Doświetlanie roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Mary P
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 sty 2024, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doświetlanie roślin doniczkowych

Post »

Dziękuję za wszystkie wasze przydatne informacje, bardzo mi pomogły przy podjęciu decyzji. Zdecydowałam się na zakup szyny Verticana, by oświetlić roślinki w mieszkaniu :) Jak już będzie zamontowana to pokaże jak to będzie wyglądać :)
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doświetlanie roślin doniczkowych

Post »

Jaka jest minimalna odległość verticany od roślin?
jeśli mam np rośliny 3 metry dalej, ale na trasie też chcę doświetlić rośłiny, które są np metr od lampy, to mogę kupić opcję, która dociera do 3m czy to zaszkodzi tym, które są metr od lampy?
Awatar użytkownika
Narvi
50p
50p
Posty: 57
Od: 28 mar 2020, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Doświetlanie roślin doniczkowych

Post »

MaryP czekamy na zdjęcia ;:173

trzyjbule to trochę wróżenie z fusów nie wiedząc co tam uprawiasz. Pobaw się photone (apka do pomiaru natężenia światła) sprawdź jak to wygląda na tych najbliższych roślinach i porównaj z zaleceniami dla danych gatunków roślin (na stronie dedykowanej photone jest chyba lista). Apka nie jest idealna, nie zastąpi profesjonalnego miernika (różne smartfony dadzą inne wartości) ale da Ci znać na czym stoisz
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doświetlanie roślin doniczkowych

Post »

ale to sprawdzę jak już kupię żarówkę i będę musiał ją rozpakowac i używać, więc nie zwrócę gdyby mi coś nie pasowało, a tanie nie są żeby sobie testować tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”