W moim ogrodzie - reniazt cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Zosiu ja jesienią obcinam pelargonie i obrywam im listki ,,do golaska,, z obciętych pędów robie sadzonki . Pelargonie przechowuję w domu na parapetach pod którymi nie ma kaloryferów, ale mimo wszystko jest zbyt ciepło w domu i rosna, ale to też nie problem, ponieważ pod koniec lutego obcinam to co urosło i z ładnych gałązek robię kolejne sadzonki, a nazbyt wybujałe wyrzucam. Zaczynam stare krzaczki mocniej podlewać i pomalutku nawozić od marca, i w związku z tym, że potrzebuję ok 100 sadzonek, obrywam na bieżąco co niektóre z nowych wyrastających pędów i ukorzeniam.

Reniu mam nadzieję, że się nie gniewasz, że się tak rozpisałyśmy o pelargoniach u Ciebie ;:168
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Agnieszko no i super, że rozwinęłyście temat sadzonkowania pelargonii. Ja podobnie - ostatnio nastawiłam się na duuużą ilośc pelargonii - to są stare niezawodne kwiatki. Ale do 100 sadzonek to ja długo nie dojdę.

Zosiu - ja sobie rozmnożyłam kilka sztuk jesienią, ale one marniutkie. Chyba nie potrzebnie je dałam na poddasze do chłodu - może gdyby zostały na parapecie w domu, to byłoby lepiej. A ja chciałam sobie przygotować nowe-młode sadzonki z myślą o kolejnym sezonie, bo wiadomo, że te najstarsze po tym sezonie pewnie trzeba będzie zlikwidować.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Serwus Renka !

Jestem pewny ze w tym roku balkon znow przybierze barwy narodowe :D :wink:

Pozdrawiam Markus
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

;:48 ;:49 ;:50
- Markus pewnie tak i to pewnie dwa balkony będą jednakowe.
Poza tym jesienią wsadziłam przed wejściem do domu po dwóch stronach parami róże pnące w kolorze białym i czerwonym. A niech będzie narodowo.
A tak bardziej poważnie - mój dom jest zielony i dlatego te kolory wydaje mi się fajnie kontrastują. Tak sobie wymyśliłam i nie wiem jak długo mi się to nie znudzi. Ale to dopiero drugi sezon - pewnie obleci.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Reniu , rozmawialiśmy kiedyś o pelargoniach-U nas tak wyglądają!!

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Zosia moje są takie identycznie jak twoje na ostatniej fotce.
Ale twoje na pierwszej i drugiej fotce są chyba młodziutkie. śliczne takie zieleniuśkie.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj :)
Pewno napiszę takie same posty we wszystkich zaprzyjaźnionych ogrodach .. ale chciałam się przywitać po przerwie .. długo tu nie zagladałam - z różnych , czasami niezbyt przyjemnych powodów .. i zostawiałam sobie całą frajdę spacerowania po waszych ( i swoim) ogrodach na ferie - tymczasem pierwszy tydzień spędziłam w łózku - zagladając od czasu do czasu do zainteresowań - bo leżąc szydełkowałam w czasie kiedy spadała mi gorączka.
A tyle sobie obiecywałam, nadrobić zaległości - bo fotki jeszcze z lata mam niewstawione i mnóstwo zimowych, rozgryźć photofiltr .... a tymczasem leżanko :(
Dziś czuję się już trochę lepiej - za oknami za zimno na spacery - więc spaceruję u was :) :) :)
I bardzo mi się podoba ...
Mam jeszcze tydzień ferii - więc postaram się , po odwiedzinach u was - pokazać zimę u siebie, a piekna jest - tylko nie wiem jak udało mi się ją uchwycić :oops:

Pozdrawiam gorąco z bardzo zimnej Małopolski :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Moje pelargonie są nadal jakieś " niemrawe". Zaczęłam je już podlewać wodą z nawozem , ale chwilowo nie poczyniły postępów, listki mają bardzo drobne...jakby skarlałe. Nie wiem , czy coś z nich będzie :(
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Reniu dawno do Ciebie nie zaglądałam widzę że masz piękne storczyki moje niestety
opadły im kwiatki i zobaczę co z tego dalej będzie pozdrawiam
Pozdrawiam, Małgorzata
Zapraszam.
Awatar użytkownika
markussch01
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 7 lis 2007, o 22:40
Lokalizacja: Düsseldorf

Post »

Renka jak przedwiosnie u Ciebie wyglada?
Pogoda u mnie nie do pozazdroszczenia -pada deszcz,zimno/co prawda w plusie/ strasznie ponuro.

Pozdrawiam Markus
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Ponuro to i u mnie jest,c hmurno na niebie, brązowo na ziemi i ciapie z nieba .. ale już bliżej wiosny :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ewelinko - nie przejmuj się - u mnie też pelargonie w tym roku nie moga się zebrać. Ale może dlatego, że to ich kolejny, czyli trzeci sezon. A jak gdzieś tutaj czytałam, że najładniejsze są w drugim roku.

szafir44 u mnie też niektóre storczyki ucierpiały tej zimy i też straciły sporo pączków, ale najważniejsze, żeby same rośliny zachować. Moje teraz maja sporo pączków do kwitnienia - jak rozkwitną, to im zrobię fotki.



markussch01 u nas z pogoda dosłownie tak samo daje w kość. Dlatego ja fotelik, ciepła herbatka i tak czekam upragnionej wiosny.
O, a towarzystwo mam doborowe.


Obrazek

Ale był już u mnie taki jeden dzień w ubiegłym tygodniu, kiedy udalo mi się poprzycinać kilka krzewów w ogrodzie.

Miiriam - jak sie cieszę moja krajanko, że ty do mnie zaglądasz. Bardzo mi miło. A pogodą teraz to ty się nie przejmuj, toż to już marzec, a nie listopad.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj Reniu :)

Ciekawa jestem , czy my daleko od siebie mieszkamy ???
Bardzo podoba mi się Twój sposób oczekiwania na wiosnę .. przecież potem będzie tyle roboty - że nie bedzie kiedy usiąść - teraz trzeba to zrobić - masz rację :) :) :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”