Pokrzywka brazylijska, koleus blumego(Plectranthus scutellarioides) uprawa w domu

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego(Plectranthus scutellarioides) uprawa w domu

Post »

Ani jedno, ani drugie - to gajowiec, bylina ogrodowa. Moim zdaniem okropny chwast, ale są tacy, co go lubią.

B.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego(Plectranthus scutellarioides) uprawa w domu

Post »

Tak więc z tym gajowcem zapraszam tutaj:

http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=32

:wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Pokrzywka brazylijska, koleus blumego(Plectranthus scutellarioides) uprawa w domu

Post »

basia_styk
Oo dzięki,a ja się ucieszyłam,że to ten drugi koleus mi się przypadkiem trafił (ktoś mi dał to z inną rośliną)
Ale to nic,mi on nie przeszkadza,wypełnia puste miejsce pod choinkami i robi całkiem niezłą obwódkę. W dodatku jest podobnu do koleusów,więc się z nimi ładnie komponuje.
Szkoda tylko,że koleusy takie delikatne i tak szybko polegają w starciu ze ślimakami ;(

Tu jeszcze sadzonki z tego samego 'drzewka'.
Obrazek
Obrazek
MartaPL_ES
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 paź 2022, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Koleus - insekt/choroba - co to?

Post »

Dzień dobry,

Szukałam po forum podobnego wątku, ale nie znalazłam. Jeśli jest to przepraszam....

Na lisciach mojego Koleusa zaczęły pojawiać się małe dziurki, a dziś zauważyłam, że cała podłoga pod nim pokryta jest czarnymi kuleczkami. Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałam.

Czy ktoś miał doświadczenie.....z tym czymś?

Roslina stała od wiosny na zewnątrz. Wniosłam je do domu ok tyg temu, ale te kuleczki widziałam już na zewnątrz, jednak wtedy nie było tyle dziurawych liści...nie skojarzyłam, że jedno z drugim ma coś wspólnego. Jednak w domu to widzę czarno na białym. Dosłownie.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”