Klej entomologiczny

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Klej entomologiczny

Post »

Używałam i taśmy, i kleju.

2 lata temu poprosiłam Młodego (lat 13) o nałożenie taśm. Trochę mu pomogłam, ale dał sobie z tym radę. :)

W zeszłym roku poprosiłam mamę, żeby nałożyła klej, to oblepiła drzewka, siebie, rękawiczki i całą puszkę. :lol: Resztkę kleju w puszce zawinęła w worek foliowy razem z pędzlem, więc miałam w tym roku problem z rozpakowaniem paczuszki :lol:

Klej trochę się ciągnie przy nakładaniu. Trzeba trochę cierpliwości, żeby się nie wybrudzić, ale da się nawet przy wietrznej pogodzie. Czyszczenie olejem jadalnym i kawałkiem gazety rzeczywiście daje radę. W tym roku sama elegancko nałożyłam i nic nie pobrudziłam, a zeszłoroczny pędzel pięknie doczyściłam po robocie. :)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7556
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Klej entomologiczny

Post »

Może z czasem i ja dojdę do wprawy w nakładaniu kleju. Ostatnio wiało jak diabli, nitki kleju dosłownie mnie oblepiły. Gdy przyklęknęłam, bo nakładam klej na pnie jak najniżej się da, przykleiła mi się koszula na łokciu do spodni na kolanie. W żaden sposób nie udawało mi się wstać, dopiero siostra przybiegła z olejem rzepakowym i szmatką i uwolniła mnie od tej pokracznej pozycji. ;:oj ;:306
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Klej entomologiczny

Post »

Ja dopiero dziś mazałem tym klejem. Zużyłem 2 puszki. Na koniec wywaliłem 2 pary rękawiczek dresy i koszulę. Wszystko było oklejone, sam się czyściłem rozpuszczalnikiem.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Klej entomologiczny

Post »

seedkris, Gieniu, ubawiliście mnie :wink: i nie jest to złośliwość. Pamiętam, jak moja mama oblepiła się w zeszłym roku :D
Aż postanowiłam podzielić się moim sposobem :)
Może innym oszczędzę nieco nerwów, choć szybko nie da się tego zrobić. Tylko dzięki cierpliwości można uniknąć upaćkania siebie i otoczenia.

Mnie oklejenie 80 szt. młodziutkich drzewek zajęło ok. 1,5-2 godzin pędzelkiem szerokości 2 cm.

Instrukcja posługiwania się klejem entomologicznym:
1. Weź rękawiczki i płaski pędzel (niezbyt duży, szer. 2-4 cm)
2. Nabieraj kleju na czubek pędzla - ok.1 cm i nawijaj go jak spagetti na pędzel. Jak "nitka" kleju jest grubości włosa, dotknij nią krawędzi puszki i krótkim, szybkim ruchem przerwij ją. Jak złapie trochę tlenu, to lekko krzepnie i da się przerwać.
3. Na pień nakładaj szybkimi, krótkimi ruchami w poprzek pnia.
4. Czynność powtarzaj aż do oklejenia całego pnia po obwodzie.

Oklejenie pieńka o średnicy do 3 cm da się zrobić przy 1 nabraniu kleju na pędzel. Pień o średnicy ok.12 cm oklejałam na 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”