Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko róża jadalna jest bardzo pożyteczna, jednak ma jedną wadę tworzy dużo odrostów korzeniowych i trzeba je sukcesywnie każdego roku wycinać. Ja je daję do donic i obdarowuję tymi sadzonkami znajomych.
Misia spogląda z jabłonki, jak zawsze działeczkę ma pod kontrolą.
Narzekasz na pogodę, a u nas dziś piękny słoneczny dzień, rano spory przymrozek aż -14 st było, ale dzień wyjątkowo jak na styczeń ładny z temperaturą ok -1 st.
Lucynko co to jest https://i.postimg.cc/9XPmCKFh/IMG-2980.jpg coś chodzi mi po głowie czyściec, nie wiem czy dobrze kojarzę.
Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 186
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Masz piękne róże, ale ta z 4 zdjęcia najbardziej mi się podoba - pamiętasz jak się nazywa?
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2416
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko było pięknie biało teraz pogoda się zepsuła i zrobiło się szaro buro co nie zachęca do niczego to taki leniwy okres. O liliach św Józefa też marzę od dawna myślę, że muszę się kiedyś skusić na nie i sobie zafundować. Pozdrawiam serdecznie życzę zdrówka i dużo słoneczka ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Śnieg zniknął całkowicie, pada deszcz, strumienie wody spływają z jezdni i chodników, tworząc kałuże jak małe jeziorka.
Na szczęście styczeń za chwilę odejdzie, krótki luty szybko minie i - jak sądzę - w marcu już można będzie ubrudzić łapki w czarnej ziemi działkowej.

Tymczasem cieszę się kwitnącym i pachnącym parapetem.
Kolejna zwartnica nareszcie rozwinęła kwiaty. Mocno nasycone czerwienią.

Obrazek

W blokach startowych różowa albo dwubarwna. Trudno na tym etapie określić jednoznacznie.

Obrazek

Hiacynty powoli zaczynają przekwitać, ale nadal pachną.

Obrazek

Obrazek

Heliotropy nierówno powychodziły. Zawsze tak wschodzą, więc wcale mnie to nie dziwi ani nie martwi.

Obrazek


Dorotko - już odcinałam odrosty tej różyczki i jeden z nich dostała właśnie ta sąsiadka, która ucierała kwiatki z mojego krzaczka. ;:108
Pogody, niestety, nadal pochwalić nie mogę. ;:185 Rano wydawało się, że będzie słoneczny dzień, jednak słoneczko bardzo szybko ustąpiło miejsce deszczowym chmurom i tak już zostało. ;:222
Dobrze rozpoznałaś wskazaną roślinkę. ;:303 To rzeczywiście jest czyściec wielkokwiatowy 'Superba'.
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci samych dobrych dni. ;:196

Kolejne czerwcowe obrazeczki z mojej kochanej działeczki.
Obrazek

Obrazek

Haniu - dziękuję w imieniu moich różyczek. ;:180
Przykro mi bardzo, ale odmiany tej róży, o którą pytasz, nie znam. ;:131 Do niedawna nie przywiązywałam wagi do nazw odmianowych, zwłaszcza gdy roślinę kupowałam w markecie bez takiej informacji. Zresztą zawsze kieruję się tym, czy kwiaty mi się podobają. :lol:

Obrazek

Obrazek

Alu - tak więc choć mieszkamy daleko od siebie, natura obdarowała nas jednakowo byle jaką pogodą. ;:223 Może dopiero luty pokaże się z lepszej strony... ;:218
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196 Za dobre życzenia serdecznie dziękuję i w całości odwzajemniam. ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek


Nie mogę się już doczekać takiego widoku przy wejściu na działkę.

