Kawon (arbuz) - część 13

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Rowerzysta , przyszło mi do głowy , że to mógł być kot . :evil:
Dzisiaj oglądałam u siebie siewki rzodkiewki . Tydzień temu , może trochę dłużej wysiałam
pietruszkę między nią rzodkiewkę . Okryłam grubą włókniną . Na gorącym uczynku złapałam
kota , który obsikiwał grządkę .
Lałam wodę , pomyślałam , że przez włókninę to nic się nie stało . Teraz widzę jak wyglądają liścienie
niektórych siewek . :(
Awatar użytkownika
Krzysztof_18
200p
200p
Posty: 432
Od: 29 mar 2020, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wykroty

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Witam. Wysadzacie już swoje arbuzy do gruntu ?? Bo ja mam dylemat w dzień ładnie po 20stopni ale noce nawet 4stopnie potrafią być :cry:
Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka.
Awatar użytkownika
FreGo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 695
Od: 28 sty 2018, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-Bieszczady

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

anulab pisze: 28 maja 2023, o 06:05 FreGo , zrobiłeś , pożytek będzie na dłużej . Materiał np. na ciepłą grządke gromadzę przez cały sezon .
Bardzo lubię opadłe liścię i inną jesienną pozbiorczą organikę . Wymieszane np. ze ściętą trawą , słomą .
Marzą mi się zrębki .
U mnie teraz 2 stopnie .
No fakt! :heja :heja :heja
Ania, ja nie ma tego problemu bo mam sporo terenu przy domu. Przy jednorazowym koszeniu gdybym dobrze poszalał kosiarką z koszem to mam ok. 1m3 samej trawy na raz a gdybym brał wszystko czyli rów i poza ogrodzeniem to 2x tyle. A koszenie jest kilka razy w roku, bo już były dwa koszenia u mnie. Trawy nam zatrzęsienie. Liści mam na razie mało bo nie wszystkie się nadają nawet do kompostowania, mam orzechy włoskie to tego nie skompostuję.
Słomy raczej nie mam bo nie chcę , i tak jej dużo w oborniku od sąsiada a on ma góry końskiego obornika.
Choć przyznam Że jak narzucałem trawy z kosza na kupę, to po tygodniu już jest z tego gnój pod spodem i z tego co wiem to jest całkiem niezły nawóz, tak samo jak obornik, no może bardziej jest kwaśny ale działa ponoć świetnie.
Na razie nie stosowałem takiego nawożenia bo mam obornika ile chcę za darmo od sąsiada.Poza tym mam dwa kompostowniki po 1,5m3 każdy na które lecą wszelkie organiczne odpadki cały rok u mnie. Ale ludzie sobie chwalą taki nawóz z przegniłej trawy, tym bardziej Że w tej trawie są roślin y przeróżne u mnie, nie tylko sama trawa.
Zrębków raczej nie mam prawie choć ostatnio po zaostrzeniu kilku palików do pomidorów wiadro zrębków było o to z leszczyny. Ja mam dostęp do wszystkiego, czego nie mam to w Jeepa i do lasu, tam jest wszystko.
Sprawdziłem właśnie rejestrator z nocy, u mnie było +4 stopnie Celsjusza wiec maj nie rozpieszcza na na razie w nocy ciepłem.Za to w dzień mi poparzyło słońce owoce figowe bo zbyt późno figi wyciągałem z zimowni i były już z owocami. ;:223 ;:223 ;:223
Witam, jestem Adam.
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Krzysztof_18 pisze: 28 maja 2023, o 11:36 Witam. Wysadzacie już swoje arbuzy do gruntu ?? Bo ja mam dylemat w dzień ładnie po 20stopni ale noce nawet 4stopnie potrafią być :cry:
Większość moich od tygodnia w gruncie. Miałam czekać do czerwca, ale ładna pogoda sprawiła, że arbuzy już same chciały wychodzić z doniczek. Noce u mnie po 5 stopni, dziś było tylko 2, czyli zgroza, ale myślę, że słoneczne dni wynagradzają arbuzom te nocne cierpienia, a w doniczkach to by mi stały i żółkły. Około sześciotygodniowy Crimson Sweet:


