Hortensja (Hydrangea) więdnie - zalana

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

Chyba przesadzałeś ją do większej doniczki, ma więcej wilgoci, ale niestety łatwo wtedy przelać.Lepiej taką roślinę umieścić w osłonce, podlewać od dołu i przesadzić jak przekwitnie, albo przesadzić, ale podlewać jak ziemia przeschnie niewielkimi dawkami wody bez nawozu.Rośliny kupowane w sklepach mocno wyrośnięte, kwitnące i w ciasnych doniczkach niestety nie obronią się przed słońcem, a szczególnie w połączeniu z wiatrem i muszą być w miejscach bardzo osłoniętych.Plamy na brzegu liści świadczą o nadmiernej wilgoci.
Takiej roślinie życie kiedyś uratowałam obcięcie kwiatów, przycięcie o ok.1/3 i przesadzenie do gruntu w cieniste miejsce z dobrze zdrenowanym podłożem z dodatkiem piasku, dodatkowo zrobiłam na patyczkach namiocik z folii, by nie traciła wody z liści.Jednak to uda się albo nie, w zależności od stanu korzeni.
Artturittos
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea)zalana

Post »

nie przesadzałem jej do większej donicki jest w tej w której ją kupiłem , wczoraj jedynie zmieniem jej ziemie i dodoaem więcej drenażu , dziś wygląda troszke lepeij ale jeżeli za kilka dni nie będzie widocznej poprawy to zrobię tak jak piszesz obedtne kwiaty akurat nie ma jak przesadzić jej do gruntu bo nie mam ogrodu czy opgrodka mam jedynie taras.
Obrazek
Betty90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 maja 2018, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortensja

Post »

Witam. Czy ktoś miał podobny problem z hortensja ?? Z dnia na dzień wygląda coraz gorzej .. Liście dolne całkowicie opadły

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja

Post »

Ma zbyt mokro, albo źle przygotowane podłoże, glina, albo sam torf co zatrzymuje wodę, albo za dużo podlewana.jezeli jest z natury zbyt mało przepuszczalny grunt to trzeba zrobić drenaż na dnie dołka, a do ziemi dodać piasku.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Hortensja drzewiasta Anabelle

Post »

Usuń te kamienie przy roślinie, to wygląda estetycznie i ładnie, ale nie zawsze to jest dobre dla rośliny. One naciskają na ziemię i utrudniają dopływ powietrza do korzeni. W dodatku ściółkując glebę jakimś materiałem (w tym przypadku kamień i zapewne też tkanina) należy pamiętać, że woda nie paruje tak szybko i korzenie mogą gnić z powodu przelania. Według mnie korzenie się "ugotowały".
Betty90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 17 maja 2018, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

hortensja

Post »

Witam , czy ktoś podpowie mi co dzieje się z moją hortensją ? Dodam, że jest podlewana regularnie.


Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: hortensja

Post »

Plamy na liściach świadczą o nadmiernej wilgoci. Kwiaty więdną, bo korzenie są zalane.
Eve2323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2023, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortensja więdnie

Post »

Po przesadzeniu hortensja po 2 dniach wiednie . Na drugi dzień po przesadzeniu została podlana i więdnie . CY może mieć za mało kwaśna ziemie lub została przelana? Choć wydaje mi się, ze ma wilgotno, a nie mega mokro … co robić ? Czy jeszcze odbije się ?
Obrazek
KingaD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 cze 2023, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortebsje zaczynają więdnąć dwa dni po posadzeniu

Post »

Witam, przedwczoraj posadziłam cztery hortensje a dzisiaj dwie z nich zaczynają więdnąć. Co może być tego przyczyną?
Podlane zostały wczoraj.
Obrazek
Awatar użytkownika
slawcioo
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 maja 2011, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensja (Hydrangea) więdnie - zalana

Post »

Witam, u mnie kwiaty hortensji na działce wyglądają obecnie tak, kwiaty są suche. Nie wiem jak się z nią obchodzić, jest jesień, czy przycinać teraz te kwiatostany. Hortensje ścina się bodajże na wiosnę.

Obrazek
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja (Hydrangea) więdnie - zalana

Post »

Hortensja hortensji nierówna. Żeby ustalić jak z hortensją postępować trzeba najpierw wiedzieć o jakiej hortensji mowa. Kwiat ze zdjęcia wygląda na hortensję drzewiastą Annabelle. Suche kwiatostany dla jednych stanowią ozdobę również zimą, innym się nie podobają. W zależności od własnych upodobań możesz je ściąć (same kwiatostany) już teraz, albo poczekać z tym do wiosny. Hortensje drzewiaste kwitną na rocznych pędach, więc tnie się je rokrocznie. Uschnięte/przemarznięte oraz cienkie gałązki wycina się całkiem (te cienkie nie utrzymają ciężaru kwiatów, wiec naprawdę nie warto ich zostawiać, nawet jeśli mialobyto oznaczać, że z krzaka zostanie niewiele). Zdrowe, mocne/grube gałązki warto przyciąć na wysokości ok 30cm (zostawia się 2-3 oczka). Hortensja drzewiasta wypuści gałązki z zeszłorocznych oczek, ale również od ziemi, i te nowe rosnące od ziemi też zakwitną.
Awatar użytkownika
slawcioo
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 maja 2011, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensja (Hydrangea) więdnie - zalana

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”