Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Czwartek jak poprzednie dni. Dzisiaj w nocy mżawka i +4 st. C. Piątek pochmurny, +5 st. C, przelotne mżawki i mocny wiatr.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1879
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Z rana -3*C a w nocy wiało jak ch...
Ślisko ,o mało się kopytami nie nakryłam. :evil:
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3704
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Teraz +2C, słonko wygląda zza chmur. Wiatr słaby. Dostałem alert na komórkę o niebezpiecznej nadchodzącej nocy. To taka cisza przed burzą.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Sobota do godziny 16 piękna pogoda około 3 stopni C. Od 16 straszne wiatry nadeszły, zawieje i burze śnieżne przez całą noc. Dwukrotnie wyłączali zasilanie, niedziela, chmury przewalają się w tę i w tamtą stronę, delikatnie temperatura dodatnia, ale wieje okrutnie. Z roku na rok chyba więcej takich orkanów w styczniu to 3 już?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Niby 5C na plusie, ale wiatr taki, że nawet wyjść się nie chce. Od dwóch dni przechodzą szarugi wcześniej ze śniegiem z deszczem i śniegiem, dzisiaj tylko deszcz siecze. Zaczynają otwierać się pąki oczarów, wszystkie kotki na Mt Aso różowe, jagody kamczackie też już w boksach startowych. ;:oj Wczoraj słyszałam dudnienie dzięciołów.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Noc z piątku na sobotę z temperaturą +4/+5 st. C. Sobota była deszczowa z temperaturą +5 st.C. W sobotę wieczorem zaczęło wiać. Noc z soboty na niedzielę z huraganowym wiatrem i temperaturą +5 /+6 s. C (w pewnym momencie przed północą było nawet wyżej). Niedziela nadal z porywistym wiatrem i przelotnym deszczem oraz +5/+6 st. C. Noc z niedzieli na poniedziałek już spokojna i +3 st.C.
KamilK02 pisze:(...)Z roku na rok chyba więcej takich orkanów w styczniu to 3 już?
Zgadza się, Kamilu. Niegdyś, 20-30 lat temu przychodził w marcu ciepły, sudecki fen, który wciskał szyby w domu w Brzegu, ale namieszał przez dobę i przychodziła wiosna. Teraz, od stycznia do października są nawałnice i potężne wichury. Latem ubiegłego roku mieliśmy od czerwca do sierpnia regularnie co tydzień nawałnicę znad Czech z mniejszym lub większym gradobiciem.
Szczurbobik pisze:(...) Wczoraj słyszałam dudnienie dzięciołów.
Dzięcioły, w tym zielony, słychać u mnie całą zimę, jednak puchacze, które zazwyczaj nawołują się w styczniu podczas godów wołały się po nocach już w grudniu. Obawiam się, że w tym sezonie , kolejny raz nie będzie owoców na agreście, bo zielone wypuści już w lutym, jak to ma w zwyczaju od 2019r. W marcu, przy mrozach -5/-7 marzną im kwiaty i jest po ptokach.
Zimy nie widać, a IMGW opublikowało podsumowanie grudnia, czyli pierwszego miesiąca zimowego (średnia w kraju -0,6 st.C, a średnia dla ziem zachodnich +0,6 st.C, a wtedy mieliśmy minimalną temperaturę, zanotowaną 27 grudnia, czyli -12/-13 st. C ):


Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W tym roku ogólnie mniej ptaków, więc i "śpiew" puszczyków słyszę sporadycznie. Pójdźka też się czasem odezwie, ale rzadziej niż rok temu.
Dzisiaj śliczny słoneczny dzień, 2 C. W końcu zebrałam się, żeby uprzątnąć kretowiny z trawnika :wink: . Wieczorem już czuć przymrozek, termometr pokazuje -2C
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Szczególnie mało jest już wróbli. Niestety, nie pomagamy im. Od jakiegoś czasu mówi się,że dziki mają zaburzony system rozrodu i lochy rodzą cały rok. Podobną rzecz widać u kotów wolno żyjących, które ostatnie mioty mają nawet późną jesienią. Świat się zmienia.
Poniedziałek z temperaturą +4/+5 st.C. W nocy 0/+1, ale w Radiu Wrocław mówią, że już pada nieśmiało śnieg, zatem wkrótce będzie i u mnie.

