Hostingi zdjęć

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja już od jakiegoś czasu korzystam z http://www.iv.pl/. Nigdy nie miałam tu problemów. W imageshack bardzo długo trwało ładowanie i często nie mogłam wejść na stronę. Wtedy zaczęłam szukać innych hostingów i ten (zamieszczony powyżej) wybrałam ze względu na prostą obsługę i szybkość. Jest to jednak tylko moja opinia jako zwykłego użytkownika.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Dla mnie największe zaufanie budzi "natywny" hosting czyli serwer forumowy. Wydaje się, że powinien działać dopóki działa forum. Każda inna firma (hosting) może się kiedyś zwinąć, nałożyć opłaty, limity itp.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ja też nie zauważyłam na poczatku, ze jest tu do wyboru hosting forumogrodnicze, zatem poproszę odjąć mój głos z pozycji "1" a dodać go na pozycję hostingu "forumogrodnicze."
Dziękuję!I przepraszam za gapiostwo...
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Hosting Forumogrodniczego powinien być na pierwszym miejscu na liście.

Szkoda tylko, że maksymalna wielkość zdjęcia to 130 KB.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12948
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

to jest najlepszy pomysł, popieram i cofam swój poprzedni glos
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Może to jest wyjście- foty za to na trwałe bezpieczne jako dorobek forum do 130, a te większe, lecz ich mniej mniej, niż byłoby normalnie na fotosiku - z gratisowym 1giga limitem transferu?
Ale to też nie zabezpiecza Forum przed utratą cennych zdjęć. Ja myślałam, że forum traktuje je bardziej jako swój "albumowy" dorobek.

Z drugiej strony, jak znikają foty i całe wątki stają się bez nich oszpecone i bez sensu- to powstaje próżnia do wypełnienia, na nowo pisze się i pokazuje te tematy w nowych zdjęciach...Szkoda mi jednak pracy, gdy ktoś odejdzie z forum, nie zapłaci, albo skasują mu z darmowego...a tak- byłyby tu bezpieczne, jak jeden wielki album. Jako takii potencjał.
Ale ja mam zboczenie misyjno-ponadosobiste ;) Inni mówią-jedni zapłacą inni najwyżej skasują - i tyle.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Chciałbym wypełnić ankietę na początku postu, ale nie mogę,:

Jestem ogrodnikiem amatorem a nie informatykiem i jak zapewne większość na Tym Forum nie ma zielonego pojęcia co to jest hostiong w pełnym słowa tego znaczenia i jeszcze mam odpowiedzieć ,do do którego h o s t i n g u mam największe zaufanie.

Otóż ja osobiście nie mam żadnego zaufania do do każdego h o s t i n g u , gdyż nie wiem na jakich zasadach działa każdy z tych hostingów i nie mogę w pełni świadomie podjąć decyzję, chociaż jako członek Forum chciałbym to zrobić.

Jeżeli coś chciałbym w tej sprawie powiedzieć na temat wstawiania zdjęć na forum to mówię.
Dotychczasowe zasady wstawiania zdjęć na FOTOSIK były , i są dla mnie jasne i przejrzyste , niejasne i nieprzejrzyste są dla mnie żądane opłat za usługi jakie świadczy.

Wstawiając zdjęcia , mogę wstawić je bezpośrednio na FORUM , i jest ono na FORUM od razu widoczne , a nie szyfr pod którym znajduje się moje zdjęcie i dopiero po kliknięciu na ten szyfr po pewnym czasie( i tu jest pytanie po jakim czasie się to zdjęcie otwiera i czy każdy będzie chciał czekać na otwarcie się zdjęcia)., takie wolne otwieranie się zdjęć spotkały chyba każdego na forum i jestem przekonany że większość z nas dała sobie spokój z oglądaniem tak wstawionych na Forum zdjęć.
Zdjęcie mogę wstawić w pełnym wymiarze lub w miniaturze, każde wstawione zdjęcie możne być wyraziste ( jeżeli zostało dobrze wykonane) gdyż dopuszczalna wielkość zdjęcia wynosi do 1.5 MB , ,uważam osobiście, że to jest za duża wielkość jak na zdjęcie na forum i może być jeszcze zmniejszone co najmniej o połowę. Można wstawiać zdjęcia na forum nawet wielkości 100 kb, ale to żadna przyjemność oglądać takiej wielkości zdjęcia z ogrodu.

Uważam że ADMINISTRATOR Naszego Forum przy pomocy informatyków ( zapewne na Tym forum są tacy) , zechcą przeanalizować na jakich zasadach działają poszczególne
h o s t i n g i i to oni powinni zasugerować nam najlepsze dla forumowiczów rozwiązania.

