Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek
Ewcia to jest ta sama dawniej z 2012 roku koło domu ale nie jestem już pewna nazwy może to być Salita.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu przepiękna ta róża aż mi się chciejstwo na nowo rodzi ale nie! Nie! Nie mogę więcej róż zwłaszcza, że bardzo wymagające są to królowe i żarłoczne. Zawsze pięknie zaczynają sezon a kończą jako suche krzaki bez liści albo z czarno-żółtymi plamami. Postanowiłam więcej w nie nie inwestować. Będę podziwiać u innych. Wnuka mam jednego i za granicą to tylko tęsknię okrutnie za nim a rośnie kawał urwisa z niego. Ja na emeryturze już to i czasu mam zimą dużo tylko jakoś leniwa się i marudna zrobiłam :D . Pozdrawiam Jolu. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia co do róż to masz rację jak przyjdzie je obcinać czy usuwać przekwitłe to chwilę schodzi a i podrapać się można,karmić też potrzeba jak się chce mieć kwiat,ale do niektórych mam taką słabość że może mi wiele innych paść byle by ulubione zostały.Ja także obiecywałam sobie już nie kupować róż ale w tym roku dosadziłam Eden Rose bo poprzednia nie może się odrodzić i jeszcze jedną z liliowych zobaczymy czy będzie lepsza od poprzedniczki która faktycznie po jakimś czasie ma łysy spód,dlatego nie wyeksponuje jej jako soliter tylko czymś musi być przesłonięta a to już robi pewien rodzaj bałaganu i trudno widać tak musi być.
Z tego co piszesz rozumie doskonale twoją tęsknotę ja co chwilkę proszę córkę o zdjęcia na WhatsApp żeby pokazała filmiki jest fajnie .Może i ty masz taki kontakt fajnie zaspokaja tęsknotę.Mam nadzieję że szybko ta zima minie i będziemy przelewać nasze miłości trochę na dzieci,wnuki i roślinki ty jeszcze możesz na płótno,malujesz ostatnio?Pozdrawiam serdecznie i gorąco.
Obrazek
tego widoku już nie ma mąż wyciął wierzbę jeszcze nie widziałam ciągle choruję chyba mi się nie spodoba :oops: :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Ładny widok na ostatnim zdjęciu ale czytam, że mąż wyciął ci wierzbę.
Szkoda bo taka fajna, choć może była inna, konieczna przyczyna tego przedsięwzięcia.
Podobno wierzby to duże pijusy i wyciągają dużo wody z terenu.
Piszesz, że jesteś chora więc życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Kuruj się bo szybko zaraz nadejdzie nowy sezon ogrodniczy.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia nie wiem jak teraz wygląda ale znając męża mógł zrobić sobie żart może całkiem nie wyciął ,często tak ma a jak by to okazało się prawdą to zawsze mogę posadzić drugi raz szybko rośnie bo tam właśnie jest mokrawy teren,tego roku obiecuję więcej zdjęć z górki. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jak mi mój prehistoryczny laptop nie wysiądzie postaram się nawiązać do nie dawnych jeszcze widoków z mojego okna kiedy chorowałam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jakieś dwa zdjęcia mam chyba w poprzek spróbuję je przekręcić .
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Taka zima była ciekawe czy jeszcze się powtórzy zapowiadają różnie a mnie już wiosna w głowie. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu wiosna u wielu z nas w głowie, :D ale za oknem zimno i śnieżnie.
Róża pnąca cudna. ;:oj Kolejna Eden Rose niech Cię cieszy kwiatami. U mnie niestety wielkokwiatowe marnie rosną, więc już nie kupuję.
Emerytura tylko w perspektywie jawi się jako całkowita wolność, a potem szukamy sobie przeróżnych zajęć i znowu czasu mało. ;:224
Nie martw się wyciętą wierzbą. Od jakiegoś czasu nie płaczę po ubytkach, tylko cieszę się, że jest miejsce na coś nowego. ;:108

Dużo zdrowia i szybkiej, słonecznej wiosny. ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Rewelacyjnie kwitnie Ci ta jasnoróżowa róża. Czytam, że nie znasz nazwy, ale najważniejsze, że wiadomo, że to jest pnąca, a nie np. rabatówka. Mamy wtedy przynajmniej wskazówkę, jak ją pielęgnować.
