Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie i energetycznie w Twoim ogrodzie. Ten czerwony ciemiernik zwraca uwagę. Z wiosną każdy z nas ma więcej energii.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj, Soniu ;:7 Wpadłam popodziwiać krokuski i się zameldować w nowym sezonie. :D Dużo masz tego dobra, ta masa kolorów niesamowicie poprawia wiosenny nastrój. Życzę udanego weekendu :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś jednak mam zdecydowanie za dużo cebulowych. :;230 Niektóre przesadzone jesienią dopiero zaczynają kwitnienie. Dzisiaj znowu sadziłam w nowym miejscu, dopiero przekwitające krokusy. ;:14
Choć inne przesadzałam, to odmianowe ciemierniki jeszcze na dotychczasowym stanowisku. Na zdjęciu widać kilka patyków, tak ochraniam siewki któregoś bordowego ciemiernika. Pewnie ze trzy lata poczekam na kwiaty.
Dziękuję, ;:196 tydzień miałam wyjątkowo pracowity, nie tylko w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Ewuniu mnożące się maluchy by mi nie przeszkadzały, gdybym przy okazji przeróbek ich nie wykopywała. ;:223 Żal wyrzucać, więc sadzę w kolejne miejsca i zapominam. Co roku ta sama sytuacja. :roll:
Niebieskie cebulice jakoś przystopowały, nie mam ich za wiele.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję. ;:196 Też ze trzy godziny poświęciłam nowym rabatom, trochę roślin poprzesadzałam.
Podobnie jak u Ciebie, u syna na gliniastej glebie udało się po dwu słonecznych dniach trochę popielić. Niestety dziś już padało i nadal deszcze zapowiadają.
Kolejne dni mają być zimne, więc domy pewnie ogarniemy. Codziennie myję jedno okno. Dziś zaszalałam i umyłam dwa. ;:306

Obrazek

Obrazek

Halinko rzeczywiście słońce napędza mnie do pracy. Każdą wolną chwilę , nawet jak to pół godziny, spędzam w swoim ogrodzie. Pracy mam jeszcze dużo, bo nowe rabaty duże. Nawet w połowie nie obsadzone. ;:224

Obrazek

Obrazek

Elu dziękuję. ;:196 Cieszę się z kolorowych maluchów, ale jesienią tyle ich poprzesadzałam, że mam dość. :) Rośliny z nasion od Ciebie już przepikowane. ;:180

Obrazek

Obrazek

W trzy osoby pracowałyśmy przez dwa dni u syna. Chwasty po kolana tam gdzie nie ma kory. ;:202 W przywiezionej ziemi było milion nasion, które wzeszły jesienią i rosną na dobrze nawiezionej glebie, jak szalone.
Moja stała współpracowniczka, oczywiście mnie wspomagała. ;:215 O pracy kobiety, którą syn zatrudnił do pomocy, nawet nie mam siły pisać. ;:161

U siebie przesadziłam kwitnące ciemierniki i prymulki. ;:173 Trochę traw, jeżówki gatunek i kilka odmianowych, oraz kilka innych bylin.

Obrazek

Obrazek

M zmontował przenośny kran, ponieważ nowe rabaty utrudniają mi dostęp do punktów do podlewania. Nic nie piłam, ;:306 a zdjęcie jakieś koślawe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Rośliny z nasion od Ciebie już przepikowane.
No to z Ciebie pracowita ogrodniczka! :) Zazdroszczę, ja dopiero wysiałam niedawno na parapetach i oczywiście żeniszki wzeszły od razu, leniwie wychodzi werbena, a reszta śpi :wink:
Orlaja, którą od Ciebie posiałam w pojemniku rośnie. Ale ta, którą wysiałam wprost do gruntu już nie, może jednak moje wszystkożerne ślimaki mają w tym swój udział :).

Ciekawy wynalazek ten przenośny kran. Ja to pomyślałam, że on tak krzywo zamontowany :D
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, krzywy kran, to sprawka upajającej wiosny w ogrodzie ;:138 , roślinki rozkwitające na wyścigi w słońcu, mają więcej procentów niż spirytus :;230 .
To miłe, kiedy gdzieś pojawią się kwitnące kępki cebulek, które wcześniej już przekwitły :heja , ja bym nie narzekała ;:215 .
Na kwiaty ciemiernikowych siewek trzeba poczekać :roll: , ale warto, bo można mieć fajne niespodzianki ;:333 .
Kępy przylaszczki i ciemiernika ;:oj , a cebulica syberyjska, na pewno się rozsiała, jeśli tylko nie obcinałaś jej nasienników, tylko siewki pojawią się odrobinę późnie niż kwitnące cebulki :wink: , nawet w mocno oddalonych od kępki miejscach!
Miłego weekendu, Soniu ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ pięknie u ciebie ;:333 Aż tyle pracy wykonałaś w 3 ogrodach?? Ja sie troche ruszyłam i już czuje że mam kręgosłup :) Mokra ziemia to kran się chyba obsunął?
Szkoda że teraz tak zrobiło się nieprzyjemnie bo tyle pracy czeka... Życzę dużo energii i zapału oraz cieplejszej aury :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj między deszczami uporządkowaliśmy nawadnianie, dokładając fragmenty na nowe rabaty.