Uważam również że to ADMINISTRATOR jako nasz przedstawiciel winiem podjąć rozmowy, zarówno z Fotosikiem , jak i z innymi hostingami wskazanymi przez fachowców informatyków w celu wywalczenia dla tak licznej grupy jak nasza pewnych bonifikat, a jeżeli już nie ,to co najmniej dających się do przewidzenie opłat za korzystanie z tych hostingów.

Przeprowadzenie ankiety w sprawach tak "FACHOWYCH" jak korzystanie z hostingów , bez wyjaśnienia zasad działania tych hostingów i płynących z tego korzyści dla forumowiczów jest dla mnie niezrozumiała i nie dziwię się że już podnoszą się głosy ( zapewne po głosowaniu) chcące zmienić swoją decyzję podjętą bez rozeznania
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mamy już na forum przykłady forumowiczów, którzy skasowali swoje zdjęcia / zdjęcia zostały im skasowane z serwera o wiele wcześniej, niż w ostatnim tygodniu, wręcz kilka miesięcy temu. Ich wątki, lub wątki, gdzie pokazywali swoje zdjęcia wyglądają właśnie tak, jak dziurawy płot, konstrukcja jest, ale sztachet brakuje :( jest to problem dla forum, owszem, ale na wolę forumowicza nie mamy wpływu, jeśli forumowicz uznał, że jego watek ma tak wyglądać i zdjęć już nie chce pokazywać za pośrednictwem FO, to forum nie może mu tego zabronić, ani takiej decyzji samowolnie zmienić. Zdjęcia należą do autora i jeśli je wycofa z forum, to nic na to nie poradzimy :( To jego wybór i już.

Ale w takim przypadku jak teraz, gdzie hurtem znikają zdjęcia bez chęci i woli forumowiczów, forum już teraz stara się pomóc, chociaż niewiele od administracji forum zależy, fotosik należy do jakiejś firmy, która ma jakąś politykę i strategię i nasze chcenie może, ale nie musi wpływać na działanie tejże firmy.

Sami zauważyliście jak pracochłonne jest "czyszczenie" wątków, zamiana nieaktywnych linków na aktywne zdjęcia, jest to wielki kłopot. Łatwiej to zrobić każdemu forumowiczowi we własnym zakresie, bo wie jakie konkretne zdjęcia powinny być w danym miejscu w wątku, moderków zaś nie dość, że jest mało, to nie mają tej wiedzy co gdzie powinno być zamiast tych zdjęć, których zabrakło.
Tak wielkie forum powinno posiadać swój serwer. Przecież to nie forum informatyczne, tylko ogrodnicze.
Ależ od tego właśnie są serwery zewnętrzne, żeby móc je wynajmować. Marolex to firma produkcyjna, a nie "informatyczna", a usługa użyczania forumkom miejsca na serwerach nie mieści się w jej profilu. Tak więc forum jest umieszczone na serwerze wynajętym (zajmując jakąś tam część zasobów tego obcego serwera). A Marolex za to płaci ze swoich zasobów finansowych. A dzięki temu forum istnieje i możemy z niego korzystać.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.
Nalewka pisze:Ależ od tego właśnie są serwery zewnętrzne, żeby móc je wynajmować. Marolex to firma produkcyjna, a nie "informatyczna", a usługa użyczania forumkom miejsca na serwerach nie mieści się w jej profilu. Tak więc forum jest umieszczone na serwerze wynajętym

Już miałem wszystko poukładane, więc jak to jest tutaj Admin wyraźnie pisze w punkcie 2-gim " naszym serwerze" .

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Opłacanym przez Marolex.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Nalewko OK. ;:136

Krzysztof.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7581
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Na "naszym" (w home.pl) serwerze miejsca nie zabraknie , można umieszczać zdjęcia i będą bezpieczne.
Nie skasujemy tych zdjęć.

Jeśli miejsca zabrakłoby (w co wątpię, gdyż jest miejsca na setki tysięcy średniowymiarowych zdjęć) , po prostu dodatkowa przestrzeń dyskowa zostanie, w miarę potrzeb dokupiona.


Z tego co się zorientowałem w weekend:
Wszelkie działania dotyczące opłat za wiele tysięcy kont na fotosiku nie mogą wejść w rachubę ze względów przede wszystkim prawnych - brak powiązania z przychodem kosztów firmy utrzymania hostingów kont osób fizycznych
Marolex nie mógłby udowodnić przed Urzędem S. iż konta te są wyłącznie opłacane-używane do celów forum ogrodniczego. Zdjęcia te są bardzo często wykorzystywane na bardzo wielu forach , miejscach w sieci)

Stąd polecamy "od początku" serwera forumowy w celu umieszczania zdjęć

Absolutnie nie uchylamy się przed ochroną zdjęć , kosztami ale musi to być zgodne z przepisami
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Już mi się miesza to Adminie przez jaki link wstawiać jak są bezpieczne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”