Róże - odmiany jadalne

ODPOWIEDZ
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

:D Zdecydowanie do niej potrzeba podporę. Ona ma długie pędy i pod ciężarem kwiatów się pokłada.
U mnie jak widzisz jest na kartce z grubszych listewek i na grubej ściance altanki .Przy
okazji będą konfitury :wink:
Powiedzenia :D
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Róże Luis Ordie, ponoć można prowadzić jako krzaczastą, ale gdy ją cięłam próbując uformować na krzew kwitła słabo, więc posadziłam przy pergoli
Luiska się rozrosła i pokazała więcej kwiatów, kwiaty miała od dołu do góry, zbiegiem czasu odsłoniła stópki i kwiaty miała tylko na górze. Pergola
ma wysokość 2m a Luiska kwiaty miała większości na górze. Rok temu ją odmłodziłam, na razie ma mało pędów.

Na tym zdjęciu róża jest w fazie przekwitania, na pewno nie zaliczyłabym jej do róży krzaczastej, raczej pnąca, pergola ma wysokość 2 m a róża
góruje nad pergolą. Ma obłędny zapach. Nie mam wcześniejszych zdjęć, na których róża miała burzę kwiatów. Mam tę różę 22 lata.
Obrazek
Andrzej997
200p
200p
Posty: 470
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

Szkoda, bo pergoli nie mogę zrobić, bo to nie mój teren. :(
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

A może uda się postawić ściankę taką kratkowaną ,jej potem nie będzie widać w tej róży.
Boki z niezbyt grubych krokwi. :) Te boki umieściłam w kotwach metalowych.
A sam taras wykorzystaj by w niego wmontować taką kratkę ,a możesz pokazać ten taras ?
Andrzej997
200p
200p
Posty: 470
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże - odmiany jadalne

Post »

A te kotwy są osadzone w betonie? Musisz je malować? jak często? Wytrzyma to silne wiatry? Jak średnica tych krokwi?
Już widząc ile mam pytań, odechciewa mi się pnącej róży. Musi gdzieś być co najmniej tak piękna i krzaczasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”