Płożący się kaktus-jak najlepiej go posadzić?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Orchid
50p
50p
Posty: 61
Od: 14 lis 2014, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Płożący się kaktus-jak najlepiej go posadzić?

Post »

Witam wszystkim otóż mam około 10 letnią roślinę. Nie jestem pewna jaki to gatunek kaktusa-kiedy jest w okresie kwitnienia wypuszcza mnóstwo drobniutkich kwiatków o kolorze intensywnie różowej fuksji. Kiedy był zakupiony składał się z 2 około 5cio centymetrowych buław stojących pod kątem prostym względem doniczki. Kaktus długo rósł po za moim zasięgiem - w drugim mieszkaniu gdzie opiekują się nim rodzice i brat. Przyznam szczerze-zaniedbałam sprawę. Pędy się rozrosły. Obecnie mają około pół metra każdy i przybrały pozycje poziomą.
Zastanawiam się teraz czy pędy można jakoś bezinwazyjnie pionizować ponieważ chcę przenieść roślinę w inne miejsce a jej pokrój mi to uniemożliwia. Kaktus jest olbrzymi i niesamowicie ciężki względem doniczki i pionizacja wydaje się niemożliwa. Czy macie Państwo jakieś pomysły co mogę zrobić aby posadzić tą roślinę tak by jej pielęgnacja i transport były optymalne?

Obrazek

Obrazek
Basia -26 letnia amatorka hodowli kaktusów, sukulentów i storczyków
BetiDi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 gru 2022, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Płożące kaktusy

Post »

8 lat temu kupiłam 2 malusieńkie kaktusy za przysłowiową złotówkę. Od tego czasu urosły do długości ponad 30cm i są cienkie, w związku z czym się położyły. W tym momencie leżą już poza donicami i trą kolcami po drewnianym parapecie. Czy istnieje coś takiego, jak podpórka pod takie rośliny? Próbowałam znaleźć, ale Google był wyjątkowo niepomocny w tej kwestii. Jeśli nie ma czegoś takiego, to chyba najlepiej sprawdzą się podstawki pod pałeczki do sushi :lol:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Płożący się kaktus-jak najlepiej go posadzić?

Post »

Jak to widzisz?
Zastosowałaś u siebie? Chętnie zobaczę zdjęcie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
BetiDi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 gru 2022, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Płożący się kaktus-jak najlepiej go posadzić?

Post »

Właśnie szukam jakiegoś rozwiązania. U mnie on jest naprawdę "w parterze" i nie mogę go za mocno podnieść, bo się złamie, więc ta podpórka naprawdę musi być niska. Szukam idei na te cudeńka, bo inaczej zdrapią mi lakier z parapetu...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Płożący się kaktus-jak najlepiej go posadzić?

Post »

Skoro się kładą, to taki mają pokrój i powinnaś dać im tak rosnąć jak w naturze.
Na pewno kaktus swoimi cierniami nie podrapie parapetu, to jest niemożliwe.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”