Obrazek

Buziaki zostawiam ;:cm ;:cm Do miłego. :wit :wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2551
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Letnie zdjęcia jak z raju :D ; tyle pięknych i różnorodnych i niesamowicie ciekawych kwiatów!!! Wielka to uczta wzrokowa i radująca duszę :D Zwartnica czerwona niesamowita! Siewki przesadzasz po uszy w ziemi i podlewasz drożdżami, tak?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko długo zimą nie nacieszyliśmy się, u nas leje, kałuże stoją.
Piękne kolejne zwartnice zdobią Twoje pokoje. Hiacynty już kończą kwitnienie, ale nadal swoim zapachem przypominają o swojej urodzie.
Wycinaj odrosty róży póki są młode, chyba że chcesz mieć gąszcz, ale tego nie radzę. Swoje spore krzaki, a mam ich aż 5 sztuk, wiosną mocno związuję, to mi ułatwia później dostęp do wszystkich kwiatów, nie jestem podrapana.
Ty już pierwsze siewki podziwiasz, a ja jeszcze ziemi nie mam.
Pogody życzę, choć woda naszym ogrodom bardzo potrzebna.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko :wit
Znów nakarmiłam oczy Twoimi pięknymi fotkami, co umiliło mi dzisiejszy pochmurny dzień ;:108
Wyczytałam, że zamówiłaś sobie lilie św. Józefa. To moje ulubione lilie, choć muszę przyznać, że jakoś nie mam do nich szczęścia. Kilka lat temu zamówiłam dwie cebule pod koniec lata, ale bardzo późno mi przysłali i wsadzone chyba na początku października nie zdążyły wypuścić przed zimą rozety liści, co jest ich zwyczajem. Ta rozetka powinna przetrwać zimę i wiosną wypuścić pęd kwiatowy. Niestety po zimie co prawda pojawiły się liście, ale kwiatki nie :( W następnym roku już szło wszystko zgodnie z planem, ale jeden z dwóch pędów zwiastujących kwiaty przez nieuwagę złamałam ;:145 Zakwitła jedna lilia, co prawda niezbyt dorodna, ale cudownie pachnąca, piękna ;:215 Cieszyłam się jak dziecko. Gdy tylko pojawily się cebule w ofertach sklepów, pod koniec sierpnia zamówiłam kolejne dwie, tym razem przyszły szybciutko, dorodne cebulki, które od razu posadziłam. Wkrótce pojawiły się dwa zielone pióropusze - w tym roku liczę na kwiaty ;:65
Nie wiem jak to robiła moja mama, ale pamiętam z dzieciństwa mnóstwo ślicznych, upojnie pachnących lilii św. Józefa w naszym ogródku. Z roku na rok pięknie kwitły. I nie mam pojęcia jak to się stało, że zniknęły ;:7
Bardzo chciałabym odtworzyć je w swoim ogrodzie, wyczytałam, że lubią gliniastą glebę o odczynie zasadowym, będę się starać im dogadzać, może je oswoję :D Czego i Tobie życzę ;:108
Twoje wspaniałe zwartnice kontynuują swój spektakl ozdabiając parapety, towarzyszą im hiacynty ;:303 Pięknie masz ;:63
Pogoda u mnie podobna jak u Ciebie, choć jeszcze śnieg leży, niewielki nocny mrozik pewnie uchroni białą pokrywę przed roztopieniem, a na kolejne dni synoptycy przewidują nowe dostawy białego :D

Miłego końca tygodnia Lucynko ;:196 ;:162
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3364
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Pięknie zakwitły zwartnice.Masz co podziwiać.
Dziś w Biedronce dowieżli nowe kwiatki.Kupiłam sobie pierwiosnka.
Miłego dnia.Trzymaj się. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Ani słowa na temat pogody, bo musiałabym się brzydko powyrażać. ;:145
Na parapecie zakwitło kolejne hipeastrum i tym trzeba się cieszyć.

Obrazek


Iguniu - jesteś niezwykle przychylna moim kwiatkom, za co serdeczne dzięki. ;:180 ;:167
Siewki pikuję po pierwsze listki właściwe, ale nawozem drożdżowym podlewam dopiero po jakimś czasie. ;:108 Trzeba dać im trochę czasu na aklimatyzację.


