Bawole serce - problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Pomidorzysta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sie 2015, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Witam !
W tym roku postanowiłem posadzić kilka krzaków Bawolich Serc. Nasiona pomidorów Cuor di Bue Bawole Serca kupiłem w
Kauflandzie firmy Vilmorin Garden. Pomidory ładnie rosną już pod folią, lecz ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie wyglądają jak Bawole Serca !!! Owoce są małe i spłaszczone, ale bardzo smaczne. Wszystkie krzaki (a jest ich trochę) takie same, w ogóle
nie podobne do bawołów. Czy miał ktoś taki przypadek, lub może ktoś wie jaki to gatunek pomidora ? Nie daje mi to spokoju.

Obrazek
malorolny
100p
100p
Posty: 121
Od: 20 maja 2014, o 06:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Pomidorzysta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sie 2015, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Tak, to dokładnie te nasiona i wyszły takie same pomidorki ! To jakieś oszustwo albo pomyłka dystrybutora.
Najgorsze jest to ,że tych sadzonek trochę było... !
malorolny
100p
100p
Posty: 121
Od: 20 maja 2014, o 06:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Podobnie jak u mnie było trochę sadzonek tego pomidora, na początku byłem wkurzony i zdegustowany tą pomyłką! Ale teraz dostrzegam zalety tego pomidorka, największa to smakuje najbliższym, cały czas owocuje na krzaku i sobie dojrzewa zbierany na bieżąco, pomidorki na nich nie pękają w gruncie, (jak inne większe odmiany ostatnio, różnica temperatur po upałach, chłodne noce plus deszcz) i zostawię sobie chyba trochę nasion na przyszły rok, szkoda, że nie znamy nazwę tej odmiany...

Powiem wam jeszcze, że w tamtym roku też miałem odmianę pomidora z Kauf....na opakowaniu pisało, że miał być niski-karłowy, a krzaki sobie rosły i rosły w górę :shock: , później było kombinowanie, dowiązywanie tyczek, ogławianie. Tak więc ten market niekoniecznie jest najlepszy do zaopatrywania się w nasiona pomidorów, bo to istna loteria na co się trafi.
Awatar użytkownika
Rolnikk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 wrz 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Ogławianie jest konieczne w przypadku uprawy pomidorów, a już szczególnie bawolego serca. Zabieg ten pozwala roślinie w pełni rozwinąć wykształcone już owoce, nie marnując jej sił na ciągły przyrost. Bez tego nie ma szans na dorodne owoce.

P.S Nigdy nie kupuję nasion ze sklepów typu kaufland, lidl i biedronka. Kilka razy się sparzyłem i już ich nie kupię.
Rolnik Sam
200p
200p
Posty: 301
Od: 22 lip 2018, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Dobry :)

Czy macie jakiś sposób na pękanie bawolich serc?
Poza utrzymywaniem możliwie stałej wilgotności podłoża bo to już robię..
Emejcz
50p
50p
Posty: 77
Od: 22 cze 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź/Wolbórz

Re: Bawole serce - problemy

Post »

U mnie w przeciwieństwie do większości jakoś specjalnie ani nie pękają ani nie mają większych wymagań od innych.

Co do pękania mogę powiedzieć, że jak było sucho i zrobi się wilgotno to wtedy pękają.
Oznacza to między innymi, że oprysk zrobiony w nieodpowiednim momencie potrafi spowodować ich natychmiastowe popękanie.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Zbieramy pomidory "zapalone" nie czekamy na całkowite wybarwienie.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1023
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Siał ktoś Oxheart Legutko ?
Drugi rok z nasion tej samej torebki (kupione w lutym 2021 w Au...n) wyrosło 25% Auriji.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1023
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Z tej samej torebki wyrosło takie cuś większe od Yellow pearshaped.
Obrazek
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawole serce - problemy

Post »

Z jakiej firmy kupić nasiona pomidora Bawole serce żeby to była faktycznie ta odmiana?. Bo wszędzie są nasiona typ Bawole Serce i owoce z nich są małe a nie takie jak faktycznie ma ten pomidor. Ktoś coś podpowie ?.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bawole serce - problemy

Post »

;:7
Coraz trudniej o uczciwość dystrybutorów nasion, skoro takie "buble" pakują do torebek ;:145
Od kilku lat już nie kupuję nasion. Korzystam wyłącznie z własnych.
Znalazłem kilka zdjęć z moich upraw w poprzednich latach... ;:173

Obrazek

Obrazek

;:136
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”