Kora

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kora

Post »

Miałem nie raz mieć okazję widzieć wyrąb lasu. Nie widziałem na żadnym z wyciętych drzew tej grubości którą otrzymuje od producenta. Wycinane są drzewa stosunkowo młode. Kiedy 3 lata temu czekałem 4 miesiące na realizacje zamówienia producent oferował wszystkie rodzaje oprócz tej ręcznie wybieranej. Wyjaśnił mi że to co ma pochodzi z naszych lasów i może mi zaoferować standard albo mieloną. Wszystko drożeje albo za takie same pieniądze oferują towar gorszej jakości.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kora

Post »

Popyt na korę sosnową wzrósł w ostatnich latach co poniekąd faktycznie tłumaczy spadek jakości i wzrost ceny. Dawniej ogrody wymagające kory sosnowej posiadało bardzo niewiele osób. Dziś ogród jest zjawiskiem powszechnym, prawie każdy coś tam ściółkuje.
No szkoda. Lepiej już było. Trzeba wyłożyć albo wyższą kwotę albo pójść na kompromis i udać, że się nie widzi mankamentów zakupionej "kory" :)
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Wirtualny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 mar 2015, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sucha kora z topoli - do czego mogę ją wykorzystać?

Post »

Witam, mam sporą ilość kory z dwóch pospolitych topoli. :D Jest ona sucha i niekompostowana, bo nie bardzo mam możliwość kompostowania takiej ilości.

Mam przed domem miejsce, gdzie rosną świerki, a wokół nich w pewnej odległości pojawiają się chwasty. Nie bardzo mam czas na zorganizowanie i doglądanie ogródka. W ubiegłym roku porwałem się na to, ale skończyło się niepowodzeniem ze względu na nieregularność pielęgnacji... Czy rozsypanie takiej suchej kory wokół drzew jest dobrym pomysłem? Jest w stanie powstrzymać chwaściory, czy tylko użyźni im glebę?

Alternatywą dla tej kory, przy trudności w kompostowaniu jest... kominek, ale trochę mi szkoda - od tak ją zjarać.

Może ktoś ma jakiś inny pomysł na taką korę?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kora

Post »

Ja bym tą korę sypała. Świerkom zawsze można dać nieco więcej nawozu :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Wirtualny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 mar 2015, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kora

Post »

Dzięki za odpowiedź :)
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kora

Post »

Po ile u was jest teraz kora średnio-drobna (10-50mm) pakowana w worki 80l, bo szukałem ostatnio w okolicy i ciężko znaleźć poniżej 19zł (okolice Wrocławia).
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kora

Post »

Prawie dwie dychy w Casto.., w lokalnym sklepie po 17 zł ale nie jest przekompostowana.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”