Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jeśli podchodzisz do prac intuicyjnie, to znaczy, że intuicja Cię nie zawodzi.
Wszystko wygląda super
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11600
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popadało dziś trochę, przynajmniej kurz zmyło z roślin.

Elu dziś pozaglądałam na rabaty i okazuje się, że wielosił ma jeszcze jeden pęd z pąkami. :tan
Jeżówki nie lubią torfowej ziemi. Jak masz kompost, to zdecydowanie lepiej się im spodoba. ;:108
Niestety ślimaki lubią jeżówki. ;:223 Zrobiły się paskudy mniej wybredne i szałwie też podjadają. Szczególnie pąki kwiatowe im smakują.
Róże coraz więcej kwiatów pokazują.
Dziękuję, ;:196 dla Ciebie mój ulubiony Chopin.

Obrazek

Obrazek

Halszko trzy odmiany rozchodników kwitnie, czekam jeszcze na trzy późniejsze. ;:65 Niestety jesień widać, marcinki mają spore pąki, zawilce jesienne kwitną.
Chryzantema Solar ma pąki, ;:180 inne też.
Nie da się nie kupować nowości. :lol: Posadzone kilka dni temu jeżówki Sunseekers Salmon i Sunseekers White Perfektion ;:173 .
Dziękuję, ;:196 od jutra się relaksuję.

Obrazek

Obrazek

Gosiu dziękuję. ;:196 Dobrze, że dzisiaj popadało i chmury trochę przysłoniły słońce, bo przesadziłam wczoraj małe siewki cisów. Dziś biegałam po sklepach, więc nie miałam czasu już przerabiać rabat. Ogród tydzień odpocznie ode mnie. ;:306

Obrazek

Obrazek

Tylko kilka kwiatów hortensji Magical Moonlight trzyma pion, większość leży na ziemi. Co roku zastanawiam się, jak je ciąć. ;:131

Obrazek

Po drugiej stronie miskantów Limelight nawet nie drgnie po deszczu.

Obrazek

Bodziszki czerwone powtarzają kwitnienie, a Rozanne nie ma przerwy.

Obrazek

Obrazek

Jak nie kochać szałwii i jeżówek.

Obrazek

Obrazek

Przycięta w czerwcu na 25 centymetrów Bonica zaskoczyła mnie wieloma pędami i już kwitnie.

Obrazek

Co roku zamierzam pozbyć się Cubany, a ona jesienią lepiej kwitnie niż wiosną.

Obrazek

Alba Meidiland i NN.

Obrazek

Obrazek

Miłego tygodnia. ;:4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17003
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudnie ci kwitną jeszcze albo po raz wtóry róże. Piękne odmiany ;:215
Jeżówki, trawy ślicznie się prezentują. A ty jeszcze Soniu, masz wyjątkowo dobrą rękę do jeżówek , traw, oj i do wszystkich roślin. ;:180
Hortensje, dalie, przepiękne. Dobrze, że one długo nam kwitną i cieszą oczy nasze i wszystkich , którzy na nie patrzą.
Dobrej, miłej niedzieli ci zryczę ;:196
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Rozanne jest też moim faworytem. :) W tym sezonie kupiony nieprzerwanie zdobi rabatę.
Co do hortensji, to u mnie też są takie, które się pokładają. W zeszłym roku kupiłam 4 'Phantomy' i całość leży ;:222 . Ale jeszcze się tym nie przejmuję, daję im czas. Najwyżej w przyszłym roku zaiwestuję w podpory (bo na rośliny już miejsca brak ;:108 ). Poprzednio miałam taki problem z odmianą 'Vanlle Fraise', aż ją przesadziłam w inne miejsce, bo stwierdziłam, że w poprzednim ma za ciemno. A ona dorosła i jeszcze się pokłada, ale już mniej. A ma taką fajną cechę, że się dobrze rozmnaża z ukorzeniaczem. Dzięki temu mam już kilka krzewów swojej produkcji :) Może więc sztywność gałęzi choć częściowo to jest kwestia czasu? W cudzych ogrodach widuję krzewy, które sterczą bez problemu. Na youtubie mignęła mi pewna ogrodniczka, która radziła, co robić aby hortensje się nie pokładały. Konkretnie omawiała hortensje drzewiaste, ale może to dotyczy również bukietowych? Ona radziła, żeby przycinać je jeszcze jesienią. Wtedy mają pojawić się mocne gałęzie. Może coś w tym jest. Ja zamierzam spróbować. Może część Phantomów przytnę pod koniec sezonu, a drugą część wiosną i zobaczymy, co się stanie. :D
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Ogród zielonej

