Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś,wiosna jakaś nieśmiała nie może przegonić zimy,u mnie choć nie daleko poleguje śnieg ,tulipanki siwe noski wychylają ,szafirki swoje czuprynki pozimowe wystawiły ale poza tym nic wiele nie widać nawet ciemiernik liche dwa kwiatki ma.Ja ciągle czekam na trochę wolnego bo wracam do domu obiad i już 19,00-20,00 wieczór nawet nie oblecę chałupki dookoła bo ciemno.Wzeszły mi wreszcie pomidorki tylko czy zdołają wyrosnąć bo słonka ciągle mało,papryka jeszcze marudzi.Zastanawiam się nad bapłażanem czy go wysiać i potem w maju do gleby czy to jak łubin palowy jest i nie lubi przesadzania?Nie wiele napiszę bo już mnie spanie bierze noc była przerywana a w pracy zamieszanie tylko 3 na kasach byłyśmy,do tego remont na hali nie działały telefony komputery fiksowały,szopki normalnie ;:223 ;:222 Może jutro będzie lepszy dzień a przede wszystkim w nocy żeby dało troszkę pospać a nie co 2 godziny ,Brunchilda zaspana po chałupie łazi :;230 Wstąpię jeszcze na inne ogródki i do ciebie bo wiosna u ciebie już piękna widziałam. ;:138
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, bakłażany miałam w donicach z sadzonek od Dorotki-korzo_m, to znaczy, że na pewno można je wysiewać, a nawet trzeba! jak najszybciej, żeby doczekać się owocowania. Jak masz dużo miejsca na warzywa i będzie gorące lato, to będziesz mieć owoce ;:333 .
I u mnie wczoraj rano leżał śnieg i dzisiaj też gdzieniegdzie biało, ale w dzień było dość ciepło i nawet słońce chwilami świeciło, to trochę badyli przycięłam, odsłaniając więcej przebiśniegów ;:306 .
Prognozy są sprzeczne, ale myślę, że wiosna już jest :D .
Dzień coraz dłuższy, za chwilę zmiana czasu, to po pracy zobaczysz swój ogród ;:215

Dużo zdrówka i więcej wolnego czasu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś dzisiaj byłam u lekarza wystroiłam się ,czego bardzo nie lubię i jazda na Rzeszów a tu niespodzianka doktor zamiast mnie to sobie zrobił dzień kobiet i nie przyszedł. ;:131 no to dawaj czym prędzej w tył zwrot i do chałupy bo słonko było i dziabnęłam coś w ogródku z jednej strony pozbierałam suche śmietki z jednej strony ogarnęłam szklarnie przemyłam i podsypałam obornikiem w granulacie w szklarni i w skrzynce podniesionej grządki,nie wiele dało się zrobić bo zaraz się męczę i pocę a nie chciałam żeby mnie zawiało.Jednak pierwszy kroczek ku wiośnie zrobiłam,bakłażany idę zaraz wysiać żeby nie tracić ani chwili tylko pranie powieszę- dzisiaj nie nasiedzę długo bo jutro na 5,00 rano to o 10,00 muszę przynajmniej się położyć kiedy zasnę to się okaże bo wtedy akurat ciężko się zasypia.Pięknych pogód ci życzę żeby można było pohasać po wiosennym ogrodzie. :wit ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, no to sobie poświętowałaś ;:138 . Pogoda dzisiaj była cudna, można było popracować w ogrodzie ;:333 .
A gdzie zdjęcia? Nic u Ciebie jeszcze nie kwitnie?
Dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś wczoraj łapałam chwile i zabrałam się za szklarnie bo na jesień było nie skopane i M.nawkładał naprędce jakieś kołki,doniczki i był bajzel więc zeszło troszkę ,myłam mydłem potasowym podsypałam nawozem i skopał mi M.tak że było lżej.Z kwiatków to kwitnie pod tujową kulką jeden przebiśnieg i parę krokusów to chyba one,jeden kwiat ciemiernika tyle na razie więc nawet nie brałam aparatu w ręce a na górkę nie zdążyłam pójść za brakło dnia.Użyłam jednak świeżego powietrza i chwaliłam się w pracy jak to mi było fajnie :heja .Dzisiaj miałam na 5,00 rano więc po powrocie byłam trochę dętka a że pogoda do spania to i nie chciało mi się nic dopiero teraz szykuję zupę na jutro,zawsze prędzej się jutro wyrobie tylko dorobię drugie danie i hajda do roboty na 14,00.Posiałam troszkę na parapety zobaczymy jak będą się utrzymywać roślinki bo często jak podrosną łapie je taki jakiś uwiąd jak myślisz jak dostaną drugie listki to można już ich zasilić?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, ja to nie mam wielkiego doświadczenia w parapetowych wysiewach, ale jeśli siałaś w dobrą ziemię do wysiewu, to przed pikowaniem nie zasilałabym. Ewentualnie biohumusem, nim nie można przenawozić ;:333 .
