Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Krasny
500p
500p
Posty: 531
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Wprawdzie z poślizgiem, ale wysłali cennik również i mi. Tak jak piszesz, obecnie mają tylko Tamarę. Trzeba poczekać do jesieni.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1413
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

G2000 pisze: 27 sty 2023, o 22:09 Tutaj możesz popytać.
szymczaksad

Zmoderowałam. Proszę spojrzeć na tytuł wątku.
bab...
Pytałem - jeśliby kogoś interesowało to jedna odmiana kosztuje 20 zł, wysyłka 25 zł.
Warto się zatem zastanowić czy nie kupić drzew, odciąć sobie przewodnik na zraz a drzewo gdzieś wsadzić albo komuś podarować.
Pozdrawiam,
Tomek
MaciejPL
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lut 2023, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłonie: jaka odmianę polecacie ? Cz.2

Post »

Witam
Czy któryś z szanownych forumowiczów ma wiedzę, gdzie zakupić kalwile białą zimowa? Oraz z jakiej szkółki zakupić kalwile czerwona jesienną lub zimową? Widzę, że te odmiany są dostępne jednak wolę się upewnić na jakiej szkółce można polegać. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
M.A.
RiVA1337
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 10 mar 2019, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]

Post »

Pozwólcie że włączę się w tym miejscu w dyskusję. Czy wiecie może gdzie można nabyć grusze pospolitą, ulęgałka sadzonki, ale nie 20cm... Lecz bardziej wyrośnięte? Nie mogę zlokalizować żadnego miejsca, gdzie takowe by były.
Dziękuję za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 703
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]

Post »

Można znaleźć je w pobliżu lasów - na skrajach lub polanach.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Wujek Google pomoże. Po wpisaniu słowa ulęgałka, bez problemu można znaleźć sklep. który ma je w cenie niewiele ponad 6 zł. za sztukę.
RiVA1337
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 10 mar 2019, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Zgadzam się jednak są to sadzonki jak wspomniane wyżej o wielkości 20 cm... A interesują mnie roczne wyrośnięte gotowe do szczepienia.
bodmo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 mar 2011, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja kupiłem online w szkółce drzewek owocowych,drzewkakarlowe, w sumie jestem zadowolony. Trochę się zdziwiłem, że zamówiłem drzewka w lutym a po 2 dniach miałem już je u siebie. No nie przeczytałem, że realizują od ręki. Drzewka były wysyłane z chłodni. W pierwszym roku późno mi wystartowały, ale już w kolejnym miałem owoce. Pierwszy raz zamówiłem rośliny przez Internet i dobrze, że nie trafiłem na dziwną firmę. Więc tworzycie sad to śmiało mogę ich polecić.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

No to ja się wbiję z "antyreklamą" :evil: Mąż kupił mi porzeczkę czerwoną krzaczastą w sklepie internetowym "zmoderowano/jagusia111" Przyszło "coś" co się zastanawiam, czy wyrzucić, czy dać szansę :evil: :evil: :evil: Porzeczka jest w doniczce, dwa malusieńkie, wątłe pędy wypuszczające z czegoś, co od góry, od czopa jest mocno obeschnięte, od korzenia widać, że szedł większy pęd ale zamarł, usechł i został tuż przy ziemi po prostu wyłamany :evil:
Masakra, takiego "gniota" jeszcze nie widziałam ;:oj
Pozdrawiam Lucyna
RiVA1337
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 10 mar 2019, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiśnia - podkładka ptasia, ale gdzie?

Post »

Witam!

Czy wiecie może, czy jest gdziekolwiek możliwość zakupu wiśni na podkładce czereśni ptasiej? Wszędzie albo antypka albo colt, tymczasem interesuje mnie duże drzewo bez ograniczenia jego wzrostu. Odmian których poszukuję to groniasta, łutówka oraz pandy 103.

Dziękuję za informację, jeśli takowe ktokolwiek posiada będę wdzięczny! :D
eladepto
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 18 mar 2023, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Winorośl - odmiany jakie polecacie

Post »

gienia1230 pisze: 14 lis 2022, o 16:53 Dotarły : Alladin, Nero i Superekstra. Akurat przed zapowiadanymi na czwartek przymrozkami. Opatulimy, przezimują.


Obrazek
Cześć! Jeśli można zapytać to gdzie kupiłaś Alladina?
warumimmer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 kwie 2023, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jura

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

ewi13 pisze: 28 mar 2023, o 18:06 Ja posadziłam na jesieni 2022 wisienkę kosmatą Efimkę i Biały ninja. Chciałabym spróbować w tym roku chociaż po jednym owocu z każdego krzaka :D Kupiłam je w formie szczepionej.
Hej.
Jestem silnie początkujący i chciałem spróbować przygody z wiśnią kosmatą. Czytałem, że należy zasadzić co najmniej dwa krzaki inaczej będą słabo owocować. Zastanawiam się jakie odmiany wybrać. Czy mógłbym prosić o polecenie sklepu? W internecie teraz taki nie za specjalny wybór..
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Awatar użytkownika
ewi13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 lis 2021, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wisienka kosmata (C. tomentosa) - Nanking cherry

Post »

Hej, na to żeby faktycznie polecić sklep, to by było zdecydowanie za wcześnie. Co do zgodności odmian z nazwą i opisem mam nadzieję, że się przekonam w tym sezonie po owocowaniu. Nie ma problemu natomiast, żebym napisała gdzie po prostu kupiłam: przez internet Szkółka Carya po 30zł szczepione, mieli też w ofercie sadzonkowe. Zamówiłam 4 sztuki, co do korzeni i przyjęcia nie było żadnego problemu (zresztą nie tylko z tymi roślinami, już kilkanaście roślin tam kupiłam i nie było z żadną problemu). Co do wyglądu to każda inna: wysokość ok 0,5m jak w ofercie, ale jedne były po prostu jedną wysoką gałązką a inne ładnie rozkrzewione, także pewnie loteria. Na plus, wygląda na to, że wszystkie będą kwitnąć tej wiosny. Co do odmian, to brałabym te, które mają większe owoce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”