Nasionnica trześniówka

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7556
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Niepotrzebnie opryskałas te czereśnie, ona nie będzie mieć robaków bo nasionnica dopiero zaczyna latać. Niestety mospilan działa systemicznie i krąży w roślinie, nie da się go zmyć. Dla swojego dobra tym razem zostaw czereśnie szpakom i kosom. Dostosuj się do okresu karencji, bez powodu jej nie ustanowili. Po dwóch tygodniach coś może jeszcze zerwiesz, a deszcz? Nie wiadomo kiedy spadnie.
Pozdrawiam! Gienia.
Justyna190
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 cze 2023, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Zjadłam wczorajbi dziś boli mnie zagadek. Może wytrzymają jeszcze na drzewie z tydzień
adso28
50p
50p
Posty: 96
Od: 16 lip 2017, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Kiedyś czytałem że Mospilan w dużym stężeniu ma działanie toksyczne w przypadku spożycia. Może powodować trwałe uszkodzenie wątroby i nerek. Oczywiście po okresie karencji ulega rozkładowi pewnie dużo szybciej niż okres karencji ale tylko producent wie po jakim czasie. Jeśli ogrodnicy zalecają powtarzać oprysk po tygodniu to pewnie te 7 dni musi co najmniej krążyć w roślinie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4226
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Czereśnie zawiązały mi po większości pięknie. Ale kiedy zaczynamy walkę z robakami?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7556
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Qrczę!! :roll: :roll: patrzę przez okno i nie mogę uwierzyć! Robinia kwitnie w całej okazałości!!! O jakieś 3 tygodnie wcześniej niż normalnie. Trzeba szybko rozwiesić żółte tablice, bo może nasionnicę też wyciągnęło z ziemi i lata !!!
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4226
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

To napisz, jak coś złapiesz. 40 lat temu, pamiętam, wiosna w Rzeszowie była o kilka dni wcześniej jak w Kraku.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7556
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Mam dwa rodzaje tablic, jedna z wabikiem i druga zwykła, żółta. Rozwiesiłam obydwa rodzaje. Czekam teraz na efekty.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Pepe7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2024, o 04:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Witajcie. Też mam problem z tą łaciatą muchą. Mam dwie czeresnie Hedelfinska i Kordia, więc późnawe odmiany, ale warto. Kiedyś korzystałem z sygnalizacji piorinu i tablic a dzisiaj problem bo ktoś "mądry" zlikwidował sygnalizację. Właśnie od wczoraj na pułapce feromonowej siedzi sobie jedna mucha. Akacja kwitnie choć nie wszystkie drzewa. Jeżeli dobrze zrozumiałem to za 7 dni powinienem prysnąć drzewa mospilanem? Chciałbym w końcu mieć czyste dna słoikow z kompotem czereśniowym bo białe mięsko na dnie nie wygląda efektownie. W końcu to kompot a nie konserwa. Pozdrawiam
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8815
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Moim zdaniem chyba jeszcze za wcześnie .
Z ubiegłych lat pamiętam , że zaczynałam pryskać gdy Rivan prawie nadawała się do jedzenia .
Rivana , Burlata i Vegi nie pryskam . W tych czereśniach nie miałam robaka .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7556
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

Pepe, nie wiem w jakim rejonie mieszkasz ale u mnie robinia przed blokiem już przekwita a na żółtych tablicach nie ma jeszcze ani jednej muchy nasionnicy. Wczoraj sprawdzałam. Zawsze to zaczynało się w okolicach 25-27 maja, teraz jednak wszystko się pokićkało.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4226
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Nasionnica trześniówka

Post »

anulab pisze: 15 maja 2024, o 08:11 pryskać gdy Rivan prawie nadawała się do jedzenia .
Jeśli tak, to u mnie ten czas.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”