Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Post »

Dzięki , kupiłam Jelenę, Diane i Arnolda
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Post »

Mam dylemat z moim oczarem, posadzonym przeszło 20 lat temu w obecnym ogrodzie - jeden z pierwszych moich krzewów, ale z czasów gdy miałem jeszcze nikłą wiedzę ogrodniczą. Co ciekawe, nigdy dotychczas nie zakwitł - posądzam o to źle dobrane stanowisko (pod południowo-zachodnią ścianą budynku, na przepuszczalnej, zbyt zasadowej glebie, w pobliżu duży lilak). Przymierzałem się żeby przesadzić go w lepsze miejsce (więcej cienia, trochę chłodniej i wilgotnej) ale jakieś dwa lata temu przyspieszył że wzrostem - obecnie gałązki sięgają 2m. Może dotarł korzeniami do warstwy wodonośnej.
I stąd dylemat - przesadzać go skoro nadal nie kwitnie i ma kiepskie stanowisko, czy jednak zostawić skoro w końcu nabrał tempa i może w końcu zawiąże pąki? Podobno oczar kiepsko znosi przesadzanie stąd ciekaw jestem waszych doświadczeń.

Obrazek
Kuba
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Post »

Na Twoim oczarze nie widać pąków kwiatowych. Oczar jest dość kapryśny i jeśli po tylu latach ruszył, ja bym go zostawiła jeszcze na 2 lata w tym miejscu gdzie jest. Jeśli przez ten czas nie zacznie kwitnąć, to Przesadź. Już gorzej nie będzie :wink: .
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Post »

Moje właśnie zaczęły kwitnąć :heja
Pozdrawiam Lucyna
Heinricus
50p
50p
Posty: 50
Od: 13 maja 2010, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczar czerwony , żółty. Porady,prezentacje

Post »

Tak stary oczar źle zniesie przesadzanie. Myślę, że lepiej zrobić odkład (jeśli są odpowiednie pędy, które można obsypać ziemią). Ukorzenianie trwa długo. Po dwóch latach można odciąć ukorzeniony pęd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”