Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Plucha, temperatura 2C. Najgorsze, że wiele roślin np. perukowiec, krzewuszki itp. nie zgubiły liści przed atakiem zimna. Przyszedł mróz, wszystko spadło i na to popadał śnieg. Teraz jest mokra ciapa i nijak zebrać liście z trawnika, tylko się lepią do butów :twisted:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie pogoda identyczna jak w poprzednich dniach. Pochmurno z temperaturą +5/+6 st. C. Noc minęła z temperaturą +1 st. C.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Czwartek był pochmurny z temperaturą +4 st. C. Noc identyczna, o 6 rano +4 st. C.
Pogoda piękna, czyli pochmurna i ciepła, co uwielbiam późną jesienią i zimą, zatem codziennie praca w ogrodzie wre. Wczoraj popołudniowe porządki na rabatkach trwały w najlepsze do zmierzchu przed godz. 17. Towarzystwa dotrzymywała mi znana para trubadurów, umilając pracę muzyką i śpiewem z okresu baroku rzecz jasna.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Piątek był pochmurny z przelotnym deszczem i temperaturą +8/+9 st. C. Przed wieczorem zaczęły się przejaśnienia i nawet przed północą były gwiazdy, jednak nad ranem nadciągnął kolejny front. Od godz. 5 rano pada, a temperatura nad ranem wyniosła +5/+6 st. C.
Wczoraj wyglądało to tak (za portalem fanipogody.pl).
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Cały czas koło zera, raz bardziej na minusie raz minimalnie na plusie. Wczoraj padał mokry śnieg. Byłam zabiegana i nie strząsnęłam okiści. Iglaki mi powyginało do ziemi a dzisiaj przymroziło i nie wszystko dało się strzasnąć :oops:
Cały dzień ponury i mglisty, ale zaledwie 50 km ode mnie, w okolicach Aleksandrowa Kuj. już było słońce :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3710
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Szaro, buro, i chłodno 1C.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie cały czas pogoda jednostajna. Sobota pochmurna z temperaturą +7/+8 st. C. Dzisiaj w nocy przelotny deszcz i +5/+6 st. C. Niedziela pochmurna i +6/+7 st. C.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Późnej jesieni ciąg dalszy, choć ze słonecznym akcentem. Noc z niedzieli na poniedziałek koło +1/+2. Poniedziałek był słoneczny z temperaturą +5/+6 st. C. Dzisiaj nad ranem również +1/+2 st.C (przy gruncie szron). Radio Wrocław zapowiada +6 ponownie w ciągu dnia.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Szaro, buro i ponuro. Temperatura tak 0 - +-1. Najgorsza ta koszmarna wilgoć. Nie lubią jej stare kości, oj nie lubią! ;:185
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wtorek z zapowiadanymi +6 st. C. W środę skończyła się meteorologiczna jesień. Pożegnała nas przyjemną pogodą- pochmurno, mgliście i +1 st. C. 1 grudnia, pierwszy dzień meteorologicznej zimy z +2 st.C i pochmurny, mglisty. Noce z temperaturami między 0 a +2 st.C. Mam nadzieję, że jaki koniec jesieni, taka zima. Kocham taką pogodę atlantycką.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3710
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie jak każdego dnia, spory rozjazd między prognozą a tym co na termometrze. Pogoda jest dobra dla tych wróżbitów, ta za oknem ma się nijak do tej z tv. Może jestem upierdliwy? ale powiedzcie dlaczego te prognozy są takie mocno rozjechane. 7 - 8 c, to chyba jakieś żarty? Może jakieś ludziki mają kasę za taką prognozę? Ile soli trzeba by było wysypać na asfalt przy takiej prognozie? Łatwo można sprawdzić, cofnąć się o kilka dni do tyłu. TVP Białystok przeprawie cały rok nadawało opady deszczu. Prawie każdego dnia miało padać. Po dziś susza jest masakryczna, wody w rzeczce prawe nie ma. Słuchając tych prognoz z tv, mieszkamy w krainie deszczowców.
Co by było w temacie, teraz -3,1C niebo pochmurne i gwiazd nie widać.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Od wczoraj lekko na minusie (-2) i dziś sypnęło śniegiem. niby niewiele ale już zrobiło się biało. A mąż się mi w czwartek dziwił, że siedziałam cały dzień w ogrodzie i bieliłam drzewka, zamiast rozłożyć sobie pracę na kilka dni ;:224
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Piątek z temperaturą +2 st. C, sobota również. W niedzielę słonecznie i +7 st.C. Poniedziałek ponownie pochmurny i +5/+6 st.C. Dzisiaj w nocy i cały dzień deszcz, a temperatura wyniosła +3/+4 st. C. Noce cały czas powyżej 0 (ostatnie dni to ok. +1/+2 st.C). Od dwóch tygodni temperatura nocą nie spadła poniżej 0.
seedkris pisze:U mnie jak każdego dnia, spory rozjazd między prognozą a tym co na termometrze. Pogoda jest dobra dla tych wróżbitów, ta za oknem ma się nijak do tej z tv. Może jestem upierdliwy? ale powiedzcie dlaczego te prognozy są takie mocno rozjechane. 7 - 8 c, to chyba jakieś żarty? Może jakieś ludziki mają kasę za taką prognozę? Ile soli trzeba by było wysypać na asfalt przy takiej prognozie? Łatwo można sprawdzić, cofnąć się o kilka dni do tyłu. TVP Białystok przeprawie cały rok nadawało opady deszczu. Prawie każdego dnia miało padać. Po dziś susza jest masakryczna, wody w rzeczce prawe nie ma. Słuchając tych prognoz z tv, mieszkamy w krainie deszczowców.
Co by było w temacie, teraz -3,1C niebo pochmurne i gwiazd nie widać.
Zawsze słucham lokalnej rozgłośni, czyli Radia Wrocław. Rozbieżność, jeżeli już jest, między prognozą w radiu a moim termometrami to zazwyczaj 1 st.C.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”