Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Dziękuję za propozycję pomocy ze zrazami Gold Millennium, ale z jakiegoś względu nie mogę na nią odpowiedzieć. A szkoda, bo chętnie bym skorzystała :wink: .
Jak mi się nie uda to będę próbowała kupić gotowe drzewko, chociaż nadal nie ma ich online. Tzn. znalazłam w jednym miejscu, ale nie mam zaufania do tego sklepu.
I co do kupowania online - raczej nie mam złych doświadczeń, ale staram się kupować w szkółkach, a nie na all...o. Na kilkadziesiąt kupionych przeze mnie drzew i krzewów nie przyjęły się nektaryna, morela, śliwa i jeden oliwnik. Czasami drzewka są małe i nie wyglądają okazale ale z drugiej strony stacjonarnie naprawdę ciężko kupić te odmiany, na których mi zależy. Jak pytam o stare odmiany to proponują Antonówkę, a jak trafi się Szara Reneta to już rarytas :wink:
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Z kupnem gotowych drzewek mam złe doświadczenia. Nabywałem na targach i w punktach stacjonarnych. Odmiany często były pomylone. Najgorsze było to, że o tym dowiadywałem się po kilku latach. To były stracone lata. Z mojego doświadczenia, szkoda czasu i pieniędzy na takie eksperymenty w swoim ogrodzie. Może miałem po prostu pecha. Sąsiedzi mieli czasem podobnie ale, wychodzili z założenie, co ma być to będzie. Zakładając niedawno swój mini sad wyszedłem z innego założenia. Niczego nie będę kupował. Nastawiłem się na wymianę przez fora ogrodnicze. Przesyłanie zrazów było proste i niezbyt kosztowne. Nawet podkładki i przewodnie dostałem w listach. Dziś może to się wydać bardzo czasochłonne i trudne do wykonania, a może nawet nielegalne. Teraz jestem zadowolony z takiej formy zakładania mini sadu. Drzewka i krzewy plonują obficie. Dobór odmian miałem prawie nieograniczony, zawsze znalazł się ktoś kto miał to czego szukałem.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Właśnie, kupienie podkładek to też nie taka prosta sprawa. A szczególnie antonówki lub A2. Nie widziałam nigdzie.
Chętnie odezwałabym się o te zrazy Gold Millennium ale nie mogę wysłać wiadomości. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł dla początkującej jak ja, bo jeszcze nigdy nie szczepilam. W tym roku kupiłam zrazy i zamierzam spróbować po raz pierwszy.
lgrom
200p
200p
Posty: 349
Od: 18 gru 2016, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: KNS

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Na początek, polecam szczepić na czym co mamy w ogródku i dobieranie doświadczenia. Kupowanie podkładki i szczepić jako początkujący to jest wyzwanie. W razie niepowodzenia odboje podkładka , a za rok znowu powtórka.
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Też racja. Z drugiej strony nie mam aż tak dużo drzew, na których mogę szczepić, a plany co do kolejnych odmian mam spore. Apetyt rośnie w miarę jedzenia :wink: Fajnie byłoby mieć kilka takich rosnących już podkładek, które będą się wzmacniały w oczekiwaniu na docelową odmianę. Liczę na to, że metodą prób i błędów dojdę do tego jak to robić poprawnie. Gdzie można szukać takich podkładek (antonówka, A2?)
Ktoś to w ogóle sprzedaje w ilościach detalicznych czy pozostaje mi sianie nasion z własnych jabłek?
bociankrasna
200p
200p
Posty: 210
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja zamówiłem na alle..... po 10 szt można kupić. W poniedziałek mają przyjść to powiem jak z jakością.
Krasny
500p
500p
Posty: 531
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Gdzie kupujecie wysyłkowo orzechy włoskie szczepione? Wiem kto produkuje najlepsze sadzonki :) , ale z tego co kojarzę to nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Na stronie wyżej wymienionej pani są podane linki do sklepów, gdzie można kupić jej produkty. Niestety praktycznie wszystkie odmiany są niedostępne. Uzupełnią jeszcze asortyment, czy przyjdzie czekać do jesieni?
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Borówka - wybór odmiany

Post »

Ciekawe to co piszesz. Pewne miejsce - a możesz polecić jakiś sklep internetowy? Chociaż Aurorę widziałam tylko w jednym sklepie internetowym, do tego dość drogą. Akademia roślin - kupował ktoś w tym miejscu? Bo jak mam kupić tak drogą sadzonkę to jednak wolałabym pewniaka. A najchętniej kupuję przez Internet, bo nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach, zresztą w okolicy z reguły i tak nie ma tego czego szukam.
trzyary
200p
200p
Posty: 277
Od: 30 lip 2020, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław 7a

Re: Borówka - wybór odmiany

Post »

Ja Aurorę i kilka innych odmian dla siebie i sąsiadów kupiłem w Akademii Roślin.
U sąsiada jedna późna już owocowała w tamtym roku na jesieni.
Solidnie pakują sadzonki do pudełek.
Kleją doniczki do pudełka.
Aby nie latały w doniczki wbijają patyki bambusowe o długości 80 cm.
Może dlatego sadzonki są droższe niż gdzie indziej.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 721
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Aurory kupowałem właśnie w tej Akademii i powiem, że były ok. Tak ładne, że ich nie przyciąłem co okazało się błędem. Kupiłem tam również odmiany Draper, Legacy ( bardzo fajne) Myślę ,że pod względem zgodności odmiany z oryginałem jest w tym sklepie dobrze. Również pod względem zdrowotności nie jest źle bo wszystkie sadzonki się przyjęły i urosły. Tylko z tą Aurorą miałem problem ale to wynika z cech odmianowych i błędów w prowadzeniu.
Kallka
50p
50p
Posty: 67
Od: 6 wrz 2021, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie - na wschód od Warszawy

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Napisane: 3 lut 2022, o 15:49

To i ja się w tym roku skuszę na kilka dodatkowych krzaczków.


--------------------------------------------------------
Napisane: 3 lut 2022, o 17:06

Szukam śliwy japońskiej Vanier i Skoroplodnaja. Ale nie chcę na karłowych podkładkach. Może jakieś pomysły gdzie dostanę sadzonki dobrej jakości? Najchętniej online.
bociankrasna
200p
200p
Posty: 210
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

bociankrasna pisze:Ja zamówiłem na alle..... po 10 szt można kupić. W poniedziałek mają przyjść to powiem jak z jakością.
Drzewka dotarły. Jakość taka sobie 2 szt m26 prawie bez korzeni i 1 czereśnia. Zdjęć korzeni zapomniałem zrobić a teraz są już zaszczepione.

Obrazek
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Mechanicznie wykopują, to nie ma co się dziwić, niestety. Mógłbyś podać
dokładny adres, gdzie kupiłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”