Ciekawy materiał porównania warunków klimatycznych:
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/446 ... na-mapkach

-- 1 lut 2022, o 07:54 --

Szczególnie mało jest już wróbli. Niestety, nie pomagamy im. Od jakiegoś czasu mówi się,że dziki mają zaburzony system rozrodu i lochy rodzą cały rok. Podobną rzecz widać u kotów wolno żyjących, które ostatnie mioty mają nawet późną jesienią. Świat się zmienia.
Poniedziałek z temperaturą +4/+5 st.C. W nocy 0/+1, ale w Radiu Wrocław mówią, że już pada nieśmiało śnieg, zatem wkrótce będzie i u mnie.

Ciekawy materiał porównania warunków klimatycznych:
https://ziemianarozdrozu.pl/artykul/446 ... na-mapkach
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Witam. W Beskidach panuje prawdziwa zima. U mnie zalega warstwa ok. 60 cm śniegu i ma sporo dosypać w najbliższych dniach.
Jestem w tej chwili na Śląsku (Żory) i naprawdę różnica jest ogromna, tutaj +1, zielona trawa, bez jakichkolwiek opadów i bezwietrznie.

Istebna, zdjęcie z przed kilku dni
Obrazek
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U nas w Sudetach podobne warunki. Na Nizinie Śląskiej jednak prawie przedwiośnie. Wtorek był pochmurny z przelotnym deszczem, deszczem ze śniegiem i mżawką. Temperatura w dzień to +3 st.C. Noc z mżawką i +4/+5 st.C. Wieje wiatr, ale nie tak mocny jak w sobotę i niedzielę. Sąsiednie powiaty oławski i strzeliński w woj.dolnośląskim mają ostrzeżenie o wietrze.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Na Podkarpaciu, a dokładniej w okolicy Rzeszowa też śnieg o poranku. Temperatura w granicy 0st, także co napada to topnieje. Plucha i ślisko na drodze, trzeba bardzo uważać.
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

We wtorek był marcowy garniec. Zachmurzenie, deszcz, słoneczne chwile, krupa i w najcieplejszym momencie dnia między +7 a +9, czyli Ca. +8 st. C. Noc minęła z temperaturą w okolicach 0.
Obecnie cały czas mamy dodatnie temperatury, ale przed nami atak ciepła. Już wkrótce na naszym płd.-zach. temperatury wzrosną do +13 st. C. Wydaje się, że minimum zimowe z 27 grudnia, gdy temperatura spadła do -12/-13 st. C mamy już za sobą i nadchodzi przedwiośnie.
Na mapie widać jak ważna jest dla nas Odra. Dzięki jej szerokiej dolinie mamy w ciągu roku pas ciepłego powietrza sięgający również na tereny do niej przyległe (zimą oddziałuje u nas dodatkowo fen, ciepły sudecki wiatr).

Obrazek

-- 3 lut 2022, o 07:56 --

We wtorek był marcowy garniec. Zachmurzenie, deszcz, słoneczne chwile, krupa i w najcieplejszym momencie dnia między +7 a +9, czyli Ca. +8 st. C. Noc minęła z temperaturą w okolicach 0.
Obecnie cały czas mamy dodatnie temperatury, ale przed nami atak ciepła. Już wkrótce na naszym płd.-zach. temperatury wzrosną do +13 st. C. Wydaje się, że minimum zimowe z 27 grudnia, gdy temperatura spadła do -12/-13 st. C mamy już za sobą i nadchodzi przedwiośnie.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie ranniki wystawiły łebki, a to dla mnie znak do cięcia.Dziś słoneczny dzień, zaczęłam ciąć krzewy, hortensje i klematisy, uporządkowałam rabatę z pierwiosnkami i teraz czekam na bratki ;:65
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”