Nadal pozostaję w czerwcowym klimacie działkowych kwitnień.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko - leje i u nas. Jak z cebra. :oops:
Początkowo nie byłam zadowolona z tego, że zwartnice nie zakwitły w tym samym czasie, teraz zmieniłam zdanie, bo dzięki temu coraz to nowa pokazuje swoją urodę. ;:333
Dziękuję za dobre rady w postępowaniu z różyczką ;:180 . Moja rośnie przy siatce, dzięki czemu mam do niej dostęp z dwóch stron, ale faktycznie będzie jeszcze wygodniej, gdy ją zwiążę. ;:303
Zastanawiam się nad kolejnymi wysiewami, ale jeszcze troszeczkę muszę się wstrzymać, kalendarz mi jeszcze nie pozwala. Muszę poczekać do dziewiątego lutego.
Mojemu ogródkowi woda już niepotrzebna, już jej za dużo, a jeszcze dolewa. Obawiam się o cebulki, by w tej mojej glinie nie wygniły. Za dobre życzenia serdeczne dzięki. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halszko - dziękuję. ;:167
Ponieważ w odpowiednim czasie albo pomieszkuję na działce, albo zapominam, cebulki lilii Św. Józefa zamówiłam teraz w nadziei, że sobie poradzą. Wsadzę je do dużej donicy i będę obserwowała. Taki mój mały eksperyment.
Wiem, że one nie są łatwe w uprawie, ale tak pięknie pachną! ;:303
Ziemię gliniastą posiadam, tylko o zasadowość muszę zadbać, bo u mnie przeważa kwasowość gleby.
Muszę przyznać, że wbrew wcześniejszemu marudzeniu na rozłożenie kwitnienia w czasie, teraz jestem z tego zadowolona, przyjemność sprawia mi oczekiwanie na kolejne kwiatki zwartnic. ;:215
Dziękuję pięknie za dobre życzenia i Tobie również życzę samych dobrych dni. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Danusiu - wyobraź sobie, że teraz cieszę się z tego, że nie zakwitły wszystkie zwartnice w tym samym czasie. Dużo przyjemności sprawia mi oczekiwanie na kolejne kwitnienia. :lol: Oczekiwanie okraszone zagadką co do koloru kwiatków. :D
Nie zaglądałam do Biedry od kilku dni i dopiero jutro rano pójdę zrobić tygodniowe zakupy, to może też jakaś doniczka wpadnie mi do koszyka.... ;:204
Dziękuję i wzajemnie życzę Ci samego dobra. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Słoneczko pilnie potrzebne! Niech nam wszystkim ozłoci świat! ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11246
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Miłe ;:167 obrazki ogrodowych piękności nigdy nam ogrodomaniakom się nie znudzą.. ;:63 :D .Niewiele wątków o tej porze chce wspominać to co było ...ale czymś trzeba zająć te smętne dni...do wiosny coraz bliżej ;:333
Pozdró ;:97 wka i serdeczności ślę ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16479
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Do godzin południowych niebo było zachmurzone i od czasu do czasu spuszczało na ziemię warkocze deszczu. Po południu wiatr przegonił chmury i nawet pokazało się słoneczko, dzięki czemu natychmiast zrobiło się lżej na duszy. Niestety, chwile ze słońcem były przerywane przez napędzane nowe chmurzyska. Mimo wszystko jednak pułap chmur poszybował w górę i za oknami zajaśniało.
Rankiem wybrałam się do Biedry po spożywcze zakupy, ale tuż przy wejściu znajduje się stoisko z roślinami, a tam ... :tan nowa dostawa! ;:138 Jak tu przejść obojętnie? No, nie ma takiej możliwości! W związku z tym zafundowałam sobie taki ogródeczek.

Obrazek

Obrazek

Takie kolorowe towarzystwo dostały dwie aktualnie kwitnące zwartnice.

Obrazek


Maryniu - masz absolutną rację. ;:108 Nigdy nie znudzi się nam przeglądanie roślinek, szczególnie kwitnących. ;:303 Każdą wolną chwilę poświęcam na zaglądanie do rozmaitych ogrodów i jeśli tylko jakaś roślinka mnie zaciekawi, natychmiast szukam jej imienia, a potem szkółki bądź sklepu online, a dalej to już wiadomo.... ;:7
Serdeczności i pozdrówka przytulam z wdzięcznością ;:168 i odwzajemniam z całego serca. ;:167 ;:196


Przegląd czerwcowych kwiatuszków c.d.

Obrazekdarmowa przeglądarka zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zwracajcie uwagi na pogodowe zawirowania i spokojnie, radośnie spędzajcie weekendowe dni.
Niech Wam słoneczko zaświeci choć na kilka chwil.
;:33 ;:33 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2416
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko witaj pogoda nas nie rozpieszcza i szkoda bo przydałoby się trochę słoneczka. Wspomnienia lata wspaniałe oczka mozna nacieszyc tyle nam zostało. Siewki ładne zdrowe i oby tak dalej, niech rosną. U mnie w biedr... nie ma takich śliczności, piękne udało Ci się to kupić Pozdrawiam życzę miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, słoneczka ani widu, ani słychu, przynajmniej u mnie, natomiast wiatr złowrogo wyje w kominie i szare niebo przytłacza niskimi chmurami ;:174
Z tym większą przyjemnością oglądam Twoje letnie widoczki z działki. I marzę... o wiosnie, o lecie, o złocistej jesieni .... ale nie, bo znów zima będzie blisko a człowiek znów będzie starszy ;:7

No widzisz, jak to dobrze, że zwartnice Cię nie posłuchały i nie zakwitły jednocześnie ;:333 już by były tylko wspomnieniem :lol:

Dobrego weekendu Lucynko, w zdrowiu i dobrym humorze ;:168 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”