Brązowienie iglaków.(różnych)Choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Brązowienie iglaków.Choroby i szkodniki

Post »

Na zimę brabanty świeżo sadzone lekko zmieniają kolor, trzeba poczekać aż wegetacja ruszy i ocenić.Jednak coś z tą woda trzeba zrobić, bo zalewania nie znoszą.
twoface
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 lut 2022, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowienie iglaków.Choroby i szkodniki

Post »

selli7 pisze:Na zimę brabanty świeżo sadzone lekko zmieniają kolor, trzeba poczekać aż wegetacja ruszy i ocenić.Jednak coś z tą woda trzeba zrobić, bo zalewania nie znoszą.
Tam tak zalewa raz na kilka lat przy bardzo wysokim stanie rzeki, która płynie za wałem. Jak się woda podnosi powyżej rury od drenażu to woda wpływa do do niej i wylewa się na działkę. Ale jak tuje przeżyją to coś wymyślę żeby zablokować tą cofkę w przyszłości i będzie można wypompować wodę.
Albo wykopię tuje podniosę trochę teren i wsadzę jeszcze raz ale wyżej conajmniej jak te przy płocie.
twoface
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 lut 2022, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowienie iglaków.Choroby i szkodniki

Post »

Obrazek
Wracam do tematu. Tuje widać że trochę rosną ale cały czas bladziutkie. Dzisiaj zwrócił moją uwagę taki jakby biały nalot na gałązkach. Zrobiłem zdjęcie. Czy to grzyb? Co robić?
macRush
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 kwie 2017, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowienie iglaków.Choroby i szkodniki

Post »

Czy ktoś wie co to jest i jak z tym walczyć ? Bo zaczyna pojawiać się na kolejnych tujach
Obrazek
lamcpp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cyprysy- jak im pomóc

Post »

Jesienią ubiegłego roku posadziliśmy 5 cyprysów (kupione w szwedzkim sklepie). Od później wiosny zaczęły brązowieć. Brązowienie postępuje. Co to może być i jak im pomóc? Czy to może być przez to, że mają mało ziemi ? (rosną w donicach)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hubert01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 kwie 2013, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Tuja Szmaragd - Stopniowe brązowienie drzewka

Post »

Witam.
Mam problem już z którąś tują zawsze te same objawy, drzewko zaczyna brązowieć od dołu (czasem całe, a czasem tylko część) i powoli idzie ku górze, aż całe uschnie.
Stosowałem już chyba wszystkie środki na to i nic nie pomaga, może ktoś z was ma podobną sytuacje i zna rozwiązanie.

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”