Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16600
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Już mogę otwierać okna, już po awarii. Okazało się bowiem, że Orlen miał poważną awarię, tylko żadnego alertu nie wysłał. Za poprzedniego prezesa taka sytuacja też miała miejsce. Truli tylko jeden dzień, a larum takie się podniosło,że uszy bolały słuchać. Teraz cisza jak makiem zasiał.
Zajrzałam do moich pomidorków rezydujących w działkowym tunelu. Mają się dobrze, zatem jedynie je podlałam i zamknęłam tunel.
Oczywiście zerknęłam też na całą działkę. Roślinki czekają na cieplejsze dni, a zwłaszcza noce, choć przymrozku na szczęście nie było. Nadal kwitną tulipany i pierwiosnki, a pojedyncze kwiatki innych roślin ozdobnych bardzo nieśmiało podnoszą główki. Tylko ten maczek spuścił nosek na kwintę.
Obrazek
Martusiu ;:180

Katarzynko - żadne grinpisy czy inni zieloni nic by tu nie zadziałali. ;:131 Wiem nawet dlaczego, ale nie będę o tym pisała. Najważniejsze, że już mamy czyste powietrze zarówno w mieście i na działce. ;:333
Teraz to ja współczuję Tobie takiego sąsiada. ;:167 Nie można się z nim dogadać? ;:223 Są i tacy sąsiedzi, są ludzie i ludziska.
Obrazek

Agnieszko - na szczęście takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko. ;:108 Na co dzień rafineria ma nowoczesne zabezpieczenia i powietrze w mieście jest czyste. ;:333 Awarie zdarzają się wszędzie, zatem trudno awanturować się o tę jedną. Tylko długo to trwało i stało się bardzo męczące. ;:oj

Płock leży na 53 metrowej skarpie zwanej Wzgórzem Tumskim, na którym zapewne byłaś podczas wycieczki.
W tamtym czasie prawdopodobnie Muzeum Mazowieckie znajdowało się jeszcze w zamku książąt mazowieckich, bo od kilkunastu lat mieści się już w nowym budynku w centrum miasta.
Domyślam się, że skoro odwiedzałaś Płock z babcią, to pewnie i Bazyliki Katedralnej z XVI w. nie ominęłyście. Spoczywają w niej Władysław I Herman i Bolesław Krzywousty oraz książęta mazowieccy.
A'propos Kutna, było to moje powiatowe miasto do momentu, gdy podążyłam za mężem do Płocka. ;:65

Takiego stada gołębi to ja serdecznie współczuję. ;:167 Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji na działce, ale muszę Ci powiedzieć, że w naszym ROD-os co najmniej dwóch gołębiarzy posiada takie duże stada. Na szczęście w drugim końcu ogrodu, ;:215 który liczy sobie ponad 500 działek.

Życzę Ci stoickiego spokoju. ;:196
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko ciągle piękne kwiatuszki Twoje. :) Dobrze, że nie było przymrozku i wszystko sobie rośnie spokojnie, a pomidorki dobrze się mają. ;:138
Cieszę się, że to była tylko awaria, a nie regularne podtruwanie was.
Płock, to takie dziwne :wink: miejsce, gdzie styka się dawna historia z biegiem nowoczesności. Ile razy tam byłam zawsze jakoś irracjonalnie to odczuwałam. Bardziej niż w Krakowie na przykład. Pewnie przez tę rafinerię właśnie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11306
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

I u Ciebie irysek już kwitnie... ;:333 i maczek! i tulipanek jeszcze się załapał w obiektyw. ;:333
Dobrze,że masz możliwość wizytowania działki! ;:108 Jesteś na bieżąco a ja tęsknię... ;:145 Miałam nadzieję na dzisiejszą eskapadę ale już pada! :evil:
Zdrówka Lucynko! ;:167 ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16600
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj działki nie odwiedziłam, ale nie chciałam zmarznąć. ;:306 Po południu zrobiło się całkiem przyjemnie,zaświeciło słońce, ;:3 jednak już miałam rozłożoną domową robotę, więc nawet nie zawracałam głowy osobistemu kierowcy. :lol:
Jutro pewnie pojadę doglądnąć pomidorków. :roll: Ma być cieplej zarówno w dzień i w nocy, zatem jedną warstwę włókniny zdejmę z namiotu. ;:303
A pomidorki pod namiotem wyglądają tak:
Obrazek