Róża Eden Rose to dla mnie najpiękniejsza odmiana z najpiękniejszych. Kolor, kształt kwiatu, no wszystko jest po prostu idealne.
Pytałaś u mnie Jolu o podpisy na zdjęciach. Ja korzystam z darmowego programu PhotoScape. Musiałabyś go sobie ściągnąć. Tam jest między innymi opcja Edytor. No a potem to już są szczegóły, z którymi trzeba się zapoznać. Jak czegoś nie będziesz wiedzieć, to pytaj, chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Soniu ,teraz mam parę dni wolnego i traktuję to jak przymiarkę emeryturki ale prawda nie zdradzam się za bardzo przed dziećmi albo nie chwalę ,żeby odpoczynek był pełny można spokojnie pozałatwiać sprawy czy zapisać się do lekarza.W perspektywie pół roku jest nadzieja że się dostanę :lol: Jestem tego pewna że czasu będę miała mało,dlatego już uczę się cenić i rozsądnie gospodarować swoim czasem.Dzisiaj jeszcze dokupiłam nasionek i będzie niebawem sianie na parapety,mój M.już się cieszy ;:306 Jutro już luty przyjemnych pogód i oby szybko zleciał. :wit

Cześć Wandziu ,dziękuję za odpowiedź,jak przyjedzie syn to go poproszę może mi coś ściągnie i objaśni,te róże to co roku słabiej bym powiedziała kwitną może dlatego że się starzeją.Mam wokół domu mało miejsca więc mój wątek jest monotonny wiecznie te same zdjęcia,ale cóż takie prawa majątkowe i już, jak będę miała więcej czasu na górkę myślę że pojawi się troszkę więcej roślinek,nie sztuka posadzić trzeba jeszcze o to zadbać a żeby się nie spaść ,ruch bardzo wskazany.Udanego miesiąca luty. ;:138
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu ja tam widzę duuużo miejsca u Ciebie, róże spróbuj ukorzenić z patyczka mnie się kilka razy udało a najlepeiej trochę odmłodzić. Poczytaj jak to zrobić bo ma to związek z wycinaniem najstarszych zdrewniałych gałęzi ale ostrożnie! Dobra metoda z nieujawnianiem wolnego czasu- ;:196 Eden Rosę mam i potwierdzam za Wandą, że nie zawidziesz się na niej. Ja moją przesadzałam z milion razy a nigdy się nie obraziła na mnie i dalej kwitnie jak oszalała. Też przyglądam się jej z okna i myślę że czas na odmłodzenie jej. Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia ,muszę w tym roku poświęcić więcej czasu moim zielonym ,może nie będzie tak tragicznie z moim wolnym i siłami i zdrowiem i da się coś zrobić bo tamten rok bardzo obfitował w choróbska więc mam nadzieję że ten będzie łaskawszy.Dużo zależy od pogody i żeby te susze nam tak nie doskwierały bo podlewanie nie zawsze ratuje sytuacje,ale nic nie poradzimy ten świat robi się coraz dziwniejszy ,tak my jak i roślinki musimy się jakoś dostosować,na ile się uda na tyle będzie dobrze.Jak widziałam niektórzy mają już pokaźne siewki pomidorów i papryki ja dopiero posiałam ale nie śpieszyłam się bo ciągle było zachmurzone i by mi to wszystko tylko dziczało nie stosuje jakichś lamp.Może coś tam urośnie co roku coś jest,już niemal połowa lutego więc coraz bliżej wiosny dużo zdrówka i słoneczka Ewcia :wit .
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jola, wiosna tak jakby już przyszła :tan Chociaż nocami mrozi, to słoneczne dni budzą rośliny do życia i kwitnienia ;:138 .
Czas się budzić z zimowego snu i pokazać kwiatuszki w ogrodzie ;:303 .
Mam nadzieję, że zdrówko Ci dopisuje! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”