Moje Hipeastrum

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

dwostrdzięki za miłe słowa,cieszę się,że podoba Ci się moja kolekcja,mam mało miejsca w domu,dlatego musiałam część kolekcji wywieżć do Mamy :P bo ciągle dochodzi coś nowego.

Evluk widzę,że też masz pokażną kolekcję,jaka to odmiana Beutica,októrej piszesz ?masz może fotki?w cebulki zaopatruję się głównie w sklepach ogrodniczych,na allegro też,ale ostrożnie ,bo tam łatwo można kupić nie to co się chciało :wink:
Ja też teraz poluję na coś bardziej egzotycznego,ale ciężko u nas z takimi...Powiem Ci szczerze,że te odmiany cybister(wąskokwiatowe)nie prezentują się tak okazale,ale warto mieć jako ciekawostkę .Podwójne też są piękne,ja mam Lady Jane,chciałabym taką czerwoną Peacock.
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

Black Pearl wpełnym rozkwicie

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Cudny! Po prostu marzenie :)
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

....

Post »

Beutica, dopiero będzie kwitnąć, to dla mnie też jest nowy zakup- w tej chwili pąk o kolorze ciemnego burgunda wychyla się z zielonej otoczki- jak zakwitnie nie omieszkam się pochwalić na forum- kupiony w sieci- więc może też nie być tym czego się spodziewam............wiem, że w Niemczech, Holandii czy Anglii bezpośrednio też można kupić ciekawe odmiany,ale to trzeba by było specjalnie jechać- ponoć ceny bardzo niskie-można "trafić" za 1- 2 nawet euro.......
ja też miałam małe komplikacje z zakupami w sieci: trafiłam na cebule porażone czerwoną plamistością, na szczęście wszystko dobrze się skończyło..... :D
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

Ciekawie się zapowiada ta Beutica.Czekam na fotki w takim razie.Za jakiś czas pojadę do Mamy to jeśli będziesz chciała przywiozę jakieś cebulki przybyszowe starych odmian :D
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Bardzo Ci Nusia dziękuję- tak powiem szczerze,że stare odmiany bardzo mnie interesuję, próbuję trochę z zapylaniem kwiatów i zostawiłam na paru owocniki- mam parę małych cebulek z zapylania kwiatów( które obecnie "tuczę")- zobaczymy co z nich ""Wyrośnie,
jeśli masz na zbyciu jakieś zbędne cebulki przybyszowe- będę się bardzo cieszyć, w zamian mam też parę sztuk starych odmian do oddania "w dobre ręce" :D
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
zabcia_paula
500p
500p
Posty: 840
Od: 24 sty 2009, o 10:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Piękne masz Hyppeastrum zwłaszcza Black Pearl. Ja mam tylko jednego, ale po długich staraniach po raz pierwszy wypuścił pąk kwiatowy. Codziennie go obserwuję i czekam z niecierpliwością jakie będzie miał kwiaty.
Pozdrawiam serdecznie :D
Pozdrawiam, Paula
Awatar użytkownika
chabermona
500p
500p
Posty: 801
Od: 30 sty 2009, o 11:58
Lokalizacja: okolice Miechowa

Post »

Ja chętnie przyjmę każdą cebulkę. dopiero zaczynam je hodować.
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Post »

Ale u Ciebie kwitnąco. :shock:
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Leżę i kwiczę ;:154 Dałabym się pobić za takie widoki na żywo :D
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post »

zabcia_paula czekam na prezentację Twojego hipcia :wink:
chabermona jeśli tylko zostanie mi jakaś cebulka z tych ,które już obiecałam innym to dam Ci znać :)
Teraz pokażę Wam odmianę ,która kwitnie obecnie Merengue kiedy stała obok tego olbrzyma Black Pearl, wyglądała jak kundelek :lol:
Obrazek Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nusiu, zamęczysz mnie......... Za takiego hipka jak 'Showmaster' to chyba bym pół pensji oddała...
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Ale cudne hipki :shock: ,też leżę i kwiczę :lol:
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”