Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu wszystkie róże mi się podobają, Eden Rose zawsze podziwiam. Chyba mam nieco dziwny gust, bo najbardziej lubię właśnie pustaczki. :) U Ciebie zawsze mam czym się zachwycać. ;:oj
Każda ogrodniczka musi posadzić ciekawe rośliny, a potem się rozczarowuje. ;:131 Hortensje ogrodowe niestety należą do tego typu. Też próbowałam i się wyleczyłam. Bukietowe nie czarują kolorami, ale nie zwodzą, zawsze mają piękne kwiaty. ;:108
Trawy z Twoich nasion zbudowały piękne kępy. ;:180 Muszę je pokazać, może jutro słońce pozwoli na przyzwoite zdjęcia. U synowej, na dobrej glebie są ogromne. ;:215
Dużo dobrych chwil na ogrodowe przyjemności. ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ela....znowu się pogubiłam w tym Twoim kwiecistym ogrodzie, róże u Ciebie kwitną prawie nieustannie, zaglàdając i czytając opisy mam ochotę zrobić u siebie różany remanent.
Mam posadzone przy tarasie takie które rosną jak pnące i to mi robi ogólny bałagan, jesień już zaczyna chyba tuptać do nas więc mam plan przesadzeniowy.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Nie odzywam się, bo walczę ze zdjęciami w wątku. ;:145 Fotosik nie chce ode mnie pieniędzy za transfer i wysyła powiadomienia, że kończą mi się limity. Mam wątpliwości, czy hosting na fotosiku w ogóle ma sens.
NIe mogę zapłacić przez dotpay, oni nie odpisują. Zaczęłam się powoli przenosić ze zdjęciami na inne konto :evil:

Jeśli chodzi o róże, Krysiu, to je trochę zaniedbałam i nie przycięłam wszystkich w terminie. Tych rabatówek mam tyle, że czasem nie ogarniam ;), a nie tnę gdy pada deszcz, więc miałam sporą przerwę. Teraz idzie upał, tak bym chciała popracować w ogrodzie w godziwych warunkach ;). Borówka obrodziła, muszę zbierać, bo sama spada :).

Z róż w tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie 'Roselina'. Już w zeszłym roku zaczęłam cenić tę róże. I bardzo fajna i niezmordowana jest 'Ghita Rennessance'. Z 'Biennenweide Weiss' prawdopodobnie się pożegnam, nie kwitnie tyle ile oczekiwałam. Może mieć za mało słońca. Róże 'Neon' też nie u mnie.

Cieszę się, Soniu, że trawy takie udane :D Ja też je lubię za ich niezawodność i ładny pokrój. Niestety nie mam pewności, co to za odmiana A czy wielosiły zakwitły?
U mnie wyrosły białe firletki i teraz czekam, aż mi zakwitną w przyszłym roku :). Oczywiście mam całą masę nasion orlai ;:215

Wstawiam parę zdjęć robionych komórką. Mam nadzieję, że długo będą widoczne :)

'Bobo'
Obrazek

'Polestar'
Obrazek

'Vanille Fraise'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Flirt'
Obrazek

'Roselina'
Obrazek

Mój najnowszy nabytek, bodziszek Rozanne z żeniszkami mojego siewu i niecierpkami
Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu śliczny różowy żeniszek. ;:oj Miałam kiedyś, ale był jakiś wyblakły. ;:222
Z bodziszka Rozanne na pewno będziesz zadowolona, kwitnie do mrozów.
Róże już cieszą kwiatami. ;:215
Borówki masz cudne. U mnie tylko jedna w gruncie, cztery w donicach, więc raczej radość dla dzieciaków i dla nas do podjadania.
Wielosił kwitnie do tej pory. ;:180
Zrezygnowałam z przetrzymywania zdjęć na hostingu. Kontakt z F. tragiczny. ;:223 Jak masz miejsce, to najlepiej zdjęcia mieć na dysku, albo na zewnętrznym. Chyba wiesz, że na forum można wtedy przez F. wrzucać bezpłatnie.
Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

No właśnie nie wiedziałam, ale właśnie przed chwilą prześledziłam, że większość użytkowników tak robi :D
Czyli jednak nie pomyliłam się co do możliwości wielosiła :wink:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dwa wielosiły kwitną od 25 czerwca, jeszcze kilka kwiatów widać. :tan
Elu dziewczyny przez kilkanaście lat korzystają z bezpłatnego F. i żadne zdjęcie nie przepadło.
Miłego świętowania w cieniu. ;:168
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Soniu, chyba to jest metoda :D Też ją zacznę stosować, skoro Fotosik nie chce moich pieniędzy...
Ja już po spacerze z psami. W lesie było cieniście i całkiem do wytrzymania. Pozdrawiam świątecznie ;:7
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Sezon 2024
;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167


Obrazek
Zmniejszyłam. Iwona viewtopic.php?p=6446132#p6446132

Witajcie w nowym sezonie :wit Tak jakoś ciężko w tym roku szło mi rozpoczęcie sezonu forumowego, bo pracy dużo i to niekoniecznie w ogrodzie.
Ale jestem wreszcie i zamierzam kontynuować wątek :) Zima była łagodna i widzę, że wszystko przetrwało, mimo tego że nie kopczykowałam róż i niczego nie osłaniałam.
Teraz odgracam mój zakątek i oczywiście dokupuję to i owo. ;:170
To niesamowite, ale wszystkie wiosenne kwiaty kwitną praktycznie jednocześnie. Ciepło przyszło wyjątkowo dynamicznie i możemy cieszyć się majową pogodą na początku kwietnia.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Gdzieś już kawałek Twojej wiosny widziałam. :D Teraz czekamy na zdjęcia tutaj, zawsze masz ładne drobnocebulowe. ;:108
Słonecznego weekendu Elu. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”