Post »

Bonicę cięłaś w czerwcu po pierwszym kwitnieniu?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1282
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Mnie również zachwyciła rabata z białymi jeżówkami na tle hortensji i traw ;:167
Pozdrawiam i znikam do jakiejś letniej roboty :wink:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7100
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nieustannie zaglądam i zawsze podziwiam. Taki piękny ogród, z tak zdrowo wyglądającymi roślinami mają tylko pracowite osoby :D I ten Twój smaczek ;:108 :uszy
Róża Chopin jest niesamowita. U mnie zbudowała spory krzak, a że rośnie w mało korzystnym dla niej miejscu, to też kwitnie słabo. Lubię ją i tak. Zeszłej jesieni posadziłam Jana Pawła, różę o białych kwiatach, cudownie pachnącą. Jak tylko zakwitła w czerwcu, to od razu skradła moje serce. Polecam ;:333
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 947
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu przyszłam z rewizytą do Ciebie i tak od czerwca przejrzałam Twoje posty. Przepiękny Twój ogród ;:oj ;:138 Takie duże i ładne masz kolekcje poszczególnych gatunków kwiatów. Aż zastanawiam się czy od razu sadzisz kilka sadzonek jednego gatunku np,Jeżówki czy same tak ładnie Ci się rozrosły? A druga rzecz jaka mnie bardzo zdziwiła to, to o ile dużo wcześniej u Ciebie zakwitają poszczególne gatunki kwiatów. U mnie Dalia sadzona z bulwy ma dopiero pączek ;:223
Widzę też, że masz nawadnianie kropelkowe i dlatego Twoje rośliny są tak bujne i zdrowe. U mnie te rabaty oddalone od domu są trochę zaniedbane odnośnie podlewania. Po prostu już ciężko mi ciągać wąż do podlewania wieczorami po męczących upalnych dniach.
Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za tak częste odwiedziny mnie ;:167
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1759
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Róże piękne , hortensje też.
Wielosił zjawiskowo wygląda.
Jeżówki u mnie nie chcą się zagościć.
Rozchodniki ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w Twoim ogrodzie zawsze jest czym się zachwycać i nie tylko pięknymi hortensjami. ;:215
Jeżówki urzekają, dalie ładniutkie, ,śliczne różyczki, rozchodniki w pełnej jesiennej krasie, nawet bodziszek powtarza kwitnienie, szałwie, koleusy, tytonie... Przepięknie. ;:138 ;:138
Niech pogoda sprzyja im jak najdłużej. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Zgadzam się z Lucynką. Twój ogród o każdej porze wygląda pięknie.
Chociaż myślę, że my do końca życia będziemy przerabiały swoje rabaty.
Taki los ogrodnika
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2613
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

No i jak tu się oprzeć takiej ślicznej jeżówce Sunseekers White Perfektion ;:oj jest cudowna Soniu ;:215
Moja Magical Moonlight poza tym, że strasznie się przypala, to nawet trzyma fason. Co prawda kilka pędów z kwiatami z jednej strony podtrzymałam przy pomocy plastikowej obręczy, a dokładniej przy użyciu dwóch połączonych obręczy, zawieszonych na grubszych pędach. Te obręcze są rozciągliwe i falowane, przez co dość dobrze utrzymują kwiaty na swoim miejscu.
Rozchodniki o bordowych pędach przepięknie się komponują z zielenią traw i innych roślin ;:138
Dobrego tygodnia Soniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11600
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję wszystkim za zaglądanie do ogrodu i miłe wpisy. ;:cm

Stęskniłam się za pracami ogrodowymi, więc dziś wypieliłam większość rabat. :D Z kory łatwo się wyrywa chwasty, tylko na różance posiłkowałam się łopatką.
Sałatę jemy od dwu tygodni i rzodkiewka powoli rośnie.

