Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Lucynko ,teraz mimo że wieczory długie mniej siedzę na forum bo zdjęć nie robię mało się ruszam ,a co chwilę jakieś sprawy domowe głowę zawrócą i tak leci ta zima.Trzeba by pomyśleć o posianiu czegoś na parapety ale ciągle tak mało tego słoneczka że jakoś nie składa mi się na te prace,wygląda na to że mój sezon dość późno się zacznie ale to nic damy radę co się uda to się uda.Tobie życzę udanego pogodnego tegorocznego sezonu ogrodowego. ;:138

Halinko witam serdecznie,muszę zaglądnąć na moje zdjęcia,chyba pytasz o ten rozchodnik okazały zdjęcie mam ale nie do końca wiem i co chodzi z tym wyłuskaniem,czy o wyłuskanie nasion? W sumie to jak by chciał rozsadzić to bardziej by się dało chyba z karpy podzielić ale może nie o to ci chodziło. ;:173 Mówisz że myślisz o trzmielinie to znaczy że jej nie masz?Jak ci chodzi o tę pstrokatą przy słupach to mam jej na tyle że spokojnie mogę ci przesłać z korzeniami tylko podaj adres na pw.Jak tylko ziemia rozmarznie poczta będzie działać. :tan Miłego tygodnia. :wit

Halinko skojarzyłam miałaś na myśli chyba trzmielinę oskrzydloną czerwienieje na jesień niestety ta nie wypuszcza bocznych młodzików i nie dam rady pomóc ale jak bym ją kiedyś przesadzała będę miała Ciebie na uwadze i zadbam o luźny korzonek. ;:138
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Chodziło mi o wyłuskiwanie kokonów pszczólek ;:306
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dziękuję bardzo :D Miło, że o mnie pomyślałaś. Może uda mi się kiedyś tą czerwoną trzmielinę dokupić. Ciekawiło mnie tylko jak rośnie. Te pstrokate mam. Jedną rozmnożyłam sama. U mnie Ci powiem, że one nie rosną za szybko o dziwo.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

O widzisz jak ja ciężko łapię ,u nas też trzmielina długo się klimatyzuje ale jak załapie to trzeba ją ciąć bo bardzo się rozrasta.Ta czerwona oskrzydlona kiedyś musi być przesadzona bo robi się konkretny krzak,koło domu mało miejsca ale na górkę jej nie dam szkoda mi cenniejsze muszą być koło domu.Posiałam dzisiaj pomidorki i papryki zobaczymy jak będą wschodzić,miałam nic nie siać ale skoro już stare nasionka są to je trzeba wysiać. :lol: Moje postanowienie poszło w las ;:223
U nas ciągle siąpi może do ciebie przyjdzie słoneczko czego ci życzę. :wit ;:3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu ja mam w planach posiać paprykę jutro. Pomidory jeszcze trochę. Może pod koniec miesiąca. Chcę jutro wysiać nasiona kwiatów do tunelu, żeby przeszły naturalną stratyfikację. Trochę ich się uzbierało. Też już nie mogę wytrzymać. Pięknych wschodów Ci życzę ;:167
Co do tej czerwonej trzmielinę to ponoć można ją ukorzenić z patyczków. Niby bardziej latem, ale co Ci szkodzi spróbować.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu już pomidory wysiałaś. ;:oj Niech dobrze kiełkują i zdrowo rosną.
Współczuję Ci przesadzania dużej trzmieliny, to ciężka praca. ;:108 Kiedyś robiłam przemeblowanie hortensji, nigdy więcej. ;:124
Spokojnego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Halinko,Witaj Soniu ;:138
Przepraszam że mnie znowu nie było ale jak nie wnuki to trafi się dzień pogody i brak czasu albo sił na pisanie.
Soniu teraz to już się nie biorę za przesadzanie dużych roślin sama bo je tylko wymęczę zawsze mobilizuję M. jak się da.W tamtym roku sama hortensje przesadzałam zobaczymy którym uda się przetrwać tę zimę.Nie była ostra ale nie wszystkie okryłam,czas pokarze czy będą straty.Pomidorki i paprykę posiałam ale papryka z starych nasion może się nie udać pomidorki dzisiaj popikowałam bo zaczęły żółknąć chociaż nie mają jeszcze drugich listków,jak popikuję to często zabierają się do życia.Soniu nasionka które od ciebie dostałam fajnie wzchodzą tylko teraz żeby przetrwały bo często łapie mi jakaś zgnilizna na razie mają się dobrze ,może się uda w tamtym roku nawet nie chorowały,mam na stanie tylko nasiona aksamitki żółtej niskiej jak byś chciała to prześlę,daj tylko znać.Pięknych pogód życzę i zdrowia. ;:138 ;:168

