Pompa do wody brudnej

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

A jak wysoko chcesz pompować? Bo te ruskie mają do ok 16m ale wtedy jest ta dolna wydajność. Przy dużych pompach często siada rozruch. Dla tego one nadają się do długich prac a nie do częstego rozruchu.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Max z 5-6m głębokość z jakiej chce podnosić wodę.

Pytanie czy tej pompy mogę do rudnej wody używać ?

I jakie ona daje ciśnienie tj. czy zraszacz uruchomi by się obracał dość znacząco ?
danpok
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 4 lut 2011, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Witam,
mam podobny problem. Otóż w tym roku podłączyłem się do kanalizacji. W ziemi pozostawiłem zbiornik od szamba do którego podłączyłem rurę odprowadzającą deszczówkę. Poszukuję teraz pompy wodnej do tego zbiornika. Mam z tym związane dwa problemy. Pierwszy średnica otworu do szamba to 20 cm (przez ten otwór musi zmieścić się pompa), drugi woda w tym szambie nie należy do czystych. Proszę o radę jaką pompę powinienem kupić? Zapomniałem dodać, iż chciałbym tą wodę wykorzystać do podłączenia zraszaczy do podlewania.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Ja to już tak sobie myślałem by taką pompę do czystej wody owinąć w siatkę PCV (jak do dociepleń budynków bierze się po ok.2 zł za 1m kw.). Wtedy grubszy brud nie powinien przejść.
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Tylko jak ta siatka się zapcha to musiszy wyciągać czyścić itp
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

No tak ale mam cień nadziei, że taka pompa wytrzyma dłużej.
Awatar użytkownika
HYPO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 lut 2013, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

Re: Pompa do brudnej wody.

Post »

Witajcie
Warto napisać w tym miejscu że pompy zatapialne do brudnej wody nie do końca nadają się do wytworzenia ciśnienia. Konstrukcja tych pomp pozwala na przepompowanie dużej ilości wody ale nie wytwarzają dużych ciśnień.
Jeśli jednak uprzemy się i podłączymy zraszacz i pompie uda się wytworzyć ciśnienie to pompa taka będzie dławiona i dość szybko może się uszkodzić.
Ja osobiście proponuje pompę głębinową o większej wydajności w zestawie z zbiornikiem hydroforowym. Na temat montażu takiej pompy nie będę się rozpisywał bo to długi temat.
Najtańszej pompy na allegro do końca bym nie polecał bo często się okazuje że jest to najdroższa pompa jeśli przeliczymy długość pracy bez uszkodzenia.
Wiem bo zdarza mi się zajmować naprawą pomp i sprzedażą.
Chętnie zapoznam się z regulaminem forum
Darek566
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2019, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa zatapialna do deszczowki

Post »

Dzien dobry
Mam kłopot, bo w moim mauzerze są algi (pomoze okryć to czyms, zeby im nie było tak dobrze?)
Chcę kupić pompę automatyczną IBO multi IP 1000, lecz sklep mowi, ze to tylko do czystej wody.
Będę miał problemy?
A moze jest jakas pompa cisnieniowa do brudnej wody?
Dziękuję za odpowiedzi!
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”