ale jest mało rozkrzewiony .Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”