Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Iwona, zdjęć rococo to się doczekasz chyba na wiosnę. Teraz to maniuństwo - wygarnęłam ostatnią dostępną sadzonkę :)
W ogóle to śmiesznie, bo niosę świeżo wpakowaną do donicy na wpół żywą pelaśkę Violet o prawie czarnym kolorze, żeby ją upchnąć pod płotem, a sąsiadka "ale piękna, ale cudna, jaki kolor". A roślinka wstyd napisać, jak na razie wygląda ;:224 Na razie niech pod płotem siedzi przykryta fasolą i czereśnią :;230
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Angielka od Clem3 zaczyna kwitnąć :tan

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Ma bardzo cukierkowy ładny kolor. Ja mam lavender i podjęła drugie kwitnienie. To są fajne pelargonie, gdyby nie te długie przerwy w kwitnieniu pewnie bym je uprawiała z większą intensywnością.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

FikuMiku- zajrzałam do wątku, który już z nazwy :wink: zapowiadał się ciekawie.

Pelargonie świetne, ale ta Blue Wander niesamowita.
Nie rozmnożyła Ci się jakoś nadprogramowo? :wink:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Blubluś rośnie bardzo wolno, z jednej strony jest to wielka zaleta, z drugiej wada, gdy się chce kogoś obdarować.
Wyjechała ode mnie na razie tylko jedna szczepka, a druga maniunia się ukorzenia. Jeśli się przyjmie i wypuści porządne korzonki, wyślę Ci, dajmy jej ze 3 tygodnie jeszcze :)
Kolor ma magiczny, kwiat piękny. Wydaje się delikatna. Ta zima będzie dla niej druga u mnie, mam nadzieję, że minie podobnie bezproblemowo :)

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Kolor jest piękny. To ciekawe, że ona raczej z tych małych pelargonii.
/ zamówiłam już, bo pomyślałam, że może gdzieś wyjechałaś i nie doczekam się do zimy :wink: /

Powiedz mi czy udało Ci się zrobić sadzonki z angielek?
Bo ja w ub roku z sąsiadka próbowałam, jej w ogóle nic się nie ukorzeniło, a mnie tylko jedna :(
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

O, z angielek to ja hurtowo sadzonki mogę robić. Tylko że ta moja od Clem3 postanawia za każdym razem być drzewem, bo nie stosuję środków skarlających. Na ile bym fragmentów nie pocięła pnia angielskiej, tyle się ukorzenia i radośnie zimuje :) Jeśli chcesz to Ci wyślę, już poukorzeniane.
Na zdjęciu jedna z sadzonek zrobiona z czubka wczesną wiosną. Potem zapomniałam ją uszczknąć, dlatego jest taka wysoka, a teraz przymierza się do kwitnienia i szkoda mi chlastać.

Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Chyba chcę :lol: co to za angielka?

Wiesz jak się robi np sadzonki z iglaków, to tyle co wiem, że:
żeby rósł potem taki iglak prosto, to trzeba brać sadzonki z wierzchołka przewodnika.
Z gałązek bocznych jak się pobierze, to będzie rósł krzywo i krzaczasto.
Może podobnie jest z angielkami? i iinymi roślinami w ogóle.

A co to za śrdoek skarlający?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Angielka to na moje oko Aristo pink.

Spróbuję pociachać jedną z sadzonek i ukorzenić dla Ciebie dla Ciebie środek i zobaczyć, jak zachowa się przycięty dół. Nawozy skarlające to wszelkie hamujące wzrost roślin, trzeba umieć ich używać, więc ja nie używam. Rośliny kwitną, tylko trzeba się je nauczyć uszczykiwać i prowadzić i nie będą miały tak kompaktowego pokroju jak oferowane przez profesjonalnych sprzedawców.
To co, joaker, idę jutro ciachnąć jedną z sadzonek angielki na próbę i ukorzenić też środek - zobaczymy, co z tego wyjdzie :)
Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Piękności. ;:173

Mam podobną, ale jednak inną :;230

Moja ciemna z kolei. Obrazek

No kolor jest piękny, ciemny, głęboki.
Jak zobaczyłam w markecie to odstawiłam wiszącą truskawkę
i porwałam :wink: angielkę.
Zdjęcie niestety rozjaśnia ten kolor.

Zrobiłam na innej opcji i kolor jest taki ciemny, ale jakby z kolei pozbawiony życia.
Trzeba sobie zmiksować w wyobraźni te dwie wersje. Obrazek

Czuję, że wyciągnę aparat.
No i tak prezentuje się w aparacie. Minimalnie rozjaśnione.

Obrazek

edit
A masz jakiś patent na ukorzenianie?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Czy ta Twoja ciemna to czasem nie Violet? Niedawno ją kupiłam za pół ceny - powolutku dochodzi do siebie i jest cudna.

Obrazek

Obrazek

Ta moja cukierkowa rozpoczyna kwitnienie wybarwionym łososiowym różem i w miarę przekwitania jaśnieje, do niemal bieli na zewnętrznej części płatków. Myślę, że ją polubisz.

Obrazek

Pięknie zaczynają kwitnąć te kupione u Pawła, m.in. White to rose - ma przepiękną kulę składającą się z całkiem dużych kwiatów, już wiem, że ze mną zostaje na zimę i kolejne lata

Obrazek

Różyczkowa Plum rumbler też zapowiada się wyśmienicie

Obrazek

Rozwaliła mnie wielkością różyczek jedna z odmian Appleblossom

Obrazek

Ale pod względem obfitości kwitnienia oraz wielkości kwiatów jest niemal nie do przebicia stara dobra Calliope red


Obrazek
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

Nie mam pojęcia, jednak jeśli Twoje zdjęcie jest wierne, to mam
wrażenie jakby kwiat się różnił.
Bardzo bym chciała ją ukorzenić, to bym Ci podesłała.
Czy masz jakiś patent na ukorzenianie?

No piękne masz pelargonie i nie dziw, że można dostać pelargoniozy. :roll:
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pelargonioza FikuMiku cz. 1

Post »

joaker, mnie to można szczepkę wysłać - i ukorzenię bez kłopotu
Zawijasz ucięty ogon w wilgotny ręcznik kuchenny lub coś podobnego co trzyma wilgoć, potem ten ogonek w woreczek śniadaniowy. Do kartonika niewielkiego i wio. A co masz jeszcze fajnego z pelargonii albo co byś chciała z moich nadmiarowych na wymianę oprócz ukorzenionej angielki? napisz na pw, żebyśmy tu nie śmieciły :)

Przypominam, że wymiana/handel tylko w sekcji ofert lub przez pw.
Iwona
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”