Truskawki - nawożenie

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nawożenie truskawek

Post »

Czy podlanie od czasu do czasu truskawek obornikiem bydlęcym granulowanym, w formie płynnej sfermentowanej wyjdzie im na zdrowie :?:

Od dwóch lat mam kilka sadzonek truskawki zwisającej i owoce są malutkie i nie za dużo ich. Sąsiad natomiast ma identyczną odmianę w doniczkach i ma bardzo duże.

A może coś innego polecacie do fertygacji :?:

Moje siedzą w bardzo dużej kastrze budowlanej 120l. Jest ich 6 sztuk i jakoś marnie rosną. W kastrze jest ziemia uniwersalna zmieszana trochę ze podłożem z działki plus dodatkowo dałem perlit. Jak na razie podlałem je raz jakimś uniwersalnym nawozem ale zdaję sobie sprawę, że uniwersalne tzn. "do niczego".

Jeśli Ktoś ma doświadczenie, jak prawidłowo fertygować truskawki, wóczas proszę o pomoc :wit
Pozdrawiam Janek
jaroks85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 paź 2022, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - nawożenie

Post »

Ile ja mam sypnąć pod JEDEN krzak wieloskładnikowego FLOROVITU do truskawek ?
emilyyy1305
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 27 kwie 2021, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grajewo

Re: Truskawki - nawożenie

Post »

jaroks85 Początkowo starałam się odmierzać miarką z zestawu według zaleceń z opakowania, ale teraz sypię średnio garść wokół krzaczka. Moim truskawkom to pasuje. :wink:
poprostumateo
200p
200p
Posty: 217
Od: 19 maja 2015, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DLB

Re: Truskawki - nawożenie

Post »

Potrzebuje porady. Truskawki już wykazują intensywny wzrost wegetatywny. Początkiem marca sypnąłem odrobinę polifoski 6, końcem marca odrobinę saletry amonowej, wczoraj dolistnie saletra wapniowa + aminokwasy. W tamtym roku miałem w pełnej ekologii i bardzo słabo plonowały(co prawda to tylko 100 krzaków dla siebie, ale chciałbym zrywać ich trochę więcej). Mogę naprzemiennie co 5-7 dni podawać dolistnie kristalon pomarańczowy (potasowy) z Wapnovit Turbo (saletra wapniowa)? Posiadam jeszcze Agro-Sorb Folium (aminokwasy), Optysil (krzem), ASX Complex (mikroelementy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”