Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ wszystko pięknie kwitnie u Ciebie Soniu. Pomocników zazdroszczę, bo mój Kubuś stracił nieco zapał do prac ogrodowych, bardziej teraz przesiaduje z dziadkiem w garażu ;:145
Pomidory, z moich ostatnich doświadczeń lepiej się mają, kiedy się nie śpieszymy z ich posianiem. ;:333
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie u Ciebie. Co do bodziszka to stawiam na bodziszka czerwonego. Ja mam odmianę 'Max Frei' i wyglada podobnie. :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu drugi rok z rzędu zaryzykowałam i wcześnie posadziłam dalie. Przymrozków nie było, więc ładnie rosną. ;:215
Szałwii mam ponad pięćdziesiąt, są bezproblemowe i kwitną dwa razy. Dosadzam siewki w każde wolne miejsce. ;:173
Woda z kwaskiem cytrynowym, to najszybszy sposób zakwaszania podłoża, jak rodkom coś dolega. Jeszcze warto je podratować żelazem w płynie.
Gratuluję udanego wernisażu, obrazy piękne. ;:138

Maryniu pomidory po dwu tygodniach w donicach już prawie wszystkie kwitną, już się cieszę na ich prawdziwy smak. ;:65
Mimo, że niewiele czasu poświęcałam swojemu ogrodowi rośliny cieszą dobrą kondycją i kwitnieniem.

Lucynko dziękuję. ;:196 Pomocnicy dzisiaj znowu chcieli sadzić kolejne rośliny do doniczek, ale wytłumaczyłam, że właściwa pora będzie we wrześniu. Karol był zawiedziony, bo idzie do szkoły i nie będzie miał czasu zajmować się sadzeniem roślin. :D
U nas też susza, już raz solidnie podlałam cały ogród.

Małgosiu dziękuję. ;:196 Moja cała trójka albo w ogrodzie albo też w garażu. ;:306 Najbardziej jednak uwielbiają wycieczki rowerowe.
Ostatnie chłodne wiosny zdecydowanie nie służą pomidorom, więc późne sianie wychodzi im na zdrowie. Prawie wszystkie już kwitną. :tan

Dawid miło gościć doświadczonego posiadacza pięknego ogrodu. :wit
Dziękuję za nazwanie bodziszka. ;:180 Potrzebuję czegoś na obwódkę na nowej rabacie, więc jesienią podzielę i mam nadzieję, że szybko się rozrośnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za zaglądanie, życzę miłej niedzieli. ;:4 ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie wiadomo co pierwsze chwalić Soniu naparstnice, piwonie, szałwie czosnki ..... ;:215 Ale to nic dziwnego skoro masz takich pomocników :D ;:63
Pomidorki pięknie zapączkowane, byle tylko pogoda sprzyjała zawiązywaniu owoców.
Dobrego tygodnia Sonieczko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piwonie i naparstnice już u Ciebie kwitną.
U mnie jeszcze w pączkach ale mam nadzieję, że niedługo zobaczę kwiaty.
Rodki ;:215 , u mnie coś choruje, widać to po liściach.
Czosnki u mnie liście mają pożarte przez ślimory.
Pomocnicy i następcy pasji ogrodowych rosną.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Jestem bardzo ciekawa Twoich nowych rabat.
Jak to wszystko ogółem wygląda.
Masz niesamowita rękę do roślin to wszystko Ci rośnie nawet w nadmiarze.
Ja tam na siewki nie narzekam.
Nie jest ich zbyt dużo.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mnie ten bodziszek przypomina odmianę Ballerina. Ale on tworzy raczej małe kępki.
Naparstnice uwielbiam, szczególnie białe, jednak najczęściej wysiewają mi się różowe.
Fajnie to wszystko u Ciebie wygląda, gustownie i z namysłem.
A tak w ogóle to muszę dokupić czosnków. ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

To bialutkie pod czosnkami , to co to tak pięknie kwitnie ?
I jaka duża ilość. Cudnie to wygląda .;)
Doniczkowe masz śliczne. Tak bardzo ładnie dobrane kolorki.
Fiu, fiu 50 szałwi. I wszystkie własne ?
Pięknie ta ognista żurawka wygląda z fioletami szałwi. Muszę chyba sobie przegrupować żurawki.
Piwonie, napartwnice wszystko pięknie się prezentuje ;:180
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu pomocnicy pierwsza klasa chętni do pracy i pomagania trzeba im to wynagrodzić, ale z tym nie będzie problemów jak masz takie pyszności na ogródku. Pomidorki wspaniale Ci rosną trafiłaś w dziesiątkę z terminem w tym roku nie opłacało się siać wcześniej chyba że do szklarni. Ty siałaś teraz sałatkę? zastanawiam się co teraz siać. Kwiaty śliczne kolorowe i takie rozmaite cudownie bajkowo. Pozdrawiam miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

;:180 Dziękuję wszystkim za miłe słowa o moim ogrodzie.

