Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Olafasola13
100p
100p
Posty: 163
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

U mnie również w tamtym roku padły dwie papryki na 5 ale w gruncie i to właśnie takie największe krzaki papryki chilli. Wyglądały zdrowo, liście wcześniej nie żółkły do czasu aż jednego dnia cały krzak zwiędnął a po podlaniu wodą w ogóle nie ożył. Wtedy pomyślałam że to przez to że nie były regulowane, bardzo gęste i miały mnóstwo owoców których krzak po prostu nie zdołał wykarmić
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

To mogła być choroba grzybowa odglebowa .
Do poczytania , może się problem wyjaśni .https://www.podoslonami.pl/ochrona-rosl ... e-papryki/
mariusz689
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lut 2022, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Ktoś założył temat dawno temu na tym forum chyba temat z 2005 roku. Opisał swój problem, zamieścił zdjęcia i krzaki wyglądały zupełnie jak u mnie. Liście podwiędnięte jakby straciły wigoru. Zauważyłem że liście odżywały w dni pochmurne ale i tak powoli były coraz słabsze. Tamta osoba twierdziła że to niedobory potasu i w przeciągu kilka lat twierdziła że potas pomagał. Najszybciej padła Roberta F1 prawie w całości, Robertina rosła prawie do końca, trochę słabiej Trapez tylko ponad połowa padła, Cayene rosła ładnie aż do przymrozków - wszystko w tunelu. te podwiędnięte liście wyglądały jakby roślina nie była podlewana. podlewałem codziennie ale był okres że przez kilka dni nie podlewałem ziemia wyschła ale liście nie podwiędły później codziennie podlewałem i od tamtego czasu zaczęły się problemy. czy uszkodził się system korzeniowy ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Zbyt gwałtowny objaw by to mógł być niedobór pokarmowy .
Znalazłam stronę gdzie opisane są objawy niedoborów pokarmowych papryki .
https://hortinet.pl/niedobory-skladniko ... h-papryce/
Też warto poczytać .https://www.warzywaiowoce.pl/articles/o ... ie-2348887
mariusz689
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lut 2022, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

anulab pisze: 3 kwie 2023, o 08:30 Zbyt gwałtowny objaw by to mógł być niedobór pokarmowy .
Znalazłam stronę gdzie opisane są objawy niedoborów pokarmowych papryki .
https://hortinet.pl/niedobory-skladniko ... h-papryce/
Też warto poczytać .https://www.warzywaiowoce.pl/articles/o ... ie-2348887
Dodaje link ze zdjęciami mojej papryki z 2022 roku.
https://photos.app.goo.gl/2XqrREgadRNy8JCa7
W pierwszych tygodniach po wsadzeniu pojawiły się takie czarne/granatowe plamy czy to od poparzenia słońcem? zbyt niska temperatura w nocy? czy coś innego ?
Przypomniałem sobie że pojawiały się takie wyschnięte plamy na liściach, obrywałem te liście. O czym świadczyły te plamy ?
Paprykę sadziłem w trzech rzędach, co 40cm w rzędzie, oraz 10cm od lewego brzegu (ścieżki po środku tunelu), 40 cm między I i II rzędem i chyba 50cm między II i III rzędem ( od lewej na zdjęciu). Z prawej strony jest południe. Czy takie odstępy są dobre? Niektóre papryki mają zakres odstępu 30-40 cm w rzędzie. czy zmniejszyć odstępy w rzędzie do 30cm, i wtedy między rzędami zostawić 40cm czy dać 50cm ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Plamy na dole po lewej to prawdopodobnie niedobór magnezu .
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 650
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Witam pierwszy raz posiałem paprykę odmiana jalapeno chcę ją posadzic do tunelu tak wygląda :
Obrazek
Czy jak będę ją sadził to posadzić ją głębiej do pierwszych liści by wypuściła korzenie czy nie wypuści, liścienie niedawno odpadły i pojawiły się rozwidlenia na wierzchołkach i co robić z odrostami usuwać czy zostawić proszę o pomoc nie chce spieszyć pierwszej rozsady papryki.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Robert :-)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Robertkicia25 + pisze: 10 kwie 2023, o 06:58 (...co robić z odrostami usuwać czy zostawić proszę o pomoc nie chce spieszyć pierwszej rozsady papryki.
;:7
Masz na myśli tzw. "wilki" ?
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Robertkicia25 + takiej papryki już głębiej się nie wkopuje. Łodyga korzeni nie puści. Głęboko to się robi pierwsze pikowanie na etapie liścieni.
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 650
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Mirek19 pisze: 10 kwie 2023, o 09:00
Robertkicia25 + pisze: 10 kwie 2023, o 06:58 (...co robić z odrostami usuwać czy zostawić proszę o pomoc nie chce spieszyć pierwszej rozsady papryki.
;:7
Masz na myśli tzw. "wilki" ?
Tak Mirku chodzi mi o wilki
Pozdrawiam Robert :-)
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 650
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Rowerzysta pisze: 10 kwie 2023, o 09:26 Robertkicia25 + takiej papryki już głębiej się nie wkopuje. Łodyga korzeni nie puści. Głęboko to się robi pierwsze pikowanie na etapie liścieni.
Widać od dołu jakby Łodyga drewniała zmienia kolor czyli przesadzić je w większe doniczki ale nie głębiej a pikowane były 1 marca a siane 16 lutego i liścienie niedawno odpadły doświetlane na parapecie
Pozdrawiam Robert :-)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Rowerzysta pisze: 10 kwie 2023, o 09:26 Głęboko to się robi pierwsze pikowanie na etapie liścieni.
;:7
Pierwsze pikowanie przeprowadza się najczęściej gdy rośliny mają w pełni wyrośnięte 2-3 liście właściwe (i więcej),
Nigdy nie pikuję na etapie liścieni ;:108
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryka pod folią - zupełny amator - jak to uprawiać?

Post »

Ja usuwam wszystkie "wilki"
;:136
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”