Ziemiórki - jak zwalczyć

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Można próbować ustawić obok doniczki z ziemiórkami żółty pojemnik z wodą i odrobina płynu do naczyń(zmniejsza napięcie powierzchniwe wody)- potwierdzam topią się,ale czy wszystkie się utopią?
Nie sądzę.
Przesuszenie też nic nie daje.W ziemi żyja larwy i są jaja.Tego trzeba sie pozbyć.
Należy zatem przesadzić roślinę i unikać przelewania.
Z chemii obecnie proponuje się zamiast wycofanego Basudinu - NOMOLT 150, ACTELLIC 500 EC, DECIS 2,5 EC.Zabieg należy powtórzyć w odstępie 10 dni.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Przyznam, że nie wybiłam ich.
Kupiłam jakiś środek do dezynsekcji pomieszczeń. Podlałam nim dwukrotnie rośliny - póki co żyją.
I przez kilka tyg był spokój, ale larwy znowu wyłażą.
Znowu podleję i zobaczymy.
Mam ten problem i u siebie i u rodziców. No i najbardziej żal mi passiflor, bo mam 2 nowe odmiany. Mało że mają ziemiórki, to jedna ma przędziorki. Pryskałam już wiele razy, różnymi preparatami, pakowałam w worek foliowy i ciągle żyja. chyba szybciej passiflora padnie niż te ziemiórki i przędziorki...

Planuję w ten weekend zrobić tak: obciąć pędy o obu passiflor, zostawić kilka krótkich i wymienić największą ilość ziemi jaka jest możliwa bez uszkodzenia korzeni, a następnie podlać tym środkiem do dezynsekcji - co o tym sądzicie?
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jak jedna ma przędziorka, to niedługo będzie u innych - przenoszą latające muszki. Walczę z ziemiórkami od lat z różnym skutkiem. Na pewno jedna z metod jest proponowana przez Karo, ja ustawiłam tabliczki żółte przylepne i nawet sie przyklejają.
Na przędziorka, zanim zaczną działać /przynajmniej u moich kwiatków/, pałeczki tarcznika - stosuję pryskanie wody z płynem do mycia naczyń - pryskam wtedy co drugi dzień np.nad wanną - zatrzymuje rozrost i efekt widać czasami już po pierwszym "zlaniu" kwiatka -liście są żywsze.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Ziemiórki w paprotce

Post »

.... "wylata" z mojej paprotki ;:98

Obrazek

jakiś czas temu przeczytałam, że paprotki na skórce bananowej super rosną...i moją biedną....prawie zamordowaną podczas mojej nieobecności paprotkę posadziłam na skórce bananowej... ruszyła..zaczęła odżywać...od paru dni pojawiło się coś podobnego do muszek "pijaczek" tylko chudsze i szybsze...czy to przez skórkę??czy może jakieś inne świństwo przyplątało się?
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zgadza się to ziemiórki bo owocówka inaczej wygląda. :D
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

rozgrzebałam ziemie i.....ujrzałam larwy!!!!!!!! ;:154 a paprotka tak ładnie odbiła :!:
Regulamin zabrania linków bez zgody
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

ziemiorki potrafią opanować wszelkie ziemne wyspy w mieszkaniu, sprzyja im duża zawartośc materii organicznej i wilgotne podłoże.
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

to co mam zrobić???pałeczki nawozowo-ochroniarskie...juz woda z plynem rozstawiona...ale te larwy!!!! :twisted:
Wywaliłam całą ziemię z doniczki... dzisiaj kupuję nową i porozglądam się za czymś przeciwko tym strasznym ZIEMIÓRKOM ...mam nadzieję że w tej walce wygram ja, a moja paprotka na tym nie ucierpi!!!!
Regulamin zabrania linków bez zgody
jadwiga_b
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 maja 2008, o 03:50
Lokalizacja: Paryz

Post »

Witam wszystkich ratunku :cry: gdy podlewałam Areke zauwazylam malutkie muszki w doniczce,co to za cholerstwo ;:98 przedziorek czy co
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ziemiórki... muszki nie są groźne ,choć powodują wylęg następnego pokolenia ziemiórek.
Groźne są ich larwy ,które siedzą w ziemi i żywią się materia organiczna również korzonkami Twoich roślin.
Inwazja obejmie wszystkie Twoje doniczkowe kwiatki jeśli nie usuniesz przyczyny....
W Polsce jest środek o nazwie NOMOLT do podlewania ziemi w doniczkach... co u Ciebie ?Nie mam pojęcia
ale szukaj czegoś .
Pozdrawiam
KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Znalazłam gdzieś w necie info, że to draństwo odstrasza czosnek. Powtykałam w doniczki cząstki ząbków czosnku i faktycznie, ziemiórki zniknęły.
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Ach ten cudowny czosnek !!!
Ja nim tępię mszyce na balkonie. Wsadzam zawsze do doniczek po kilka ząbków i draństwa nie ma. ;:14 ;:14 ;:14
Polecam
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”