Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
mpoliwka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 10 sie 2020, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Dzień dobry,

moja mama poprosiła mnie o pomoc w zidentyfikowaniu szkodników. Zmagam się aktualnie z wełnowcem na moich kaktusach i ten szkodnik też mi na niego wygląda. Proszę o pomoc i identyfikację. Jest taka wełna, białe i żółtawe robale. Drzewo buk. Czy to wełnowiec bukowy? Dziękujemy za pomoc!
Obrazek
Obrazek
A może zdobniczka bukowa?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Zdobniczka bukowa - rodzaj mszycy
Pozdrawiam Lucyna
MagdaHanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2022, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mączniak prawdziwy na bukach....

Post »

Poratujcie jak uratować żywopłot z młodych bukow, którego opanowalmączniak prawdziwy...Juz 2 razy pryskałam preparatem a on powraca każdego dnia...
Dziękuję
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Skąd wiesz, że to mączniak?
Pokaż nam zdjęcie,wówczas podpowiemy co to i czym zwalczyć.
o może być mszyca...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
wnukt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 lip 2022, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Witam wszystkich ogrodników. Może mi doradzicie co się stało moim bukom w żywopłocie. Mam go 8 lat i miał się dobrze aż tu na górnej powierzchni liści powstała taka mozaika .
Obrazek
gandalf
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 sty 2013, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Witam, mam taki problem z Bukiem tricolor że jego różowa obwolutka na liściach jest bardzo symboliczna i zastanawiam się czy nie da się coś poprawić żeby była bardziej widoczna. Może już ktoś miał takiego Buka i spróbował czegoś co zadziałało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

gandalf Ile ten buczek u Ciebie rośnie? Mój trikolorek też miał początkowo symboliczną obwódkę i przyrosty też symboliczne. Potem, jak podrósł, obwódka pogrubiała i przyrosty popędziły w górę :wink:
Pozdrawiam Lucyna
gandalf
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 sty 2013, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Szczurbobik pisze: 27 maja 2023, o 22:46 gandalf Ile ten buczek u Ciebie rośnie? Mój trikolorek też miał początkowo symboliczną obwódkę i przyrosty też symboliczne. Potem, jak podrósł, obwódka pogrubiała i przyrosty popędziły w górę :wink:
Może faktycznie masz rację, ja mam niestety dwa takie buki znaczy jeden naprawdę mały może ma 60 cm i u niego liście są cudownie wybarwione, zachwyca z daleka, a drugi ten o którym wcześniej wspomniałem sięga mi pod klatę czyli ma spokojnie z 120 cm i jest przepięknie rozłożysty No ale ma tą obwódkę taką symboliczną stąd tak zacząłem sobie dedukować czy coś robię nie tak, albo co mogę zrobić lepiej.
Oczywiście uspokoiłaś mnie trochę że może za bardzo chciałbym żeby już taki był jak trzeba, oby tylko faktycznie się tak stało bo posadziłem go naprawdę w ogrodzie w taki miejscu w którym oglądam go każdego dnia wiele razy i to najbardziej luxusowe miejsce w moim ogrodzie, takie Beverly Hills 😄🤣 stąd widząc ten deficyt czuje niedosyt.
Dla przykładu daje zdjęcia tego Buka który ma 60 cm, który jest prawie na zesłaniu ponieważ posadziłem go w takim miejscu w którym bardzo mało bywam i tylko ja go widuję chodząc za dom, ale może dlatego ten maluszek od razu stał się ładniejszy żeby mnie tam przyciągać😄:
Obrazek

A po niżej ten duży egzemplarz z którym mam zagwozdkę

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Buk (Fagus) - choroby, szkodniki, problemy

Post »

Eee, tam, obydwa wyglądają na zdrowe, co jest najważniejsze. Mój trikolorek w pierwszym roku po sadzeniu miał duże obwódki. Był podpędzony w szkółce i posadzony w czerwcu. Potem na czas ukorzeniania obwódka zmalała. Obecnie muszę go mocno ciąć, bo wybija w górę, obwódka szeroka :D . Dodam, że moja mama kupiła trikolorka w tym samym czasie, jej rośnie na piasku, mój ma od 0,5 m glinę. Mój dosłownie "skoczył" wzwyż, jej stoi w miejscu.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”