Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Post »

Odgrzebuję temat.
Na jesieni posadziłem borówki, w gotowym podłożu z marketu budowlanego do borówek plus dodałem około 15 procent kompostu.
Pomiar zrobiłem wg instrukcji od "toldi". Powstała breja, w której praktycznie nie było wody na górze. Wynik 5.62ph.
Niestety nie mam z czym porównać wiarygodność, ale jeśli gotowe podłoże do borówek faktycznie ma pH około 4, dodatek kompostu na pewno podniósł pH w górę, czyli wynik wydaje się wiarygodny.
Robił ktoś podobne doświadczenie?
Koszty nie wielkie, kwasomierz 30zł + woda destylowana 5zł, oraz około 30 minut na wykonanie.
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 373
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Post »

Aktualizacja.
Przypomniałem sobie, że jesienią wykonywałem analizę gleby z tunelu, w stacji rolniczej.
pH zmierzone różni się o 0,2 do pomiarów ze stacji. Biorąc pod uwagę, że glebę w tunelu mam niejednorodną, wynik pomiaru od "toldi" uważam za wiarygodny, super :)
trademiod
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2023, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Post »

wujeksam pisze: 28 sty 2023, o 10:43 Odgrzebuję temat.
Na jesieni posadziłem borówki, w gotowym podłożu z marketu budowlanego do borówek plus dodałem około 15 procent kompostu.
Pomiar zrobiłem wg instrukcji od "toldi". Powstała breja, w której praktycznie nie było wody na górze. Wynik 5.62ph.
Niestety nie mam z czym porównać wiarygodność, ale jeśli gotowe podłoże do borówek faktycznie ma pH około 4, dodatek kompostu na pewno podniósł pH w górę, czyli wynik wydaje się wiarygodny.
Robił ktoś podobne doświadczenie?
Koszty nie wielkie, kwasomierz 30zł + woda destylowana 5zł, oraz około 30 minut na wykonanie.
Obrazek


Obrazek
Najbardziej popularny kwasomierz z wbijaną sondą https://www.tradelectra.pl/kwasomierz-g ... p-731.html
i nie potrzeba wody destylowanej:)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kwasomierze glebowe,pH metr,płyn Heliga

Post »

Jeżeli to cudowne urządzenie pokaże wyniki pH : Sok z cytryny-2,5; ocet-3; piwo-4-4,5; deszcz-5,5; mleko-6,5 to przyznam, że te druty to nie tylko do robienia wełnianych skarpetek się nadają. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”