Dozownik,inżektor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Majorek
500p
500p
Posty: 571
Od: 9 lis 2009, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

pikks pisze:dzięki wielkie... teraz znów 2 dzień, że działa. Zobaczymy jak długo będize.

A czy wiesz może dlaczego piszą, że poziom wody musi być niższy niż dozownik jak działa nawet jeżeli jest wyższy? :/
Może ma na to wpływ ciśnienie panujące w dozowniku, nie wiem jak taka konstrukcja wygląda, ani jak funkcjonuje. Skoro działa na zasadzie naturalnych zjawisk być może i w naturalny sposób należy kształtować ciśnienia panujące w zbiornikach.
Życzę miłego dnia
Tomek.
pikks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 maja 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

Tak, też myślę, że dziala na podstawie ciśnienia. Moim zdaniem kiedy woda, która jest w dozowniku idzie do ziemi, w dozowniku obniża się ciśnienie i automatycznie, nie mając innych dziur, weźmie wodę z pojemnika, żeby zrekompensować ciśnienie.

Ale jeszcze nie rozumiem dlaczego poziom wody nie może być wyższy niż górna cześć dozownika....
a jeszcze ważniejsze: znów działał przez kilkanaście godziń bez zarzutów. Poziom wody w dozowniku był stabilny, prawie na maksa. Ale chwilę temu patrzę... i... znowu pusty ;:145

Tu jest:
Obrazek
sagram
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 sie 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

U mnie są trochę głębiej wciśnięte w ziemię.

pzdr
pikks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 14 maja 2012, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dozownik do podlewania doniczek i skrzynek balkonowych

Post »

dzięki wielkie za sugestie.
teraz działa non stop od prawie tygodnia, ;:138 zobaczymy co dalej...
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: INŻEKTOR

Post »

Czy są jakieś fajne i trwałe urządzenia ręczne (czyli butelka np. litrowa trzymana z wężem w ręce)? Kilku producentów ma gotowe produkty (np. nawozy) w takich dozownikach pseudoinżektorowych, ale nie wiem, jaka jest ich trwałość i czy nadają się do powtórnego użycia.
yamahawomen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 sty 2023, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dozownik do nawozu AquaNemix na wąż ogrodowy

Post »

Witam, mam kilka rododendronów i azalii zastanawiam się nad zakupem dozownika na wąż. Do tej pory ̶l̶e̶c̶i̶a̶ł̶a̶m̶ korzystałam z konewki ale przy niektórych okazach jest to trudne. Znalazłam dozownik firmy Birchmeier AquaNemix 1,25 l. Czy ktoś może taki używa ?
Obrazek
mariusz689
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lut 2022, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Inżektor nie działa

Post »

Kupiłem inżektor 1/2 do tunelu podłączyłem pod taśmę kroplującą z kompensacją ciśnienia. Podłączyłem tak, hydrofor (2-5bar) - reduktor ciśnienia do 1 bar - inżektor - 56metrów taśmy emitery co 20cm. Podpiąłem nawet 150metrów taśmy kroplującej i na końcu nie zatykałem i też nie zaciąga nawozu. Dopiero jak podepnę kilku metrowy wąż i luzem go położę to zaciąga nawóz.
https://allegro.pl/oferta/inzektor-aspi ... 8239214052
tam jest napisane że działa od 0,7bar więc powinien działać. co robię źle?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Dozownik,inżektor

Post »

Wynika z tego, że musi być większa różnica ciśnienia między wejście a wyjściem i wtedy inżektor będzie prawidłowo działał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”