Halszko pomidory wbrew nocnym chłodom, świetnie rosną i niech tak zostanie do końca sezonu. ;:108
Chłopaki albo jeżdżą z dziadkiem na wyprawy rowerowe, albo urzędują w garażu, a w ogrodzie tylko wypatrują co by tu jeszcze wykopać i zabrać do domu. ;:306

Obrazek

Obrazek

Ewuniu doczekałam się kwitnienia trzech z czterech piwonii. :tan Cieszę się z kwiatów, choć upał skraca ich trwałość.
Dzieciaki już szczęśliwe, bo truskawki podjadają i cały czas mogą spędzać na powietrzu.

Obrazek

Obrazek

Gosiu nowe rabaty straszą gołą ziemią. ;:173 Zaczęłam zasypywać korą, bo strasznie sucho. Rabaty są symetryczne i obsadzone podzielonymi roślinami z ogrodu. Kupiłam tylko malutkie cisy Dawid i lilie. Jesienią pewnie przesadzę niektóre i dosadzę trochę tegorocznych siewek bylin.

Obrazek

Obrazek

Wandziu dziękuję. ;:196 Dawid podpowiedział, że to bodziszek czerwony 'Max Frei' . Mam biały, ale jakieś zaćmienie umysłu mi się przydarzyło, nie skojarzyłam, że ma takie same liście. ;:14
Czosnki są świetne, mało pracochłonne. Długie łodygi pozwalają na sadzenie ich za bylinami, które później nabierają masy. Można też wydłużyć ich widok w ogrodzie. Pierwsze kwitną fioletowe Purple Sensation, Gladiator, potem białe Mont Everest, karatawskie, ostatnie Majami i Krzysztofa. Mam właśnie te najpopularniejsze.

Obrazek

Obrazek

Aniu białe kłosowe kwiaty, to szałwia Adrian. Rośnie pięć lat bez dzielenia i kępy są ogromne. Synowa już czeka, żeby jesienią u niej posadzić. :D Kupowałam po jednej lub kilka szałwii, a reszta to siewki. Niestety Adrian i niska niebieska się nie sieją. Najwięcej siewek dają filetowe, różowe i Caradonna.
Białe baldachy za czerwonymi czosnkami , to orlaja. Za dużo jej zostawiłam, ;:124 ale po wykopaniu wielu roślin dla synów, zapełniła puste miejsca. Już ją powoli wyrzucam, bo zasłania byliny i słabo rosną.

Obrazek

Obrazek

Alu ja u Ciebie się powymądrzałam, :roll: a Ty tymczasem u mnie. :wit
Dziękuję, wnuki są dla nas najważniejsze. Od małego wychowywali się u nas, więc co weekend rezerwujemy dla nich czas, nie chcą od nas odjeżdżać. Dziadek autorytetem w garażu, ja w kuchni i w ogrodzie. ;:173
Od trzech lat coraz później sieję pomidory i już mam pewność, że do gruntu początek kwietnia to najlepszy termin. ;:108 W tym roku wszystkie w donicach i dobrze rosną. ;:215
O sałacie napisałam u Ciebie. Dopiero pod koniec lipca sieję i jak już są chłodniejsze noce wysadzam na miejsce stałe.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ piękne kwitnienia już masz; uroda i obfitość idą w parze :D Fajne to zestawienie białych piwoni i orlayi.
Naparstnice to giganty :shock: U mnie były z kolei liliputki ale w tym roku już sie nie pokazały.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie rosną orlaye w takim nieformalnym ułożeniu. Dopełniają się kolorystycznie z fioletem. Jest tak łąkowo, naturalnie. Szałwia spektakularna a naparstnice niezwykle okazałe. Muszę posiać je i ja. Widzę, że nolana się pojawiła :) Ona ma takie duże nasionka, łatwo je zbierać. Widzę dużo pięknych roślin.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16583
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie będę oryginalna i napiszę to, co inni też napisali. Twój ogród pięknieje z dnia na dzień. Coraz więcej cudownych kwitnień, coraz więcej aromatów, coraz ciekawiej prezentują się rabaty. ;:138 ;:138
Wielkie brawa dla Ciebie za niezwykłą pracowitość, ;:433 ;:433 wszak nie tylko o swój ogród dbasz, nie tylko swój ogród masz pod opieką ;:215 .
A ja od jutra nocować będę na działce. Na razie planujemy dwie noce, później się zobaczy.

Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”