Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu właśnie takie piękne wiosenne zdjęcia ciemierników koją nasze nerwy i pozwalaja na chwilę odgonić złe myśli. Niedługo wiosna jednak zagości i będziemy urabiać ręce na rabatach. ;:306 Niech ręka wróci do pełnej sprawności. Nastawienia M do roślin ozdobnych nie zmienisz, na pewno ma inne zalety. ;:108
Zdrowia, słońca, spokoju i dużo optymizmu. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Soniu dziękuję za wizytę dokładnie jak powiedziałaś dzisiaj miałam wolny dzień i pogoda dopisała. ;:138 ;:3 Zaraz inaczej się człowiek czuje jak zdoła sobie zrobić troszkę porządku na ogrodzie, do pełni szczęścia jeszcze daleko ale zawsze coś zaczyna przejaśniać.Dosypałam sobie do rabatki świeżej ziemi bo był dołek a teraz mam tyle perzu że nie mogę się pozbierać do tego łagodna zima i ręce po łokcie ;:60
Mimo wszystko na dzień dzisiejszy troszkę ogarnęłam a jutro jeszcze poprawię i wiosna zaczęta ;:138
Masz Soniu rację oczywiście że M ma inne bardzo dobre zalety tylko czasami one nie zgrywają z moimi i jak to w życiu bywa, ogólnie bardzo dużo porządku porobił z drzewem jak to przy mini lasku zajęć nie brakuje.Dzisiaj bardzo fajnie się pracowało ja w jednym końcu działki on w drugim i widać efekt co dwoje rąk to nie jedne. ;:333 Szkoda że to nie działo się 20 lat wcześniej ale lepiej późno niż wcale i oby tak dalej,może i do Martusi uda mi się kiedyś dotrzeć przyznam się jestem już wygodna wolała bym samochodem :lol: ;:71
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ta różyczka jest już wielką różą a te pozostałe muszę odnowić w tym roku tylko z łubinem to mi się chyba nie uda bo o ile pamiętam kwitnie na drugi rok od posiania a bratki nasiona mam ale trzeba było je siać w lipcu,trudno może jakieś sadzonki zdobędę.Życzę wszystkim udanego dnia jutrzejszego. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu lepiej późno niż wcale bo nigdy nie jest tak jak by się chciało .Fakt że M pomaga bo ja wszystko siama chyba że wnuk pomoże,ale tak jest lepiej, bo jak zrobię tak mam i bezstresowo mogę się delektować ogródkiem .Wesołe bratkowe towarzystwo zaraz weselej .U mnie nie ma żadnego sklepu z roślinkami a w Dino jeszcze nie widziałam . ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Serdecznie cię witam Jadziu ,racja że najbardziej chodzi o naszą radość z pracy w ogródku,jak nie przeforsujemy to na zdrowie tylko wychodzi.Chyba że ktoś nie potrafi się zatrzymać tak jak ja,jak już nie mogę chodzić to dopiero pasuje :D Ale jak tu się zatrzymać jak wszędzie jest coś do zrobienia na już i uratowania na już. Bardzo fajnie że masz wnuka chętnego do pomocy,oby nie tracił tych chęci a w Tobie siły i zdrowie niech drzemią zawsze.Po jakiekolwiek kwiatki czy cokolwiek ogrodniczego to muszę namówić męża żeby mnie zawiózł do najbliższego miasteczka bo ja ze wsi a tu nic nie ma w tym temacie,jak sobie nie zasiejesz to nie masz.Niestety w tym roku odpuściłam sobie sianie na parapety bo za dużo mi ostatnio padało siewek i zniechęciło mnie to będzie mniej ale coś tam kupię rozsad i też będzie.Dzisiaj trochę zimno było ale byłam na spacerku niestety nie było nic do sfotografowania,tzn nic ciekawego,jeszcze będą przymrozki forsycja coś zaczyna się żółcić ale bardzo powoli,jak tylko będzie parę dni słonecznych ciepłych będzie wiosenna symfonia ;:138
Obrazek
to jest wspomnieniowe zdjęcie ale taki jeden mi się pokazał o ogródku.Powodzenia Jadziu. ;:333
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Skąd ja to narzekanie eMa znam, toczka w toczkę (kropka w kropkę) mój eM.
