A.I. Sztuczna inteligencja w sieci - chaty, edukacja

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: A.I. Sztuczna inteligencja w sieci - chaty, edukacja

Post »

Drogą pantoflową dowiedziałam się, ze są firmy które podpisują kontrakt z pracownikiem który zgodzi się na pełną inwigilację swojej rodziny w celu uczenia sztucznej inteligencji. Dostaje do domu manekina , siedzącą lale , złudnie podobna do ,,super laski"( ponoć wg upodobania). Musi z nią przeprowadzać konwersacje, tłumaczyć czego LALA nie rozumie, odpowiadać na jej pytania. Ponoć konwersacje są bardzo interesujące bo LALA też odpowiada na zadawane pytania. Odbywają się w języku angielskim. Trzeba też raportować jej zachowanie. Zresztą LALA też raportuje. Jeżeli są zbieżności to firma prosi o wyjaśnienie. Rodzinie tej jej obecność nie przeszkadza bo jest z korzyścią dla dzieci które uczą się od niej angielskiego.
Jak o tym usłyszałam to wspomniał mi się film ,,A.I. Sztuczna inteligencja" z 2001 r.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Post »

Mówi Ilya Sutskever, współzałożyciel i dyrektor naukowy OpenAI . Ttwórca chatu GPT.
Sztuczna inteligencja będzie rozwijała świat wedle swoich potrzeb, a my będziemy bezpiecznymi żyjątkami w jej rękach. „Lepiej weźcie to pod uwagę” - ostrzega Sutskever

Nie brzmi to optymistycznie moim zdaniem

youtu.be/9iqn1HhFJ6c
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
GretaS
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Od: 19 maja 2022, o 14:45

Post »

Z chęcia to obejrzę.... Takie czasy, automatyzacja, wszystko idzie do przodu ....
Awatar użytkownika
xetren
50p
50p
Od: 12 lut 2012, o 03:22

Post »

Sztuczna inteligencja to coś jak sztuczne kwiaty. Posiada pewne cechy inteligencji ale nią nie jest.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Kontakt:

Post »

Karo pisze: 11 mar 2024, o 10:31 Mówi Ilya Sutskever, współzałożyciel i dyrektor naukowy OpenAI . Ttwórca chatu GPT.
Sztuczna inteligencja będzie rozwijała świat wedle swoich potrzeb, a my będziemy bezpiecznymi żyjątkami w jej rękach. „Lepiej weźcie to pod uwagę” - ostrzega Sutskever

Nie brzmi to optymistycznie moim zdaniem
Nie "bezpiecznymi żyjątkami" a niewolnikami. To kwestia znalezienia niezależnego od człowieka źródła energii, może ona pochodzić ze słońca, kosmosu, czy innego jądrowego perpetuum mobile itp. Filmowe projekcje przyszłości nie biorą się znikąd. Ludzkość jak zawsze obudzi się z ręką w nocniku.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Kontakt:

Post »

Bardzo często zamiast szukać w sieci odpowiedzi "na okrętkę" zadaję wprost pytanie po polsku lub angielsku ten serwis AI

https://chatgpt.com

PS. Warto być zalogowanym np przez Google , korzystając z usług czy zadając pytania, ponieważ pamięta co nas interesuje i czasami warto bo zakończonej konwersacji powrócić wygodnie kolejnego dnia. Warto też używać krótko, słowa "więcej" gdy zadaliśmy pytanie i chcemy szerszych informacji np o lekach czy jakimkolwiek temacie o który pytamy,
Przyznam że często mnie zadziwia dobry algorytm GPT
Ostatnio szukałem w sieci instrukcji obsługi do zegarka sportowego, mierzącego różne parametry zdrowia jakiś czas temu.
Naszukałem się i nigdzie nawet na stronie producenta (o zgrozo) nie znalazłem. Zapytałem więc GPT jak zaprogramować w tym modelu zegarka to i to.. jak po sznureczku pięknie otrzymałem niezwykle dokładne wyjaśnienie krok po kroku.. :!:
Dla mnie rewelacja. Od tej pory często korzystam z chata GPT. Wygoda !!!

Ciekawe jak mu poszłoby rozpoznawanie spraw roślinnych i ogrodowych :heja
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”