NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

WAŻNE informacje. Bezwzględnie przeczytaj przed rozpoczęciem korzystania z FORUM !
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Administrator pisze: 15 sty 2023, o 15:30Oznacza system tylko do 6 miesięcy wstecz wątki z postami autora.
Czyli zamiast wygodnie i szybko namierzać wątki dotyczące roślin, które mam w swoim ogrodzie, czeka mnie uważna lektura wszystkich tytułów… Jasne, nie jest to dramat, ale jednak w sezonie, gdy aktywność bywa spora, zawsze to parę minut z życiorysu w plecy…

Kiedyś mawiano, że lepsze jest wrogiem dobrego. W domenie informatyki niestety już od wielu lat właściwsze wydaje się inne motto: nowsze jest wrogiem dobrego.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Ma laptopie z przeglądarką Chrome forum wcale się nie otwiera. Pojawia się komunikat, że witryna jest nieosiągalna. Na telefonie wszystko działa poprawnie.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Sprawdziłam i na Chromie na laptopie otwiera się normalnie.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Przeszukiwarki sekcji i tematów zostały dodane
:idea:
miłego dnia
PS Wyczyść cache by dostrzec :wink:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

'Nie piszemy posta pod postem'
Może przy okazji następnej modernizacji wprowadzić automatyczne scalanie takich wpisów? Byłem pewny że się skleją :wink:
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Obrazek
Pierdółka graficzna:
Gdy odpowiada się na pw i pod okienkiem jest cała historia konwersacji, napis w prawym rogu się rozjeżdża rozszerzając całe pole (pojawia się dolna belka do przewijania) i nie raz odwraca to moją (umykającą) uwagę. Przycisk cytowania jest w dobrej (?) pozycji.

Locutus pisze: 21 sty 2023, o 06:35 Czyli zamiast wygodnie i szybko namierzać wątki dotyczące roślin, które mam w swoim ogrodzie, czeka mnie uważna lektura wszystkich tytułów… Jasne, nie jest to dramat, ale jednak w sezonie, gdy aktywność bywa spora, zawsze to parę minut z życiorysu w plecy…
Na głównej stronie po prawej na górze, pod wyszukiwarką, są opcje "Moje wątki" i "Wątki z Twoimi postami". Potem ctrl F i można szukać. Właśnie znalazłem tak błąd w matrixie w postaci posta, który chyba powinien się znaleźć w odpowiedzi a jest w swoim własnym temacie. :lol:
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Aby podnieść czytelność / łatwość obsługi,
powiększyłem z 32px na 36px wielkość ikony obok nazwy forum oraz obok tematów (na lewo)
Sądzę, że jest to optymalna wielkość

Miłego dnia ;:4
Miłego dnia!
Admin.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Może nie jest to błąd techniczny, ale można by było poprawić tekst wiadomości o nowym poście - pogrubiłem nieścisłość. Watek ten nie jest założony przez XXXXXXX, tylko użytkownik XXXXXXXX dodał post. Takie tam, przy porannej kawce.
Miłego dnia.

Przykład
"Witaj deltoro!

Na witrynie „Ogrodniczo Działkowe Forum” od czasu Twojej ostatniej wizyty,
pojawiła się nowa odpowiedź w wątku „Jakie odmiany pomidorów na przyszły
sezon cz.4” założony przez XXXXXXXXXX. Kolejne powiadomienie o zmianach na
forum zostanie wysyłane, dopiero gdy zapoznasz się z tym postem.

Jeśli chcesz przejść bezpośrednio do nowego posta, kliknij poniższy
odnośnik:
..."
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Jeśli mi Pan podpowie w którym pliku systemu phpBB to siedzi do zmiany , to zmienię , nie ma problemu (tego nie ma w. interfasie / GUI)
Bo znalezienie tego zapisu/ pliku i czasu na to poświęconego byłby niespółmierny w stosunku do poprawy czytelności forum
miłego dnia :wit
Miłego dnia!
Admin.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Niestety, w tym nie będę mógł pomóc.
A więc odpuszczamy ten drobiazg / admin :wink:
pozdrawiam,
Tomek
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 808
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

deltoro pisze: 22 lut 2023, o 14:28 Niestety, w tym nie będę mógł pomóc.
A więc odpuszczamy ten drobiazg / admin :wink:
Nie odpuszczamy :)
Rozmawiałem i podsunięto mi pomysł, aby przeszukać dany katalog z plikami konfiguracyjnymi forum np. Total Commanderem lub podobnym z zadaną frazą.
Poniżej przykład z darmowego Double Commandera

Obrazek
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

To nie jest w plikach
To jest w bazie MSQL która jest ogromna samych wpisów - postów jest ok 5 milionów ,
Nie chcę grzebać w bazie (czy przeszukiwać ) bo to może się dla całego forum bardzo źle skończyć a gdyby nawet oprzeć się potem po awarii na odtwarzaniu z kopii bezpieczeństwa (wielkiej) jak odtwarzaliśmy stare forum to trwać mogłoby przy zaanagażowaniu pełnym znów kilka dni jak przy przenoszeniu
Baza jest bardzoooo wrażliwa na każdą usterkę

Proszę mi wierzyć, gra nie warta świeczki. ;:4
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NOWE FORUM - uwagi techniczne, zgłaszanie funkcji niedostępnych, niewygodnych

Post »

Faktycznie , było w pliku
Bardzo dziękuję za podpowiedź na PW w którym
Zaraz zmienię.Treść zmienię ale może być źle ponieważ wygląda mi to że w mailu jest zmienna {AUTHOR_NAME} a więc autor całego wątku
W tym momencie gdy tą zmienną podam to może wyjść bzdura bo komunikat wskaże że autor wątku dodał post / Funcja może wskazywać i pobierać autora postu pierwszego bez możliwości pobrania zmiennej z ostatniego postu
Więc to mogło być z sensem a nie błąd
Ale wykonam na próbę na kilka dni wg życzenia.
Dla zaznaczenia zmiany dla próby drukowanymi literami dopisałem frazę "DODAŁ POST"


Miłego dnia
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „REGULAMINY, ogłoszenia, konkursy, FAQ”