Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Kochani jak to jest z tymi pomidorami samokończącymi? Można je trochę przerzedzać, czy nie? Szukałam informacji na ten temat, ale spotkałam się z tak różnymi opiniami, że już sama nie wiem ;:219 Jedni piszą, żeby prowadzić na 2-3 pędy, a inni że urwanie nawet jednego liścia im się nie podoba...
Wsadziłam kilka sztuk Promyka do tunelu, żeby mieć wcześniej owoce i nie chciałabym popełnić takiego błędu jak w tamtym roku z koktajlowymi. Znajomi mówili, że nie trzeba obrywać u nich wilków i miałam totalny busz...
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Mam ze 20 odmian takich w donicach karlowych i uważam że zależy to od odmiany i tym samym czy jest to wiotko łodygowy czy sztywno łodygowy. Promyka mam w gruncie i donicy. Jeszcze nie wiem jak go poprowadzę, wyjdzie w praniu ;:333
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Moje dwie sadzonki są już dość gęste, chętnie bym je troszkę rozluźniła, ale jakby się miał na mnie za to obrazić, to wolę nie ruszać :wink:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Samokończące można nawet prowadzić na jeden pęd, tylko resztę usuwać, pozostawiając coraz co nowy pęd przed kwiatostanem, aby krzak się nie zakończył całkowicie. Im więcej pozostawimy bocznych pędów, to bardziej się rozrośnie zwiększy się plon, a opóźni dojrzewanie.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2851
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

W końcu pomidory u mnie zregenerowały się po zimnym początku maja, pięknie kwitną, część już kończy na pierwszych gronach inne zaczynają,
drugie piętro zaczyna się pojawiać. Spostrzeżenia jakie mam po początku sezonu Pascal de Picarde ma piękne wielkie kwiaty i mnóstwo pyłku.
Fav'y jako jedne z nielicznych prawdopodobnie będą miały pierwsze grono zapełnione w całości tyczy się 3 krzaków, czwarty z liścmi ziemniaczanymi na razie musi się zdecydować czy zawiązał, czy nie, ale wydaje się że owoce które miały by być z zawiązków będą olbrzymimi sakwami Faworyt gratulacje ;:oj ;:138
Promyk coś wiąże, ale w większości nie :roll: Próbowałem ożenić go z Malachitową szkatułką, która ma już owocek, ciekawe czy załapało małżeństwo na promyku.
K36 jeszcze nie kwitnie Banana legs kwitnie, Mirek 19 kwitnie, Babcia 102 kwitnie, Malinowy NoKa niedługo zakwitnie,
Black beauty kwitnie, Kam 1 F1 kwitnie i wiąże będzie młócenia nasion na AWN, Kam 1 F2 dopiero wsadzony, Kam2 F1 i F2 kwitną, Aurija jeszcze nie kwitnie.
Miał może ktoś pomidora szklarniowego Ateron F1 co można się po nim spodziewać, wyszukałem że dość późny.
Najsłabiej wypada moja selekcja rozszczepień pomidora czekoladowego pierwsze grono na każdym będzie puste prawdopodobnie :?
anulab bardzo ciekawą ofertę ma ten sklep litewski na S myślę, że skuszę się i założę tam konto :wink:
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Favy na jesień muszę zdobyć w końcu w tym roku się nie udało ;:145. Wiele odmian ma u mnie owoce ale żaden nie chce dojrzewać z wczesnych odmian, od tyg się ochłodziło i pomidory stoją w miejscu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8657
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

:wit Kamil , czy chodzi o sklep Sonis ? Kupuję u nich , ale zawsze za dużo bo jest limit na przesyłkę
gratis . :oops: Mam od nich pomidorka Montfavet , za wcześnie na opinie , ale już widać , że niski i wczesny .
Taki w sam raz na pierwsze uprawy .
Dzisiejsze zbiory . Te pomarańczowe na dole to Honey and Sugar , fajny , niski , wczesny pomidor , ale podatny na
szarą pleśń .
Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Moje pomidory. ;:138
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1894
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

A to moje pomidorki ,jakoś słabo zawiązują na pierwszym gronie.
Podlewałam Kristalonem zielonym i kurzy obornik pod korzenie. ;:218

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Polowe ledwo przeżyły zimną Zośkę i dohodzą pomału do siebie.
A to moja wisienka na torcie Mongolski karlik.

Obrazek
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Grubas85
50p
50p
Posty: 87
Od: 15 kwie 2021, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie, Kraśnik

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Anulab, Aniu czy Ty masz podgrzewany tunel czy szklarnie? Inaczej nie widzę tak pięknych zbiorów o tej porze ;:215 szczerze zazdroszczę, u mnie dopiero pierwsze kwiaty, żadnego owocu jeszcze.

[img]https:/%20%20/images89.fotosik.pl/596/6053edd819d9ba43m.jpg[/img]

Obrazek
Pozdrawiam,
Iza
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8657
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Iza , nie mam ogrzewanego tunelu . Staram się tak robić by maksymalnie wydłużyć
sezon wegetacyjny jak najniższym nakładem finansowym .
Robię tzw. ciepłą grządkę , zabezpieczam styropianem , takie igloo ogrzewam przewodem
do terrarium ( nocą i czasami w dzień ) . Pobór enerii jest niski , ale przy małej wyizolowanej
przestrzeni ciepła wystarcza . Konstrukcję rozebrałam i zdjęć nie wstawię .
Na jesień chcę spróbować wydłużyć sezon ogórkowy , które termicznie są bardziej wymagające .
Grubas85
50p
50p
Posty: 87
Od: 15 kwie 2021, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie, Kraśnik

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Bardzo mnie zaintrygowałaś i chętnie bym zobaczyła jak to sobie wymyśliłam, efekt z tego co widzę zachwycający. Musze spróbować z tym w przyszłym sezonie. Myślałam nad zastosowaniem styropianu jako izolacja ścianek, ale nie miałam do końca pomysłu jak to zrobić. Rozumiem że wtedy pomidory jeszcze w doniczkach, a nie w ziemi? Jak byś chciała się podzielić szczegółami będę wdzięczna ;:180
Pozdrawiam,
Iza
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8657
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 7

Post »

Sadzę do gruntu , dlatego ziemia musi mieć temperaturę komfortową by pomidory nie
zsiniały z zimna i nie zatrzymały się w rozwoju .
Mniej więcej pod koniec lutego robię ciepłą grządkę z organiki , najlepsza do tego jest
trawa , która się błyskawicznie zagrzewa . W tym czasie ze świeżą trawą problem .
Tak robię od kilku sezonów , na forum powinny być zdjęcia .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”