Chore zatoki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chore zatoki

Post »

Oj, oj z tym płukaniem zatok to z rozwagą troszkę! Chorych zatok to płukanie z pewnością nie wyleczy! Soda do płukania zatok? Soda wysusza, a prawie każdy zatokowiec i tak ma śluzówki w kiepskim stanie podrażnione kroplami itp. Dodatkowo zatokowcy którzy mają problemy z uszami powinni sobie darować płukanie nosa. Nieumiejętnym płukaniem zatok nosowych możemy sobie zafundować grzybka. Płukanie zatok nosowych owszem przynosi ulgę na chwilę. Mi przy płukaniu nosa zatkało się ucho, po kilku dniach poszłam do lekarza i odradził płukanie właśnie ze względu na uszy. Mam za sobą 25 lat walki z zatokami i dochodzę do wniosku że ich nic nie wyleczy, jedynie można je zaleczyć! Mi ulgę przynosi świecowanie uszu, nagrzewanie lampą.
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Chore zatoki

Post »

Przyłączam się do porad Beaty . Płukanie zatok sodą uważam trochę za lekkomyślne posunięcie . Lepiej sprawdzą się inhalacje solne .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
Agaste
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lis 2014, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Chore zatoki

Post »

Ja od kilku lat mam problemy z zatokami. Rozgrzewanie solą - poleciła mi to moja mama. Rozgrzewamy sól na patelni. Nie musi być aż brązowa, wystarczy by była gorąca. Potem wsypujemy ją do płóciennego woreczka albo do poszewki jaśka. Składamy tak by sól się nie wysypywała. Owijamy czymś np ściereczką kuchenną by nie parzyło i przykładamy do głowy. Od czoła do czubka głowy, trzymamy aż wystygnie. I jak tu koleżanka wspomniała nie wychodzimy po nagrzewaniu na zewnątrz. Mi to pomaga. O lampie tez słyszałam, że dobrze działa. Słyszałam też coś o żurawinie ale nie wiem jak się ją stosuje przy zatokach. Może ktoś wie? Biorę też tabletki ziołowe sinulan, tak profilaktycznie.
Regulamin
Danos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2022, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chore zatoki

Post »

Mnie pomogły inhalacje z olejkiem Tulsi Madurai, naturalny i mega skuteczny olejek. Dobry tez do smarowania na mięsnie, bóle stawów
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Chore zatoki

Post »

Czy ktoś operował zatoki ?jeśli tak to z jakim skutkiem ?
Proszę podzielcie się radami .
Osoba po operacji przegrody nosowej ,a zatoki wciąż problemem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”