Moniczko - rafineria powstała w latach sześćdziesiątych i znalazła się daleko od miasta. ;:333
Niestety, początkowo miasto rozbudowywało się w stronę rafinerii, ;:222 która aktualnie znajduje się na obrzeżach Płocka.
Dopiero od niedawna rozbudowa poszła w innych kierunkach, ;:303 a ja mieszkam w odległości kilometra od kombinatu, w prostej linii.
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich podopiecznych. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Maryniu - takie różne pojedyncze kwiatki otwierają pączki, ;:108 większość jednak czeka na lepsze warunki. :lol:
Przykro mi, że masz problem z wizytowaniem działki. ;:174 Na pocieszenie coraz bliżej maj, a tym samym i ciepełko wróci. ;:333
Zdrówko przytulam ;:168 I odwzajemniam. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16600
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie nałykałam się działkowego powietrza niemal przez cały dzień.Wprawdzie pogoda była w kratkę, słońce na zmianę z deszczem, ale słońca było znacznie więcej. ;:303 Nawet burza przeszła.
Przesadziliśmy trzyletniego powojnika na bardziej eksponowane miejsce. Już zapączkowany, boję się więc, czy nie zaszkodziliśmy mu. Poszedł z dużą bryłą ziemi, zatem nie powinien grymasić, ale kto go tam wie...
Podwiązałam wszystkie piwonie, bo istniała obawa, że za chwilę zaczną się pokładać.
Przygotowaliśmy też nowe, bardziej nasłonecznione miejsce dla winorośli i zasiałam koperek na rabatach kwiatowych. Zawsze tak sieję, dzięki czemu mam wcześniej pachnące gałązeczki.
Trochę poszwędałam się po działce, zrobiłam kilka zdjęć, pogadałam z sąsiadką i tyle.
Obrazek
Wygramolił się z ziemi stopowiec od Danusi, a na rozsadniku wyrosły siewki z letniego siewu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słonecznego piąteczku. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11306
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Jakie ładne fotki przywiozłaś z działeczki! ;:333 ;:63
Ja niestety nadal w domowych pieleszach bo zimno i mokro. :evil: Na jutro zapowiada się wreszcie powrót upragnionego ciepełka...Mam nadzieję !
:wit ;:167 ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2894
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko I to się nazywa pięknie spędzony dzień na działeczce ;:215 .
Śliczne tulipanki i irysek ;:138 , bożykwiat rozwija coraz więcej kwiatków :tan . Franceska mnie nie lubi i zamiast przybierać na masie, to zdecydowanie chudnie :roll: Spróbuję ją podsypać skorupkami. ;:333
Chłody przedłużyły kwitnienie narcyzów ;:138 .

Podzielam nadzieję Maryni na jutrzejsze ocieplenie, zwłaszcza, że po deszczowym dniu, wieczorem pokazało się słoneczko :tan . Oby tylko nie przymroziło nad ranem, bo zapowiadają tylko 2 stopnie!
Na uszko, cichutko, żeby ślimaki się nie dowiedziały, pochwalę się, że też mam sieweczki stopowca z Twoich nasionek ;:168 .
Mają niebiesko pod stópkami, bo wybitnie smakują tym oślizłych draniom ;:14 .
Chyba dzięki tym siewkom, moje stopowce łaskawie wyprodukowały pączki kwiatowe :D .
Już tylko ciepłych dni działkowych, Lucynko ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16984
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko :wit te twoje pierwiosnki śliczne można oglądać bez końca ;:333
Tulipany pięknie wciąż kwitną . Bodziszek żałobny też zaczyna. Boży kwiat pięknie się prezentuje. ;:215
Pomidorki masz duże i piękne sadzonki
U mnie tylko jedna odmiana ok. A reszta małe to to jakiś Narnię rośnie w tym roku. ;:219
Pozdrawiam i przyjemnej pracy w ogrodzie życzę ;:167
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

U nas dziś trochę słońca było, ale ciągle chłodno jeszcze, więc na działkę nie wyruszyłam. Może jutro.
Cudownie kwitnie bożykwiat.
I jaka śliczna garstka dąbrówki.
No i dowiedziałam się o stopowcu. Nie wiedziałam, że jest taka roślina. Tym razem ja. :wink: :wit
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11540
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko piękne pomidory. ;:138 Nareszcie trochę słońca dostaną, temperatura też przyjemniejsza. :tan Moje maluchy, ale do gruntu się już nie śpieszę z siewem.
Dziś siałam świeże nasiona ranników gdzie mi tylko przyszło do głowy. ;:306
W weekend dzieciaki, więc dziś odpoczywam.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16600
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Jest godz. 18'00. Właśnie wróciliśmy z działki, gdzie nawet na chwilę nie zniknęło słoneczko i nie spadła ani kropla deszczu. Tylko wiatr, aczkolwiek niezbyt silny, chłodził powietrze.
Nareszcie zebrałam się w sobie i wysiałam pietruszkę naciową, astry i dziwaczki, wsadziłam ogórki i cukinię do doniczek, wyeksmitowałam magnolię, która nawet listków nie wypuściła. Wyjęłam ją jedną ręką, nie miała ani jednego korzonka. Zebrałam rozsiane po działce siewki kokoryczy żółtej od Martusi i wsadziłam je w jednym miejscu.
Przesadzony powojnik trzyma się dobrze, nie wykazując oznak niezadowolenia. Dzięki temu i ja jestem zadowolona.
Oczywiście nie zapomniałam o fotkach.
Obrazek
Niw wiem, dlaczego mój aparat z różu robi błękit.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maryniu - życzę Ci z całego serca, by Twoja nadzieja zamieniła się w wymarzoną wyprawę na działeczkę. ;:167
Obrazek

