Mączniak prawdziwy róż

ODPOWIEDZ
ppawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 lis 2015, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mączniak prawdziwy róż

Post »

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem Substral Róże 2w1, 2 godz. po oprysku niestety zaczęło padać i prawdopodobnie z tego powodu nie widzę zbytniej poprawy na roślinach. Jak czytam, ten środek ma dużo dobrych opinii, więc chyba jest dobry, a mniejsza skuteczność u mnie to pewnie wina tego deszczu po oprysku. Pytanie brzmi, po jakim czasie mogę powtórzyć oprysk? W instrukcji jest podana maksymalna liczbę oprysków w sezonie (4), natomiast brak informacji o minimalnym odstępie czasowym między nimi.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ppawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 lis 2015, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mączniak prawdziwy róż

Post »

Moje pytanie już nieaktualne, doczytałem: Substral Róża 2w1 można stosować najczęściej co 14 dni.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mączniak prawdziwy róż

Post »

Radzę używać co najmniej dwóch środków naprzemiennie.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mączniak prawdziwy róż

Post »

Patiann, jest taka różnorodność pojemności opryskiwaczy (ja mam 3 i każdy z osobna bardzo użyteczny), że trudno powiedzieć, który to ten standardowy. Ile litrów ma Twój "standard"?
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Mączniak prawdziwy róż

Post »

Witaj.
W tym roku u nas mokro , wiec choroby atakuja ze zdwojona moca. W obecnym sezonie nawet nie rozcieczalam mleka z woda, a plaska lyzeczka sody dawalam na 0,7 litra( zestaw pierwszej pomocy :wink: ).
Wazne, aby szybko zareagowac przy pierwszych objawach na krzaczkach. Kolejny oprysk za 2 -3 dni, chociaz czesto pryskam tez kolejnego dnia ale ja lubie hardcor.
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”