Donice produkcyjne i inne

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomekb1
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 852
Od: 30 gru 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę. Tanie i solidne.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

A podpowiecie mi gdzie najtaniej kupić podstawki? Nawet bardziej chodzi mi o coś typu kuwetka -duże,na pojemniczki z siewkami.
Gre_en
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 paź 2018, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

Polecam kupować u producentów donic - wiadomo, że będą bardzo dobrze wykonane i wyjątkowe :) Poza tym jest opcja wykonania donic na wymiar, co moim zdaniem jest bardzo przydatne.
takecare
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 gru 2018, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

na allegro z darmowa przesylka nie kupisz taniej
mzapert92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 lip 2018, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

Najlepiej i najtaniej w internecie, czy to na allegro czy u producentów, kupujesz raz sprawdzasz jakość i zamawiasz większe ilości. My tak zawsze robimy, te marketowe po pierwsze drogie, po drugie różnie bywa z jakościa i trwałością.
littleshrew00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 cze 2019, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Doniczka

Post »

Cześć, jestem zielona w ogrodnictwie i potrzebuję pomocy. Szukam doniczki, którą mogłabym zawiesić na balustradzie (8 cm szerokości), przeszłam juz Castoramę, LeroyMerlin, Obi, przeszukałam strony internetowe i nic nie znalazłam. Może jest tu jakaś dobra dusza, która widziała gdzieś takie albo nawet takowe posiada i podpowie gdzie można je dostać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam, Ewelina :wink: :wink:
Natan29
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 sie 2019, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić doniczki?

Post »

A jakie doniczki wybieracie? My w tym roku dopiero skończyliśmy budowę, ogradzanie i całe to zamieszanie, ale w przyszłym roku chcielibyśmy doprowadzić i ogród do właściwego ładu i porządku, stąd szukam na forum inspiracji :D Co do doniczek, to zastanawiam się trochę nad technorattanem, bo pasowałby nam do mebli na tarasie :D Ale żonie marzą się ceramiczne, tylko- trochę się zastanawiam, jak takie ceramiczne potem zimą? Na mrozie? Czy to w ogóle ma racje bytu czy trzeba by było je chować?
grzechu1974
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 mar 2020, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Donice do tunelu ogrodowego

Post »

Witajcie !
Jestem tutaj nowy, poszukuję donic takich jak na obrazie.
Wiecie może gdzie takie dostane ? Jeśli tak proszę o linka.
Mam też pytanie na temat obornika, jaki polecacie?
Nie chcę zbyt dużo wydawać pieniędzy.
Pozdrawiam :tan
Obrazek
kare
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 9 kwie 2020, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

śmierdzące doniczki

Post »

Kupiłem doniczki produkcyjne 10L po 2,15zł szt. i mają dość intensywny, specyficzny zapach. Czy uprawa w takich doniczkach na pewno nie zaszkodzi roślinom i także mnie bo są w mieszkaniu :|

Tutaj wiadomość zwrotna od producenta:

Dzień dobry,

proszę się nie martwić - zapach plastiku nie świadczy o niekorzystnym wpływie doniczek na rośliny.
Doniczki są wykonywane w duchu ekologii - z materiałów pochodzących w 100% z recyclingu.
Odpady są pokonsumenckie i nie zawierają chemicznych środków, które miałyby wyeliminować zapach. Dzięki takim rozwiązaniom do środowiska nie wprowadzamy kolejnych odpadów, a przeznaczeniem doniczek produkcyjnych nie jest ich walor estetyczny.

Co myślicie? :roll:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Donice produkcyjne

Post »

Jeśli zaszkodzi roślinom, to mały problem, ale zapach sugeruje, że składa się z różnych plastików. W czasie produkcji trzeba było podnieść temperaturę i dlatego taki przypalony zapach. To coś takiego, jak trujące chińskie zabawki sprowadzane bez atestów. W mieszkaniu wolałbym mieć plastik z atestem. Za duże ryzyko, żeby było czuć zapach przez dłuższy czas, bo może zawierać dioksyny i być kancerogenny.
Maniek77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 kwie 2022, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare donice plastikowe.

Post »

Ja miałem podobny problem. Miałem sporo donic plastikowych, niektóre z nich w średnim stanie. Zrobiłem prosty stelaż z płyt MPB i umieściłem w nich doniczki. MPB przykryło całość i nadało fajny wygląd a jednocześnie miałem wygodne przegródki z donic. Niestety nie wytrzymały długo - całość przerobiłem na typowe donice już tylko z płyty i sprawdzają się dobrze do dziś.
grbuy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2023, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Donice produkcyjne i inne

Post »

Witajcie! Jako nowy członek forum na wstępie chciałbym się przywitać tak więc witam Was serdecznie mam na imię Krzysiek i jestem amatorem. Sprawa wygląda tak, że chcę urządzić warzywniak. Dosłownie podstawowe warzywa do rosołu plus buraki. Zależy mi na czymś typu grządek podwyższanych w rozsądnych pieniądzach tak że nie musi to wyglądać nie wiadomo jak estetycznie więc znalazłem coś takiego jak ,,Torba donica materiałowa filcowa" nazwy ma to różne. Jak się okazało dostępne są również w marketach budowlanych lecz ja swoją kupiłem na znanym portalu internetowym. Teraz pytanie ponieważ kupiłem jedną na próbę tak więc czy ktoś z was może użytkuje/użytkował i czy nada się to do uprawy warzyw?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/18a3a15c5d3174b9 https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e6b3287001bf2456

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”