PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2123
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Gawrony nie mają co jeść. Na polach kukurydza tylko GMO. Tego nie ruszy ani dzik, ani gawron choćby padały z głodu. Nasiona normalnej kukurydzy trudno już kupić, a jak się uda, to trzeba robić rozsadę pod folią, żeby kwitła wcześniej i nie krzyżowała się z tym syfem. Co w tym pioruństwie jest, że najmądrzejsze ze zwierząt go nie tykają?. My to jemy, jak nie w postaci płatków, to mięsa, albo jaj
Ziemia uprawna praktycznie pozbawiona jest dżdżownic i innych żyjątek. W trakcie uprawy ptaki niewiele znajdują.
Pogoń za tanią i idealnie wyglądają żywnością do tego doprowadziła. W sklepach klient nie kupi ziemniaków z drutowcami, ani marchewki z połyśnicą, ani kapusty z bielinkiem. Żeby tego nie było, w ziemię i na rośliny idą chemikalia. Trują się ptaki, trują się ludzie, tyle że ludzie na własne życzenie i wolniej.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6369
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Przyznaję 100 % racji ;:222
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2123
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U nas po 3 latach nie używania herbicydów, życie wróciło do ziemi. Po komasacji dostało się nam część gruntów intensywnie użytkowanych rolniczo, część ziemi źle uprawianej. I tu i tu dżdżownic jak na lekarstwo innych żyjątek też. Teraz, podczas przejazdu glebogryzarką zleciały się wszystkie gawrony z okolicy, a bociek tak się nażarł, że musiał stać i czekać aż trochę strawi, żeby móc konsumować dalej. W sadzie kasztanowym można sobie na taki lusus pozwolić, ale gdyby uprawiana była kapusta i trzeba było z tego utrzymać rodzinę, to z dużej ilości żyjątek wszelakich, radości by nie było. Dobrze by było wprowadzić trochę upraw ekstensywnych, ale niestety polityka jest od rowu do rowu. Albo każą nam być super nowoczesnymi, albo wchodzić na drzewo i żreć korzonki, tudzież robaczki... :roll:


śr 24 kwie 2024 19:46
Dziś przyleciały kopciuszki, wyjątkowo późno jak na nie. Widocznie przewidywały długi okres chłodu, bo w innych latach przymrozki im nie przeszkadzały. Od razu humor poprawiły. Z mety była ostra granda o terytorium, aż się piórka posypały ;:138
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Dzisiaj już widziałam 3 dymówki lecące razem, może idzie ku lepszemu :wink:
Grzywaczy jak co roku chmara, z roku na rok coraz więcej. Nie wiem, jak z gawronami, bo te głównie widywałam zimą w Toruniu, jak zimą masowo obsiadały drzewa na starych cmentarzach. Teraz rzadziej jestem w mieście, a na wsi gawronów nigdy nie było widać. Kopciuszków ani pleszek jeszcze nie widziałam.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”