Elu wysiałam trochę wcześniej, ponieważ zamierzam szybko wynieść do garażu. Parapety potrzebne na pomidory, potem fasolkę i ogórki. ;:108
Werbena tak ma, długo wschodzi. Orlaję najlepiej zostaw już z nasionami, będzie bez pracy. ;:215 Nadmiar zawsze można wyrzucić, a ślimaki też się pożywią.
Kran ma metalowe nogi. Gdy sadzę niewielką liczbę roślin, nie muszę nosić konewek od kranu, tylko podpinam ten nowy wynalazek i nalewam konewkę. Mogę go przenosić blisko zaworów do podlewania, bez rozkładania węża.

Martuś masz rację, najlepszy dopalacz, to kwitnący ogród. :tan
Nie jestem zbyt cierpliwa, :roll: ale na siewki odmianowych ciemierników poczekam.
Cebulica syberyjska może się mnożyć, rośnie na rabacie z hortensjami Bobo, więc przestrzeni ze światłem jej wiosną nie brakuje.
Dziękuję. ;:196 Weekend bez wnuków, ale posadziliśmy z synem śliwę wiśniową Pissardii i świerka serbskiego, który był od jesieni zadołowany.

Iguś dziękuję, ;:196 ogród z okna bardzo mnie cieszy, jak kwitną wczesne, kolorowe rośliny.
U jednego syna tylko hortensje przycięłam, resztą zajmują się sami. W drugim ogrodzie jeszcze sporo pracy, ale pewnie dopiero po świętach będzie na tyle ciepło, żeby spokojnie popracować. ;:218
U siebie mogę wybiec na rabaty w wolnej chwili, nawet na krótko. ;:215
Mnie kręgosłup pobolewa tylko zimą. ;:306 Wiosną szybko wzmacniam mięśnie w ogrodzie, więc kręgosłup jest dobrze utrzymywany w pionie. ;:333

Moje wczesne wysiewy z nasion od Eli. ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś w ogrodzie się dzieje mimo zimna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na parapetach też coś na rabaty rośnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

witaj Soniu ;:196


Twój ogród wciąż jest piękny i co Ty chcesz w nim zmieniać ? Przejrzałam cały wątek, trochę poczytałam. Widzę, że teraz masz pod opieką trzy ogrody, dwa tworzysz. Szacun, ja już mam dość jednego. Masz dużo traw, a one nadają ogrodowi lekkości. Masz jeżówki, a u mnie niestety nie przetrwały, głównie dzięki ślimakom, to ich ulubiony przysmak. Soniu, mam prośbę, podpisuj róże, to moje ulubione rośliny. :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu dziękuję. ;:196 Wiele roślin od lat sadziłam z myślą o ogrodach synów. Muszę teraz uzupełnić braki po wykopanych dla nich. ;:108 W dodatku stwierdziliśmy, że trawnik jest za drogi i pracochłonny w utrzymaniu, więc go okroiliśmy. ;:173
Pomagam synom w tworzeniu ogrodów, bo to lubię. Dużo pomagają oni, a także zatrudnione do najcięższych prac osoby. Sama bym się nie porywała na takie duże przedsięwzięcia.
Róże mam długo te same, tylko popularne, nowych nie kupuję, więc zaniedbałam podpisy. Poprawię się w tym sezonie. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
U Ciebie zawilce widzę kwitnące, u mnie dopiero parę w pączku.
Krokusy, narcyze i prymulki upiększają nasze ogrody obecnie.
Widzę posadzone bratki, to są pierwsze kwiatki oprócz hiacyntów kupuję na wiosnę.
Wczoraj poszłam sprawdzić do ogrodu jak tam kupione i wsadzone jesienią kłącza piwonii. Okazuje się, źe 3 z nich pokazują czerwone przyrosty, które wychodzą z ziemi. Niektóre jeżówki też się zielenią obok starych łodyg.
Mam nadzieję, że przezimują wreszcie.
Już ciągnie mnie bardzo do ogrodu a tu jeszcze trochę muszę poczekać bo znów parę dni będzie mroźnych.
Zawiany :;230 kran uroczy.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, wprost wierzyć się nie chce, że te wszystkie kwiatuszki może zmrozić ;:145 .
U mnie Tete a Tete nawet jeszcze nie rozkwitły do końca, może przetrwają? Wysokie, kwitnące, muszą sobie jakoś poradzić, pewnie już będzie po nich ;:174 . Zobaczymy za tydzień efekty, a najlepiej niech te prognozy się nie sprawdzą ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jeśli to wszystko z moich nasion, to to pierwsze, to wielosił, nie tojad :). Trawki całkiem nieźle wyrastają, będziesz miała fajne kuliste czapy. :) Surfinia i nolana też niezłe zawodniczki. W ciągu sezonu surfinia wyrośnie na całkiem pokaźną roślinę, zwłaszcza gdy posadzisz kilka do jednej donicy. U mnie nie stoją w pełnym słońcu, miejsce raczej półcieniste i kwitną bardzo długo :). Nolana jest delikatnejsza.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Fajne te poletka cebulowych kwiatuszków, przez to że się wysiewają, to jest ich coraz więcej ;:138 U mnie też tak ich przybywa na jednej rabacie, tyle, że się mieszają kolory i nie ma takich wyraźnych kęp. Trzeba by jeszcze kwitnące gromadzić wg kolorów, ale na to zawsze brak czasu :wink:
Rozsady masz dorodne, już popikowane ;:215 będzie pięknie jak się rozrosną :)
Kran ma bardzo ładną obudowę, a że fotka trochę fantazyjna to nie szkodzi.
Pogoda zadbała żebyśmy się za bardzo nie przepracowali ;:136 ;:306
Mimo wszystko życzę Ci miłego tygodnia i jak najszybszego powrotu wiosny ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”