Taras,z czego?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Taras,z czego?

Post »

To ciekawe. Daje jakąś nadzieję. Ja na razie na werandzie robię z modrzewia. Natomiast taras jest większy i zastanawiam się nad nieco tańszą opcją. Tylko on zadaszenia nie ma.
Czy te deski masz grube? Czy raczej takie jak w markecie?
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Taras,z czego?

Post »

Właśnie zmierzyłam- 3 cm grubości. Sosna, Pamiętaj ma taką wadę, że wychodzi z niej żywica. Na tarasie jest tylko jedno takie miejsce (na 16m2). Nie wiem, czy to dlatego, że deski impregnowane ciśnieniowo. Mam jeszcze słupy podtrzymujące daszek nad tarasem i balustradę balkonową z sosny. Tu już zdarza się, że dość obficie "płacze" żywicą. Te elementy były z surowego drewna, dopiero ja je impregnowałam. Drewno kupowałam w tartaku.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1955
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Taras,z czego?

Post »

Sosna mimo długiego suszenia potrafi na słońcu jeszcze długo lać żywicę tak miałam z moim wypoczynkiem ogrodowym aż mąż podpalił zwyczajnie blaty potem przetarł papierem i ponownie zaimpregnował teraz może być ale jeszcze są miejsca gdzie potrafi wychodzić nigdy nic z sosny nie kupie.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Taras,z czego?

Post »

Miałam jakiś czas temu okazję przyjrzeć się z bliska tarasowi z deski kompozytowej u sąsiada. Nie wiem, czy to kwestia wykonania, bo robił mu jakiś znajomy nie fachowiec, ale z bliska wygląda to jeszcze bardziej sztucznie i plastikowo. Brzegi desek, gdzie są odsłonięte- widać perforację, deska jest kładziona na wylewce betonowej- pomiędzy deskami widać metalowe elementy mocowania ;:185
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Taras,z czego?

Post »

A na przykład na basenie na wolnym powietrzu w Powsinie w Warszawie deska kompozytowa wygląda tak w miarę. I miło się chodzi. Nie jest za bardzo gorąca. Może nie wygląda jak drewno, ale też nie jest bardzo plastikowe w odbiorze. No i w tym miejscu jest to uzasadniony wybór materiału.

A nam się udało skończyć werandę przed domem. Tylko kwiatki rosnące wokół niestety ucierpiały. Zobaczymy jak będzie się spisywał.
Awatar użytkownika
Daniel431
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 29 mar 2021, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taras z czego?

Post »

mama60 pisze:Dzień dobry
Z doświadczenia polecam deskę szwedzką na taras.Mam taras zrobiony z tych desek sosnowych zresztą i nic go nie rusza.Zgodnie z zaleceniem położone ,przykręcone wkrętami tarasowymi tzw.torxami i nic im nie dolega.Pierwsze olejowanie po pięciu latach po umyciu myjką.Miałam zrobione w tym samym czasie półki z desek sosnowych kupionych w markecie budowlanym i niestety musiałam już je malować farbą bo wyglądały fatalnie.
Ja mam u siebie dwa tarasy:
1. Pierwszy zrobiony ze zwykłych desek sosnowych 1 cal, ciętych do kantu i szlifowanych. Nie impregnowałem tego niczym. Są tylko odizolowane od betonu i ziemi i położone na legarach. Pod deskami i legarami jest przewiew. Deski ładnie zsiwiały (bo na tym mi zależało, by mialy kolo zbliżony do starych szop, czy stodół). Mają już 10 lat - zero problemów.

2. Mam też taras na ktorym położone mam płytki. Taras ma również 10 lat. Ten taras NIE JEST zadaszony, znaczy, że w zimie zalega na nim śnieg. ugi impregnowałem kilka razy specjalnym impregnatem do fug.
Taras, poza tym, że po 10 latach ukruszyłą się fuga w miejscu, gdzie taras stykał się ze ścianą (została zastąpiona potem specjalnym silikonem), też sprawuje się dobrze, aczkolwiek nie oszukujmy się, na pewno po jakimś czasie fuga pewnie się wykruszy pod wpływem mrozu, woda wsiąknie dalej i następne zimy spowodują odklejenie się gresu. Na razie jednak jest ok.

żadne rozwiązanie, czy to deski, czy to płytki nie jest wieczne. Jedno i drugie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Ja jestem zdania, by robić tak, by pasowało do reszty, do ogrodu i do bryły domu. Jeśli do ogrodu/domu pasują deski - róbmy z desek. Jeśli pasują płytki - z płytek, a jeśli pasuje kamień, to z kamienia (hm.. chyba kamień tak w ogóle to jest najtrwalszy)
paulinatysz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lip 2022, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Taras

Post »

Hej ;) przede mną wykończenie tarasu. Po zobaczeniu realizacji na stronie reklama susnięta/Karo zdecydowałam się na deskę kompozytową i u nich zamówiłam. Pokażcie jak wyglądają Wasze tarasy z taką właśnie deską i jakie macie kwiaty :) Z gory Dzięki :)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Taras,z czego?

Post »

Sąsiad ma taras z kompozytu. Wygląda to fatalnie, nie wiem czy to kwestia wykonania, ale pomiędzy deskami widać z pod spodu metalowe elementy mocowania. Stoisz obok i widzisz, że to plastik :( Ten taras ma jakieś 4 lata., są miejsca gdzie deski pękły do środka, nie wiem, czy tam coś spadło, czy to od UV materiał zetlał.
Ja mam z deski sosnowej impregnowanej ciśnieniowo i olejowanej co roku. Po zimie widać nieco zużycia, głownie wytarcia od psich pazurów. Po olejowaniu wygląda jak nowy.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”