Pogoda dzisiaj jak najbardziej do spania :D , jutro ma być lepiej ;:108 .
Spokojnej nocy ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś dzisiaj jest jeszcze gorzej po prostu śnieżna zawierucha u nas nawet w domu nie mam ochoty na prace ale mam ten luksus że będą następne wolne dni więc trzeba odpoczywać pogoda w tym pomaga -słodkie lenistwo :tan też potrzebne,jak zdołam i komputer mnie nie zawiedzie to trzasnę fotkę mojego regaliku na zielone. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek tyle wiosny u mnie na razie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dzisiaj był już lepszy dzień choć wieje niesamowicie ale jak słoneczko świeci to zaraz weselej i pracować się chce.Z grubsza ogarniam w okół domu ale jest tych śmieci po jesiennych co nie miara.Coraz większe są listki tulipanów i liliowców,cebulica i chyba czosnki bujają w górę.Jak myślicie będą jeszcze mrozy mam ochotę rozgarnąć kopczyki przy różach żeby nie powstało za wiele wilków. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Zobaczymy czy w tym roku moje sionki się utrzymają czy padną na ten uwiąd ,najgorzej z tymi drobniutkimi może je źle podlewam ,jak macie jakąś radę to chętnie skorzystam,troszkę zdjęć moich dorobków dotychczasowych.
Obrazek
strasznie trzęsą mi się ręce i wychodzą zamazanie nic nie widać ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
więcej nie udało się zrobić ,kiepsko u mnie z wiosennymi. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, pięknie rozkwitły krokusiki w słoneczku ;:138 . Jeszcze kilka dni i pierwiosnki obsypią się kwieciem ;:333 , a i reszta wiosennych kwiatów już się czai :tan .
Sieweczek masz mnóstwo ;:oj , niech rosną zdrowo i nawet nie myślą o znikaniu ;:108 .
Swoje doniczuszki i pojemniczki z siewkami ustawiam w plastikowym większym pojemniku i jak już wyrosną, to podlewam od dołu, wlewając wodę do pojemnika. W czasie kiełkowania używam spryskiwacza, a do przepikowanych już roślinek, butelki z rurką w zakrętce. Może takie pomysły Ci pomogą? ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś dziękuję za odpowiedź,z tymi maleństwami to tak robię ,na razie świeżo przepikowane to nic się nie dzieje ale jak M za mocno zapali w piecu a mnie nie będzie to nic nie uratuje.Dobrze podlewa mi się taką dużą okrągłą butelką z keczupu ma taką klapkę na dzióbku i zamykam jak stoi gdzieś z wodą nie grozi wylaniem,całkiem wygodne,mimo to pasuje żeby było w porę ciepło takie stabilne,dzisiaj oplewiłam dalsze dwie strony w okół domu i moje kości wołały" dość,, Mam jeszcze dużo pracy a urlop migiem znika co dzień obiecuje sobie że pójdę na górkę i ciągle braknie dnia ,dzisiaj muszę sobie podgotować mięsko na jutro to zawsze mniej czasu zmarnuje w kuchni.Z posianych to bardzo słabo albo wcale kiełkują bakłażan,werbena zwisająca,poziomka i papryka żółta ta ostatnia to już nie wzejdzie jak widzę.Nie będę się rozczulać bo i tak mam mnóstwo podlewania a w ogródku miejsca prawie 0 ;:223 Tulipanki takie maleńkie do rozsadzenia chyba pójdą na górkę bo tutaj już nie mam gdzie wetknąć.Martuś jeszcze będą pogody więc dużo udanych słonecznych dni w ogródku. ;:138
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Hej Jolka pomidorki masz takie jak ja.Duże wysiewy to ogród odwdzięczy się kolorami. Nie chce mi się wysiewać więcej nasion jak widzę tę zimnicę na dworze. Miłych świąt życzę Jolu ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”