Oni chyba z jednej gliny ulepieni. :;230
My chyba z innej. ;:108
Ja też w zasadzie oprócz pelargonii i lobelii mało co wysiałam bo już mój ślubny wszystkie parapety zajął
i łaskawie dwie skrzynki z ziemią mi zostawił na sianie (na jego 25 szt.) ;:306
Ale niedługo to ja sobie odbiję. ;:204
Bratki i róża ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Na razie niczego nie siałam i chyba w tym roku dam sobie na wstrzymanie.Każdy kwiatek o tej porze cieszy niczym najdroższy skarb. U mnie już sporo kwitnie ,a róże budują listki, mrówki i mszyce tez już sie pokazały, bo wiadomo żyć i jeść trzeba :wink: Widziałam też biedronki czyli wiadomo każdy walczy o ten kawałek chleba :;230 Miłego weekendu Jolu ;:196 ,chociaż pogoda spłatała jak zwykle figla ,ale taki mamy klimat :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj, Jolu :wit .
Jak tu zaglądam, to Cię nie ma ;:174 , a jak tylko nie zajrzę, to się pojawiasz ;:oj , a powiadomienia u mnie nie działają!
Kiedyś się zdzwonimy i zrobię Ci najazd rowerem, ale sama, bo mój eM to dzikus niezainteresowany naszymi "chabaziami" i podejrzewam, że ciężko byłoby go namówić na wypad do ogródkowej koleżanki ;:306 .
Urobiłaś się już na wiosnę, a ja w ciepłe dni leniuchowałam z wnuczką :oops: i suche badyle jeszcze straszą, a i chwaściorki mają raj i rosną w najlepsze ;:223 .
Wczoraj trochę pośnieżyło, a dzisiaj za oknem biało ;:oj , na szczęście na termometrze nie widać strasznego mrozu, to może jakoś to będzie i po niedzieli wiosna się rozkręci na dobre, :tan .
Śliczne tulipanki wspomnieniowe ;:167 , pilnuj tego jednego, co się pokazał, może się rozmnoży ;:138 . Mam ogromną słabość do takich maluszków :heja .
Jolu, łubiny na pewno przezimowały i znowu zakwitną latem, a jeśli pozwoliłaś dojrzeć nasionkom, to i siewek będziesz mieć mnóstwo, chyba, że już je zdążyłaś wysiekać ;:306
Pozdrawiam Cię gorąco w zimowy poranek ;:196 i oby do wiosny! :D
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witam serdecznie wszystkie Panie ;:138 ;:196

Ewcia czasami jest mi głupio że tak narzekam ale pomimo obietnic samej ,sobie że nie będę co jakiś czas poddam się słabości i wcale się lepiej nie czuję o dziwo :shock: ;:14 .To święta prawda że oni z innej gliny ale chyba inaczej nie może być.Teraz się zastanawiam co posadzić przy tarasie chwilowego bo nigdy nie wiadomo kiedy najdzie go nawożenie ziemi i najpierw wykopałam wiosenne co teraz by kwitły a teraz słyszę" a nie wiem czy w tym roku będę woził ziemię",nie wiem czy nie zrobię takiej improwizacji tarasowo wkopanych skrzynek.Zawsze można będzie je w każdej chwili wykopać z roślinkami nie niszcząc roślinek.Jak nie posiejemy to chociaż zwiedzimy targowisko kiedyś w tym temacie,powodzenia Ewcia :wit .