Obrazek

Aniu ogród nadal kolorowy, choć upały trochę podsuszyły kwiaty młodych hortensji. ;:174

Elu dziękuję, ;:180 też wypróbuję na trzech hortensjach jesienne cięcie, bo nie mogę patrzeć na leżące nisko kwiaty.

Anido Bonicę przycięłam w czerwcu nisko z konieczności. Gryzonie drążą na różance stale tunele. Róża przechyliła się tak, że korzenie zostały poderwane z jednej strony. Przywiązałam pędy do pręta, żeby z powrotem się ukorzeniły. Nawet nie marzyłam, że pokażą się kwiaty. :shock:

Małgosiu kuneg rabata z jeżówkami Green Jewel niezmienna od pięciu lat. Czasem mnie kusi, żeby ją zmienić, ale biało - zielona jednak najbardziej odpowiada mi taka stonowana. ;:108

Małgosiu PEPSI mój Chopin też ma coraz trudniejsze stanowisko, bo korzenie choiny kanadyjskiej go duszą. Kwitnie jednak dość przyzwoicie, to go nie ruszam. Przesadziłam ładną Leonardo da Vinci i już jest w różanym niebie. ;:174
Dzięki za polecaną Jan Paweł, ale żadnych róż. ;:124 Dostałam jesienią białą NN, chyba jakaś angielka, ale na razie nie zachwyca pokrojem, choć kwiaty ma ładne.

Bożenko najczęściej kupuję pojedyncze lub po dwie rośliny i dzielę, jak tylko się przyzwoicie rozrosną. Niektóre jeżówki z marnej sadzonki rozrosły się do kilkunastu sztuk. ;:215 Niestety są też takie, które po dwu sezonach marnieją i wtedy już nie kupuję ich ponownie.
Nawadnianie oszczędza czas i wodę, ale podlewam tylko raz w tygodniu i tylko w czasie suszy. W tym roku jeden raz było włączone, bo u nas stale proszą o ograniczanie zużycia wody do podlewania.
Dalie sadzę w kwietniu, bo u mnie wiosna szybciej przychodzi, niż u Ciebie.

Ewuniu wielosił najładniej prezentuje się na zdjęciach, kwiaty są drobne. Powinien być sadzony na eksponowanym stanowisku, a ja wcisnęłam go między inne byliny i jest mało widoczny. ;:223
Jak podpowiada mi doświadczenie jeżówki lepiej rosną na lekkiej glebie. Moim nie żałuję kompostu, może to odpowiada za sukces uprawy.

Lucynko dalie wspaniale kwitną, zarówno te z siewu, jak i z karp. Niestety po ostatniej wichurze musiałam powiązać, bo leżały poskręcane na sąsiednich bylinach. ;:222
Starsze tytonie dziś przerzedziłam, kolejne młode szykują się do kwitnienia. :tan

Małgosiu Margo2 skoro lubimy rośliny, to musimy stale z nimi pracować. ;:173 Już bym przesadzała kolejne, ale jeszcze ponad 30 stopni u nas, więc wstrzymuję się.

Halszko nie oparłam się nowym odmianom jeżówek. :D Mam nadzieję, że nie będą chimeryczne i dłużej zagoszczą w ogrodzie.
Bordowe jeżówki czyściłam z opuchlaków, więc jeszcze długo poczekam na ładne kępy. Byle pędraki znowu się do nich nie dobrały. ;:223
Ela Ketmia podrzuciła pomysł na jesienne cięcie hortensji. Nie mam nic do stracenia, moje pokładające się przytnę późną jesienią. ;:108

Daliami ponudzę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz różności.

Miskant Flamingo
Obrazek

Szarłat
Obrazek

Padł bez czarny, będzie trzmielina na pniu wśród prosa.
Obrazek

Zawilec Pretty Lady Julia
Obrazek

Obrazek

Zawilec Monte Rose.
Obrazek

Obrazek

Zawilec Honorine Jobert
Obrazek

Obrazek

Zawilec Whirlwind
Obrazek

Obrazek

Jeżówki niezawodne.

Vintage Wine
Obrazek

Secret Affair
Obrazek

Cherry Fluff
Obrazek

Meringue
Obrazek

Delicious Candy zagrzybiona, ale i tak kwitnie.
Obrazek

Białe pomieszane odmiany niezawodne.
Obrazek

Rododendron
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”