Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2142
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Tomku, mrówek u mnie nie brakuje, wiele roślin już zniszczyły. To może być dobry trop, jutro sprawdzę głębiej nieco.
Piotrze, inny Honeymoon rośnie ładnie, to co się dzieje z tym, to z pewnością nie wina odmiany. ;:108
Pozdrawiam, Jacek
Grubas85
50p
50p
Posty: 87
Od: 15 kwie 2021, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie, Kraśnik

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Co do rosnących pod kątem ostrym liści i pędów kwiatowych to znalazłam odpowiedź w książce o uprawie- przyczyną prawdopodobnie jest niedożywienie, Anulab wydaje się, że miałaś rację to pisząc. Widzę już objawy braków mikroelementów + fosforu. Zrobiłam wczoraj dolistny oprysk kristalonem pomarańczowym+asx complex. Jeżeli objawy na wierzchołkac się utrzymają to opryskach jeszcze typowo żelazem. Mam nadzieję, że azotu z pomarańczowego wystarczy.
Pozdrawiam,
Iza
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8797
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Teraz pomidory rosną intensywnie wszelkie nadwyżki będą szybko wyjadać .
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1947
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Moje pomidorki trochę zwijają liście ale to raczej z upału. Zrobiłam cieniówkę z włókniny i jest lepiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to pomidorek odratowany ze zmarźniętej w kwietniu rozsady. Ładnie rośnie, ma pąki kwiatowe i myślę że zdąży jeszcze zaowocować, zwłaszcza że to raczej o małych owocach odmiana.
Bosque blue plum.

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
jimmy1991
50p
50p
Posty: 61
Od: 17 sty 2017, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Jak przeglądam Wasze pomidory to aż wstyd mi wstawić moje maleństwa :oops:
Jakub.
paj4k
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 kwie 2023, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Mam kilka pytań odnośnie moich krzaczków pod folią. Zacznę od bawolego serca. Czy może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia, że on jest dosyć wrażliwy na azot? Wszystkie inne tj. Baron, noire de crime czy cytrynek wyglądają trochę lepiej. I tutaj kolejne pytanie czy te moje pomidory nie mają za bogato z azotem w glebie. Drugie pytanie odnośnie bawolego Czy powinienem mu regulować grona, czy zostawić tyle kwiatów ile ma.
Bawole serce
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dla porównania baron i noire de crime

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I pytanie odnośnie cytrynka, wiem że było błędem posadzenie go w tak małym tunelu. To jakiś wariat jest. Obawiam się, że za dużo miejsca zabierze. Czy mogę go poprowadzić w tunelu na dwa pędy albo jeden pęd już ogłowić? Czy w przypadku tej odmiany to nie ma sensu ze względu na mały plon po takiej operacji.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

;:7
Ja swoje "bawolaki" prowadzę na 1-2 pędy.
Ze względu na dużą masę owoców przerzedzam grona tak, by w każdym z nich dojrzewało nie więcej niż 5 pomidorów.
Zostawiam na każdym gronie te najwcześniejsze, blisko łodygi, resztę kasuję łącznie z niezawiązanymi..
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
paj4k
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 kwie 2023, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Dzięki, tak zrobię i ja, 5 owoców w gronie. W tym roku wszystko co w tunelu prowadzę na 1 pęd oprócz cytrynków i perunów. W tamtym roku było na dwa i wydaje mi się że za gęsto było ( miałem tylko bawole serca). W gruncie pod daszkiem poprowadzę na dwa pędy. To dopiero mój drugi rok z pomidorami, dlatego mam jeszcze trochę wątpliwości.
Grubas85
50p
50p
Posty: 87
Od: 15 kwie 2021, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie, Kraśnik

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

A jak prowadzicie Katję w tunelu, na jeden czy dwa pędy? Uprawiam po raz pierwszy a wykazuje tendencję to rośnięcie na co najmniej dwa pędy.
Pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

@paj4k
Ja zostawiam "wilki", aby pomidor zbudował nową masę zieloną, która odżywi owoce.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
paj4k
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 3 kwie 2023, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Możesz to jakoś rozwinąć? Nie bardzo rozumiem czemu zostawiasz wilki, które są małymi pędami.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Grubas85 pisze: 12 cze 2023, o 23:33 Co do rosnących pod kątem ostrym liści i pędów kwiatowych to znalazłam odpowiedź w książce o uprawie- przyczyną prawdopodobnie jest niedożywienie
Moje niektóre rosną wręcz pionowo, a tymczasem analiza gleby wykazała niemal dwukrotnie przekroczone normy fosforu i potasu, reszta makro też wysoka...
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Bawole serce jest generatywnym "zdechlakiem" .
Dla wzmocnienia rośliny, poprawienia zawiązywania owoców i późniejszego plonowania, z wilków wyprowadza się dodatkowe pędy wegetatywne (bez gron kwiatowych) , które pełnią rolę liści.
Jak "wilk" wypuści kilka liści to trzeba mu urwać sam czubek, aby nie rósł dalej i nie zakwitł.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”