Halinko muszę i ja chyba do szklarni posiać część kwiatów ze swoich nasion bo już te parapety to nie bardzo wytrzymają jak zacznę pikować chociaż w domu jakoś lepiej mi wschodzą niż w szklarni no i potem jak wsadzam pomidory to trzeba je jakoś usunąć a nie ma gdzie.Jak wytrzymają to będą same wysokie pomidory ,będzie co wiązać,mam Baron,Faworyt,Harzefeur,Pedro
te dwa ostatnie powinny być kiściowe a te pierwsze to jak w tamtym roku wysokie i jeden z nich ma duże owoce i jest późniejszy.zobaczymy czy dopiszą w tym roku.Pozdrawiam serdecznie i udanego tego sezonu. ;:138 ;:168
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj :wit Poznaję Twój ogród :D
Piękny :)
Piszesz o braku czasu ,to powszechny problem ,stąd te nasze wizyty nie systematyczne ,ale nadrobimy :wink:
Spaceruję sobie codziennie po troszkę i weszłam do Twojego śiata roślin cudnych .
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu gratuluje wygranej w konkursie.
Mam nadzieję, że święta minęły spokojnie i znajdziesz więcej czasu na ogrodowe prace i pokazywanie swojego ogrodu. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Soniu ,ale mnie zaskoczyłyście,takie radosne wiadomości,postaram się tego lata o więcej fotek ,a w ogrodzie są już pewne zmiany bardziej prześwietlone rabatki ale jeszcze ciągle w trakcie.Taki prezent to dla mnie majątek i niesamowita pamiątka,jestem wdzięczna i uradowana. ;:138 ;:168
Święta minęły u mnie bardzo udane ,wnuki się pięknie bawiły i mam nadzieję że dorośli też,było miło i rodzinnie życzę wszystkim takiej atmosfery. ;:168
Soniu siewki od ciebie jeszcze się trzymają ,chociaż trochę mi padło bo ziemiórki mam i popryskałam ziemię trochę je hamuje ale i przyrost roślin się zatrzymał koniecznie potrzebne im słoneczko i ciepło są dla mnie bardzo cenne.
Uwielbiam pamiątki od was i zawsze się nimi chwalę przed dziewczynami z pracy,kontakt z forumowiczami to fajna rzecz. :heja Dużo pięknej pogody Soniu,udanych wiosennych zakupów i rozrostu zielonych ulubieńców. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Bardzo dziękuję wszystkim głosującym dzięki którym kwalifikuję się do nagrody.Jestem niezmiernie wdzięczna i zmotywowana do wspólnej pracy na forum,bo moje sukcesy są w dużej mierze waszą zasługą,bardzo serdecznie dziękuję. ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich odwiedzających,jak na początek tej wiosny parę ujęć w moim skromnym ogródku. :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Gratuluję wygranej!!!! :D Ależ masz tych wiosennych śliczności....pięknie i radośnie!
Co to są te niezwykłe mają niebieskie obrzeża a żółte środeczki i w stylu niby bratków a jednak nie do końca?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”