Jadziu pogoda dała nam na wstrzymanie i roślinkom też ,ale lepiej teraz niż w maju i oby nas przymrozki oszczędziły jak zielonego będzie więcej na wierzchu.Moja różowa magnolia zaczyna rozchylać paki i jestem zatroskana żeby chociaż chwilkę pogoda pozwoliła jej na rozłożenie różowych" sukienek"Obeszłam dzisiaj dookoła dom ale wiatr taki zimny że nie pstrykałam zdjęć bo nie chcę się przed Świętami (załatwić).Dokładnie jak mówisz ta zieleń i złotko co się pojawia są jak promyki słonka i nadziei na lepsze dni i życzę tego serdecznie. ;:168

Martuś spodobało mi się twoje stwierdzenie że męża nie interesują nasze habazie to znaczy że mój M.nie odbiega od normy ;:306 To może żeby ich poznać spasujemy inne ich zainteresowania i wtedy się uda i znajdą dla nas czas :heja W końcu chłop głową a kobieta szyją pokręcimy nimi troszkę i będzie dobrze ;:138 Zimno się zrobiło a ja mam lilie do wsadzenia jeszcze do tego chodzę po pracy na zabiegi wracam około19,00 do domu kiedy ja to zrobię nie wiem,ale wsadzę choćby po ciemku tylko nie w niedzielę bo się los sprzeciwi i się zmarnują.Niedziela następna Palmowa a ja w robocie będę siedzieć gdzie ta sprawiedliwość ;:145 Dzisiaj wieczorem muszę jakieś mięska na przyszłe obiady porobić i zamrozić żeby się m> nie umożył bo kto mnie do ciebie zawiezie?Jak byś się rowerem kiedyś wybierała to muszę ci przesłać jakoś zdjęcie mojego płotu i sąsiednich domów żebyś trafiła ,ale musimy się zgrać bo moja praca niemal co dzień na inną godzinę nie możesz darmo jechać,potem cię odprowadzę choć kawałek,pewnie po Swiętach dopiero ale tej wiosny musimy. :heja już się cieszę. :wit Zdróweczka,słoneczkaitd... :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Super pomysł takiej improwizacji tarasowo wkopanych skrzynek bo to zawsze łatwiej zmienić roślinki gdyby co i mniej roboty! Ale u mnie taras to dla pomidorków musi być i papryk; rodzina (jak przyjedzie)narzeka że robie ogród botaniczny im i że im za ciasno i muszą taskać krzesła i inne leżaki do ogrodu pod drzewa. Ale pomidory im zawsze smakują :D
Ja lilii jeszcze nie kupiłam nawet tak zaspałam.. Twoja magnolia jest pachnąca?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Iga ,wiesz nie wiem dokładnie,trochę pewnie pachnie ale nie jakoś intensywnie bo nie zwróciłam na to większej uwagi,bardziej zapamiętałam lilie w późniejszym czasie one pachną aż za bardzo, chyba wszyscy sąsiedzi czują ;:306 Poddałaś mi pomysł może też posadzę jakieś koraliki koktajlowe będą na bieżące podjadanie :tan tylko nie wiem co na to mój M on jest na wszystko :pogon ,potem szybciej wykopię jak wkopałam ,ale spodobało mi się to. ;:173 Co do lilii to zobaczę czy coś z nich będzie tylko jedna wypuszczała inne jak by zagrzybione lekko były zobaczymy,nie miałam środka żeby je zapuścić,co będzie to będzie.Wczoraj był śliczny dzień poddałam się pokusie i posiałam po 2 rządki pietruszki ,marchewki i cebulki siewki,ziemia była ciepła i wilgotna,jak by nie było zbyt dużo zimnych dni może coś z tego będzie,męczę męża o jedną skrzynkę żeby zrobić podniesioną grządkę ale ciężko się doczekać.Dużo słoneczka życzę może prognozy się nie do końca sprawdzą :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Wiosna nie chce się z nami witać ;:145 zamiast hasać po ogródku to ja choruję i oglądam pomoczone moje biedne roślinki,jeszcze nie zapowiadają poprawy dopiero po niedzieli,mnie akurat wolne się skończy,jak zwykle wszystko na przekór :evil:
Mam cichą nadzieję że nie będzie tak cały rok,i zobaczę troszkę wolności i słoneczka. ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hiacynty już stare nie wykształcają ładnych pałeczek może trzeba je na jesień przesuszyć jak tulipany.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przeslicznie u ciebie jest; widać wiosnę mimo okropnej pogody :D U mnie na zewnątrz wszystko zmrozone i gnije.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Iga,witam cię serdecznie niestety tylko tak pocieszam się kolorkami bo mokro i zimno a ja jak zwykle choruję gdyby było słoneczko kolorki by były żywsze ale teraz myślę aby wyzdrowieć bo pracy mnóstwo.Możliwe że u was większe zimno przy gruncie ,u mnie magnolia się powoli rozkwita a jak się rozłożą płatki zwykle ją zmrozi i jutro muszę pstryknąć fotkę póki jeszcze cokolwiek wygląda.
Obrazek
taka była jakiś tydzień temu teraz jest bardziej rozwinięta ,niestety pokazuję ją do znudzenia bo poza jeszcze żółtą nie mam ich więcej ;:131
Głowa do góry Iguś przyjdzie ciepełko i do ciebie. ;:3 ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”