Obrazek

I pięciotygodniowy Mini Blue:

Obrazek

W sumie wyprowadzkę do gruntu dostało 39 sztuk, a w doniczkach jeszcze ze dwanaście czeka, aż wymyślę gdzie je upchać, w tym te nieszczęsne Moro. Mają 4-5 tygodni i już by chciały iść na swoje:

Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Brawo , arbuzy szczepione . ;:333
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Ale... że niby moje? To najzwyklejsze zwyklaki są, 100% arbuza w arbuzie. Z tych siedmiu szczepionych biedaczków, które trzymałam w pokoju o temp. 15 stopni, to przeżył jeden, i to jak na złość z tych "na jeden liścień", a obstawiałam, że przetrwa choć jeden "po japońsku". Wygląda tak:

Obrazek

Ale to tylko pół prawdy, a drugie kryje się pod spodem:

Obrazek

(Pardon za niewyraźne zdjęcie - nie miałam jak zanurkować głową pod krzaczek, a aparat uznał, że chcę sfotografować kozie bobki). Wsadziłam go do tunelu, żeby mu się deszcz do tej dziury w nodze nie lał, a i tak nie wróżę mu długiego życia. Ta moja akcja ze szczepieniem była takim pożałowania godnym fristajlem, że wstyd pisać i zdjęcia pokazywać.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Moro po prawej stronie zdjęcia ma trzy liścienie , czyżby to mnie zmyliło ?
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

A tak, ten jeden ma trzy liścienie, za to jego kolega z tej samej paczki (paczki nasion), akurat nieujęty na fotce grupowej, ma tylko jeden liścień, czyli w sumie mają cztery i wszystko się zgadza :D
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Dopiero teraz doczytałam , że masz 50 sztuk . ;:oj ;:63
U mnie 10 , ograniczyłam tak jak planowałam . Jeden czy dwa niepewne czy przeżyją .
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

anulab pisze: 28 maja 2023, o 19:32 Dopiero teraz doczytałam , że masz 50 sztuk
Spoko, spoko, z tych pięćdziesięciu to tylko piętnaście ma dobre miejscówki ("pewniaki" wedle ubiegłorocznych doświadczeń), drugie tyle ledwie przyzwoite, ale ze znakiem zapytania, a resztę to już upycham gdzie bądź, na zasadzie: może nic z tego nie będzie, ale żywej sadzonki nie wyrzucę na śmietnik. Jak pisałam wcześniej, dosiewałam arbuzy pod koniec maja, gdy te wysiane 15 kwietnia nie chciały kiełkować, a potem zaczęło kiełkować wszystko i... Człowiek Chaos w pełnej krasie, nihil novum.
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Jak mnie to wszystko...
Codziennie sprawdzam prognozę pogody. Dziś w nocy miało być 3-5 stopni. Godzinę temu wyczytałam, że IMGW dla ośmiu województw wydał ostrzeżenie o mogących wystąpić przymrozkach do -3 stopni. To już drugi i - przysięgam! - ostatni raz w moim życiu, gdy w czerwcu, z latarką w zębach, na ostatnich nogach biegam i okrywam co się da. Wszystkiego się nie da. Rynce opadajo. W przyszłym roku w ogrodzie posadzę kamienie i plastikowe bananowce.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

To się szybko obudziłaś. :wit Forumowicze już od kilku dni się na ten mróz przygotowywali. Ja też przykrywałem po ciemku, ale tylko paprykę. Ile stopni u Ciebie było ? U mnie było zero. Młode drzewko owocowe rosnące obok arbuzowiska zmarzło pod przykryciem. Całe szczęście, że arbuzy jeszcze w domu. Wysadzanie planuje na przyszły tydzień. Tylko arbuzowisko jeszcze nie gotowe. ;:oj
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kawon (arbuz) - część 13

Post »

Kabomba pisze: 2 cze 2023, o 23:31 Codziennie sprawdzam prognozę pogody.
Ja śledziłem 5 serwisów pogodowych :)
pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”