Martusiu - pocieszę Cię: moje franczeski też bardziej się zwijają, niż przyrastają. ;:222 W ubiegłym roku podzieliłam je i wsadziłam w różnych miejscach. Wszystkie żyją, ale żadnej nic nie przybyło. ;:224
Kiedy siałaś stopowce, że już mają pączki kwiatowe? ;:333
Przymrozków u nas nie było i - mam nadzieję - już nie będzie. ;:303 Nic nie ucierpiało, a wczoraj i dzisiaj zapylacze głośno grały wśród kwiatów jabłoni. ;:215
Dziękuję pięknie za wszystkie ciepłe słowa i dobre życzenie, które odwzajemniam. ;:167 ;:196
Obrazek

Aniu - ślicznie dziękuję za peany pod adresem moich roślinek. ;:167
Przez długi czas byłaś i częściowo jesteś niedysponowana, zatem nie dziw się, że pomidorki słabo rosną. ;:108 Czytałam, że rośliny odczuwają każdą niedyspozycję opiekuna.
Któregoś roku kupowałam sadzonki pomidorów, ponieważ większość moich padła przez ziemiórki i były to malutkie sadzonki, a wyrosły i zaowocowały równo z moimi. ;:303 Twoje też jeszcze mają czas, więc na pewno będzie z nich pociecha. :lol:
Pozdrawiam wzajemnie i życzę przyjemnego weekendu. ;:196
Obrazek

Moniczko - słusznie postąpiłaś. ;:303 Zdrowia nie wolno lekceważyć, a Ty pewnie jeszcze nie całkiem wydobrzałaś. ;:167 Zatem kuruj się, a działka nie zając, nie ucieknie. ;:185
Stopowiec to taka ciekawa roślinka. Kwiatek ma taki sobie, ale za to owoc i liście piękne. ;:333
Dąbrówka i bożykwiat kłaniają się nisko. ;:180 ;:180
Obrazek
Jagodowiec nareszcie osiągnął swoją docelową wysokość.

Soniu - dzisiaj zdjęłam z pomidorów kolejną warstwę włókniny, a w ciągu dnia całkowicie były odsłonięte.Wygrzały się w słoneczku w cieplutkim tunelu. ;:215
Również porozsiewałam ranniki, ale tylko w pobliżu roślin matecznych. Muszę też wysiać w innych miejscach. ;:108
Zabawa z dziećmi to sama radość, ale męcząca nieco, zatem życzę Ci dużo siły i pomysłów. ;:167
Dobrego weekendu. ;:196
Obrazek

Jakiś czas temu obiecałam zdać relację z gołębnika. Dzisiaj zrobiłam serię zdjęć.
Obrazek
M zbudował piwniczkę, a nad nią gołębnik Tu zamknięty.
Obrazek
Drzwi otwarte, ale gołębie nie mogą wyjść, bo za tymi drzwiami są drugie, zakratowane.
Obrazek
Natomiast mogą zaczerpnąć świeżego powietrza pod kratą, którą M zamontował na sąsiadującej z gołębnikiem zielonej altanie.
Obrazek
Mają też wybieg w postaci woliery. Tam też dostają jedzenie i wodę, a nawet basen, w którym chętnie się kąpią, a żeby im ułatwić izolowanie się od braci i sióstr, mają takie półeczki.
Obrazek
Natomiast wewnątrz gołębnika są specjalne pomieszczenia dla łączących się w pary gołąbków, ale i dla samotnych, by miały swoje miejsce do spania.
Obrazek
Gołębi nie sfotografowałam, bo nie zostały wypuszczone na wolność.

Spokojnego, słonecznego i ciepłego weekendu. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1237
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Super relacja z gołębnika. Dziękuję, Lucynko ;:196
Piękne są białe gołębie. Niedaleko mnie, w mieście, na prywatnej posesji, też ktoś trzyma gołębie i większość ma białych.
A te czarno-białe, to jakaś rasa, czy przypadkowa krzyżówka?

Pięknie, kwieciście u Ciebie. Nie widać, żeby jakieś przymrozki u Ciebie były :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25131
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

No proszę jakie gołąbki maja luksusy :D
Cieszę się, że nie miałaś żadnych strat po przymrozkach.
ja jeszcze nie wiem, bo nie miałam kiedy przejśc po ogrodzie, ale liczę, że też jest ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”